• Хід заняття
  • План-конспект відкритого заняття з застосуванням здоров'язберігаючих технологій: «Чудо - овочі»




    Скачати 11.22 Kb.
    Дата конвертації17.07.2018
    Розмір11.22 Kb.
    ТипТемочка

    Христина Саакян
    План-конспект відкритого заняття з застосуванням здоров'язберігаючих технологій «Чудо-овочі»

    Цільова аудиторія: неповнолітні 3-7 років

    Форми і методи: словесні, наочні, ігрові, практичні дії, художнє слово.

    Мета: Ознайомити дітей з плодами овочевих культур.

    завдання:

    - Сформувати у дітей узагальнене уявлення про овочі: ростуть на грядках, корисні людям, уточнити способи їх переробки.

    -Розвивати вміння бачити зв'язок між реальною формою і формою зображуваних овочів, передаючи їх природні особливості, колір.

    - Розвивати дрібну моторику рук.

    Матеріал для заняття:

    Силует банки з щільного картону білого кольору, набір пластиліну, смужка фольги, простий олівець, трафарети овочів, серветка для рук, дві скляні банки, овочі натуральні або муляжі, маски овочів для гри.

    план:

    1. Вступна частина:

    - вправа «Привітання - побажання»;

    - оголошення теми, вступне слово.

    2. Основна частина:

    - відгадування загадок;

    - читання вірша Ю. Тувіма «Овочі»;

    - физкультминутка;

    - гра «Вклади овочі в банки»;

    - практична частина (пластілінографія);

    - пальчикова гімнастика;

    - хороводна гра «Город».

    3. Заключна частина

    підведення підсумків (питання - відповіді);

    -релаксація «Успокой мене»

    Хід заняття:

    1. Вступна частина:

    -Вправи «Привітання-побажання» (Робота починається з висловлювання один одному побажання на сьогоднішній день).

    Оголошення теми, вступне слово.

    Вихователь: - Здрастуйте хлопці. Я рада бачити вас усіх здоровими. Ми сьогодні з вами будемо говорити про овочі. Хлопці, багато хто з вас бачили, як дорослі доглядали за городом: спочатку копали землю, саджали в неї насіння, все літо поливали грядки, пололи бур'яни, а потім збирали урожай. Ось я і хочу перевірити, хто з вас допомагав дорослим на городі.

    2. Основна частина:

    -Отгадиваніе загадок:

    У хлопців на грядці

    Виросли загадки,

    Той їх відгадає,

    Хто навесні і влітку

    Грядки поливає.

    Рослі хлопці, вляглися на грядці,

    Всі хлопці молодці і звуться. (огірки).

    Одягався, тепліше, одноногий Пантелей,

    Сто одежинок натягнув, жодної не застебнув.

    Він на ярмарок поспішав, а в кишені порожньо.

    Пантелея малюки все звуть. (капуста).

    Фіолетовий каптан замовив собі Іван.

    Краще не було жупана, ніж каптан у. (баклажана).

    Йшов по грядці вздовж паркану

    Військо хоробре дозором.

    Тримають піки сотні рук,

    Підростає гіркий. (цибуля).

    Червона дівиця народилася в темниці,

    Викинула косу за віконце спритно.

    А настане осінь, висмикнуть. (морквину).

    Кругленькі братці в будиночку туляться,

    У будиночку зеленому їм зовсім не погано.

    Варять їх в бульйоні і звуть. (горохом).

    Він круглий і червоний1, як очей світлофора.

    Серед овочів немає соковитою. (помідори).

    Хто розлігся серед грядки?

    Хто грати не любить в хованки?

    Ось Ємеля - простачок,

    Білобокий. (кабачок).

    Ти кругла, смачна, красива!

    Ти соковита, ну просто диво!

    Прикрасити нас змогла,

    А звуть тебе. (буряк).

    Кругла, розсипчаста, білого,

    На стіл з полів вона прийшла

    Ти посоли її трошки,

    Адже, правда, смачна. (картопля).

