• Хід заняття
  • По дорозі в школу




    Дата конвертації27.07.2018
    Розмір6.15 Kb.
    ТипТемочка

    Наталя Аршинова
    Підсумкове заняття в підготовчій групі дитячого садка «По дорозі в школу»

    Підсумкове заняття в підготовчій групі дитячого садка

    Мета: узагальнити і систематизувати отримані знання;

    Розвивати пізнавальні процеси дітей, творчі та інтелектуальні здібності.

    Виховувати повагу один до одного, інтерес до навчання, прищеплювати почуття товариства.

    Устаткування: магнітні букви на друкованій основі, картки з пропущеними буквами, вагончики з прикладами, Незнайко.

    Хід заняття:

    Привіт, хлопці! Сьогодні ми проведемо з вами останнє заняття. Протягом року ми вчили літери, вчилися читати, познайомилися з геометричними фігурами, навчилися порівнювати і вирішувати приклади.

    До нас на заняття прийшли батьки, вихователі. Але найголовніший гость- це казковий персонаж.

    (вихователь показує зображення Незнайки). Незнайка теж хоче разом з вами 1 вересня піти в Перший Клас.

    - Діти, як ви думаєте, Незнайку візьмуть в школу? Ми повинні з вами допомогти йому подолати шлях до школи. З Незнайкой часто трапляються цікаві пригоди, він може розгубитися і забути все, чому його вчили в підготовчій групі. Сподіваюся, ми його врятуємо, будемо разом з ним читати, друкувати, вважати, думати. Отже, Незнайко вирушає в дорогу!

    1 завдання. «Діда Буквоїда»

    - Відгадайте, хто з казкових героїв працьовитий, хто завжди працює засукавши рукава?

    Ось шість загадок. У кожної відгадки узяти першу букву і надрукуйте її. Має вийти слово-теж казковий герой.

    1. Довга шия, червоні лапки,

    Щипає за пяткі- біжи без оглядки! (гусак)

    2. Хоч і люблять всі його-він не знає нічого!

    Став вірші він сочінять- нічого не можна зрозуміти!

    Як звуть його? Дізнайся-ка!

    Ну, звичайно, він .... (Незнайка)

    3. Сер, та не вовк; довговухі, та не заєць,

    З копитами, та не кінь. (ослик)

    4. Поруч різні подружки,

    Але схожі один на одного.

    Всі вони сидять один в одному,

    А всього одна іграшка. (матрьошки)

    5. У старих казках він герой.

    Він гарний, молодий.

    Але буває часто так,

    Що звуть його ... дурень. (Іван)

    6. Товстун живе на даху,

    Літає він всіх вище. (Карлсон).

    - Яке слово вийшло? (Гномик).

    2 завдання. "Геометричні фігури"

    - Допоможіть Незнайка на зображенні знайти відомі геометричні фігури.

    (На зображенні заховані: квадрат, коло, овал, прямокутник, багатокутник, відрізок, трикутник, ламана).

    3 завдання. «Втрачені букви» (фронтально)

    - Треба допомогти Незнайка вставити пропущені голосні букви в словах. Назвіть голосні літери. Чому вони так називаються (вимовляються голосом, можна тягнути, заспівати, вимовити голосно, тихо). (приголосні вимовляються з перешкодами в роті)

    П Т ... ЧК ...

    Л ... Ш ... Д Ь

    До ... Ш К А

    М ... Ш К А

    …КРАПКА

    ... Ж І К

    фізкультхвилинки:

    На болоті дві подружки,

    Дві зелені жаби

    Вранці рано вмивалися,

    Рушником розтиралися,

    Ніжками тупотіли,

    Ручками плескали,

    Вправо, вліво нахилялися

    І назад поверталися.

    Ось здоров'я в чому секрет,

    Всім друзям Фізкультпривіт.

    4 завдання. «Перетворення слів»

    - Незнайко переплутав назви казок. Допоможемо йому виправити помилки, поки казки на нас не образилися.

    «Федорина море» (К. Чуковський).

    «Крот в чоботях» (Ш. Перро).

    «Гладкий каченя» (Г. Х. Андерсон).

    «Кусалочка» (Г. Х. Андерсон).

    «Ніжна королева» (Г. Х. Андерсон).

    «Маленький Мак» (В. Гауф).

    «Сіра Лейка» (Д. Н. Мамин - Сибіряк).

    «Маленький цветочек» (С. Т. Аксаков).

    «Срібне коритце» (П. Бажов).

    «Господиня модною гори» (П. Бажов).

    «Сівка- Мурка» (К. Д. Ушинський).

    5 завдання. «Математичний рахунок»

    Незнайка повинен порахувати дітей в вагончиках поїзда, який везе їх в школу. Для цього йому необхідно вирішити математичні приклади, доведеться додавати і віднімати. Допоможемо Незнайку!

    3 + 1 2 + 2 3-1

    5 + 1 + 1 4-1-15-1

    1 +2 1 + 1 + 1

    6 завдання. «Порівняння чисел» (фронтально)

    До нас на заняття прийшли комахи. Незнайка необхідно їх порахувати і порівняти їх. Ми допоможемо Незнайка і розставимо математичні знаки «більше», «менше» або «дорівнює».

    4> 3 2 = 2 5 = 5

    5> 2 3 <4 6 <8

    7 завдання. "Розвиток мовлення"

    - Допоможемо Незнайка відгадати слова за ознаками:

    1. В'язані, шкіряні, робочі, теплі. (Рукавиці)

    2. Білий, чорний, свіжий, черствий, житній, пшеничний. (Хліб)

    3. Зелене, червоне, кисле, солодке. Наливне. (Яблуко)

    4. Шкільний, телефонний, дверний, електричний. (Дзвінок)

    5. Грибний, проливний, що мрячить, сліпий. (Дощ)

    6. Колючий, красива, запашна, червона, біла. (Роза)

    7. Вказівна, залізнична, годинна. (Стрілка)

    8. Слизьке, запашне, дитяче, банний. (Мило)

    9. Глибока, дрібна, порцеляновий, літаюча. (Тарілка)

    10. Апельсинова, підгоріла, кавунова, хрустка. (Кірка)

    - Хлопці, спасибі Вам за допомогу! Незнайка завдяки Вам дістався до школи і тепер разом з Вами відправиться Першого вересня у перший клас. Я вітаю всіх хлопців з закінченням нашої довгої, але цікавої роботи. До побачення!