«Подорож на паровозику»




Дата конвертації21.07.2019
Розмір4.21 Kb.
ТипТемочка

Світлана Шапошникова
«Подорож на паровозику»

цілі:

-закріпити знання назв геометричних фігур;

- продовжувати вчити дітей складати числа 7 і 8 з двох менших;

-Продовжуємо вчити дітей складати і вирішувати прості арифметичні задачі на додавання і віднімання, «записувати» завдання, використовуючи знаки; збільшувати і зменшувати число на 1, 2, 3;

- вправляти в рахунку в межах 20;

- розвивати дрібну моторику м'язів пальців рук, слухову пам'ять.

Демонстраційний матеріал:

1) паровозик з вагончиками, вирізані з кольорового паперу;

2) карти перфоровані на склад чисел 7, 8;

3) фігурки грибів, квітів;

4) цифри до 10;

5) знаки «+», «-«, «=»;

6) м'яч;

7) іграшки: білочка, ворона;

8) аудіозапис пісні «Блакитний вагон».

Роздатковий матеріал:

1) зошити в клітку;

2) кольорові олівці.

хід заняття

Чи включається аудіозапис пісні «Блакитний вагон».

З'являється паровозик і кілька вагончиків.

- Хлопці, подивіться, а адже це наш знайомий паровозик із Ромашкова. Він привіз вам цікаві завдання. Перш ніж «відправитися» в «подорож», паровозик пропонує вам виконати ці завдання.

- Назвіть геометричні фігури, з яких складені паровозик і вагончики.

(Відповіді дітей).

-Посчітайте, скільки вагонів в цьому поїзді.

(Діти вважають).

Дізнайтеся номер кожного вагона. Для цього треба вирішити приклади на додавання і віднімання, записані в віконцях вагонів.

(Діти виконують завдання.)

- Увага! До відходу поїзда залишається кілька хвилин, - купуємо квитки!

-Хто їде в 7 вагоні? (Діти беруть картку з числом 7)

- А хто поїде в 8 вагоні? (Діти беруть картку з числом 8).

Діти сідають на місця і заповнюють перфокарти, накладаючи картку з відсутньою числом на порожні «віконця» перфокарти.

Физкультминутка

- Поїзд відправляється.

Чи включається аудіозапис пісеньки «Блакитний вагон». Діти стають з місць і виконують танцювальні рухи під музику.

- Увага Увага! Зупинка «Лісова поляна».

На галявині ростуть гриби. Поруч сидить білочка. Білочка просить дітей допомогти їй скласти і вирішити завдання, щоб вона вирішувалася так: 8-3.

Діти складають і вирішують задачу, викладають з цифр і знаків 8-3 = 5.

Допомагаємо білочку з рішенням ще одного завдання. Попереду діти бачать квіти: 5ромашек і 2 дзвіночка. Треба скласти задачу, щоб вона вирішувалася складанням.

Діти складають і вирішують задачу, викладають з цифр і знаків 5 + 2 = 7.

-

- А зараз ми пограємо з м'ячем.

Гра: «Назви сусідів».

Діти стоять у колі. Вихователь називає будь-яке число до 20 (6) і кидає м'яч дитині; той ловить м'яч і називає «сусідів» числа (5 і 7). Повертає м'яч вихователеві.

На гілці дерева сидить ворона. Діти вітаються з нею. Ворона пропонує пограти в гру: «Яке число пропустила».

Ворона вважає і спеціально пропускає число: 1, 3, 4, 6 і т. Д. І навпаки: 10, 8, 7, 5 і т. Д

- Увага Увага! Поїзд відправляється, прохання зайняти свої місця!

Діти прощаються з білочкою і вороною. Займають свої місця в вагонах.

Під час шляху, паровозик пропонує дітям виконати завдання.

Робота в зошитах.

-Нарісовать 2 синіх прямокутника, а між ними 1 зелений круг і 1 червоне коло.

Діти виконують завдання.

Звучить пісня: "Блакитний вагон».

- Наша подорож добігає кінця. Сподобалося вам подорожувати?

Діти діляться враженнями, згадують, чим вони займалися.

Дякують паровозик, прощаються з ним.

.

,

.

-