    Вихователь: Молодці, хлопці, все овочі дізналися. Я одного разу почула таку розмову. (Читання вірша Ю. Тувіма "Овочі".)

    Господиня одного разу з базару прийшла,

    Господиня з базару додому принесла:

    картоплю,

    капусту,

    морквину,

    горох,

    Петрушку і буряк.

    Ох.

    Ось овочі суперечка завели на столі -

    Хто краще, смачніше і потрібніший на землі:

    Картопля?

    Капуста?

    Морквина?

    Горох?

    Петрушка иль буряк?

    Ох.

    Господиня тим часом ножик взяла

    І ножиком цим кришити початку:

    картоплю,

    капусту,

    морквину,

    горох,

    Петрушку і буряк.

    Ох.

    Накриті кришкою в задушливому горщику

    Кипіли, кипіли в крутому окропі:

    Картопля,

    капуста,

    морквина,

    горох,

    Петрушка і буряк!

    Ох.

    І суп овочевий виявився непоганий!

    Вихователь: Хлопці, ось овочі сперечалися, який овоч найкорисніший, але вони не встигли це з'ясувати, тому що їх зварили. А, ви, як думаєте, який овоч найкорисніший? (Відповіді дітей).

    Вихователь: Звичайно ж, кожен овоч містить багато корисних речовин. Коли ми їх їмо, то наш організм отримує великий запас вітамінів, щоб ми були здоровими і не хворіли. А щоб овочі наповнилися корисними речовинами, за ними треба добре доглядати. Ми зараз будемо це робити разом з вами.

    Физкультминутка:

    Ми стоїмо на городі,

    Дивуємося природі. (потягування - руки в сторони)

    Ось салат, а тут кріп.

    Там морква у нас росте. (Правою рукою торкнутися лівої ступні, а потім лівою рукою торкнутися правої ступні)

    Попрацюємо з тобою,

    Бур'янам оголосимо бій -

    З коренем будемо видирати

    Так нижче присідати. (присідання)

    Все полили ми з лійки (поливають)

    І сідаємо на лавки. (сідають на стільчики).

    Вихователь: - Але овочі зібрати півсправи, а он як їх зберегти на всю зиму?

    Урожай встиг у нас,

    Буде на зиму запас.

    Як плоди нам зберегти?

    Треба в банки їх закрити.

    В огірки кладу кріп,

    Лист лавровий і часник.

    Помідор, морква, буряк,

    І редиску покладу.

    А ще петрушку, м'яту

    І зеленого салату.

    Перчик кину, подивися,

    Вийшло асорті.

    Напевно, багато хто з вас бачили, як мама чи бабуся консервує на зиму овочі, красиво укладає їх в банки, робить розсіл з води, солі, цукру, додає прянощі. А потім заливає цим ароматним розсолом овочі в банку і закриває кришкою. Давайте і ми з вами потренуємося в цьому.

    Гра: "Вклади овочі в банки".

    Вихователь пропонує двом дітям укласти овочі в банку так, щоб вони там красиво і щільно лежали. Потім разом з дітьми визначити, хто зробив це швидше, у кого овочі розкладені красивіше і скільки овочів помістилося в банку у кожної дитини.

    Практична частина (пластілінографія).

    Вихователь: Хлопці, сьогодні ми будемо зображати консервовані овочі за допомогою пластиліну, він м'який, приймає ту форму, яку ми ставимо. Тому для майбутньої роботи цей матеріал нам дуже підійде, так як збереже обсяг овочів, і вони будуть схожі на справжні плоди.

    Етапи виконання роботи:

    1. Намалювати контури будь овочів в межах силуету банки, починати з денця, розташовувати овочі друг над другом до верху банки.

    2. Пластилін розкачати в форму, яку нагадує зображуваний овоч (помідор - куля червоного кольору; огірок - товста зелена ковбаска зі сплющеними краями; морквина - ковбаска оранжевого кольору з розкатаним гострим кінчиком і т. Д.) Викласти розкатану форму в центр намальованого силуету, притиснути до основи, натиснути від середини до країв, підвести пластилінову масу до країв контуру. Для більш виразного зображення овочів доповнити їх зеленими чашолистками, живцями, які зображуються тонкими зеленими ковбасками.

    3. "Закрити банку ковбаскою з пластиліну будь-якого кольору, розплющити, поверх пластиліну покласти смужку фольги - металеву кришку.

    За бажанням діти можуть доповнити зміст банки гілочками кропу, чорним перчиком, лавровим листком.

    Під час роботи необхідно дати відпочинок пальчикам дітей і провести розминку для них.

    Пальчикова гімнастика:

    Ось все пальчики мої,

    Їх як хочеш, поверни -

    І ось так і ось так,

    Чи не образяться ніяк. (повороти кистей рук)

    Раз два три чотири п'ять,

    Чи не сидиться їм знову.

    Постукали, покрутили

    І працювати захотіли. (бавовна перед собою, бавовна по столу)

    Далі ручкам відпочити, (встряхивающие руху кистями)

    А тепер назад в шлях.

    Вихователь хвалить дітей за виконану роботу і запевняє дітей в тому, що вони тепер зможуть надати допомогу дорослим під час заготовок овочів.

    Хороводна гра "Город"

    Діти ходять по колу, взявшись за руки (в колі навпочіпки сидять діти в шапочках, що зображують овочі, і співають:

    В город ми підемо,

    Хоровод заведемо.

    Будемо співати і танцювати,

    Урожай збирати.

    Ось який город!

    Тут зелений лук росте.

    Ти, цибулька, гав не лови,

    В хоровод скоріше вставай!

    Діти плескають у долоні.

    Дитина в шапочці лука виконує танцювальні рухи, а потім встає з дітьми в загальне коло.

    Ось який город!

    Тут морква у нас росте.

    Ти, морква, гав не лови,

    В хоровод скоріше вставай!

    Діти плескають у долоні. Морква танцює, в кінці танцю встає в хоровод.

    Ось який город!

    І картопля тут росте.

    Ти, картопля, не зівай,

    В хоровод скоріше вставай!

    Діти плескають у долоні. Картопля танцює, в кінці танцю встає в хоровод.

    Далі діти співають про інші овочі.

    3. Заключна частина:

    Підведення підсумків (питання -відповіді)

    Вихователь: - Де ростуть овочі?

    - Які овочі ростуть на городі

    - Що можна приготувати з овочів? (відповіді дітей)

    Релаксація «Успокой мене»

    (звучить «Колискова»)

    Вихователь: - Наші ніжки втомилися (діти сідають на килим, погладжують ноги)

    Вони стрибали, скакали.

    - Наші ручки втомилися, (погладжують руки)

    Вони ліпили, грали.

    - Очки закриваються, (лягають на спину і закривають очі)

    Вії опускаються.

    Очки засипають,

    Діти відпочивають.

    Список використаної літератури:

    1. Шоригіна Т. А. Серія посібників з циклу «Знайомство з навколишнім світом. Розвиток мови »/ Т. А. Шоригіна. - М .: «Видавництво ГНОМ і Д», 2004

    2. Ткаченко Т. Б. Ліпимо з пластиліну / Т. Б. Ткаченко, К. І. Стародуб. - Ростов - на - Дону: Видавництво «Фенікс», 2003

    3. Рузина М. С. Країна пальчикових ігор / М. С. Рузина, С. Ю. Афонькин. - СПб: КРИСТАЛ, 1997.

    4. Новиковская О. А. Розум на кінчиках пальців / О. А. Новиковская. - М .: АСТ; СПб: Сова, 2006

    5. Бодня О. В. Фізкультурні хвилинки / О. В. Бодня, Е. А. Нефедова. - М .: Асрель - АСТ - Єрмак, 2004

    6. Інтернет ресурси.



    Скачати 11.22 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    План-конспект відкритого заняття з застосуванням здоров'язберігаючих технологій: «Чудо - овочі»

    Скачати 11.22 Kb.