Підсумкове заняття для другої молодшої групи за темою «Посуд»




Дата конвертації11.10.2017
Розмір2.72 Kb.
ТипТемочка

наталья Удодова
Підсумкове заняття для другої молодшої групи за темою «Посуд»

Конспект заняття з розвитку мовлення

для другої молодшої групи.

Тема: «Посуд»

Цілі: Систематизувати знання дітей по темі; розвивати навички зв'язного мовлення;

свідоме сприйняття мови;

Розширювати уявлення про види посуду, про частинах, про матеріали, з яких зроблена

посуд.

Розвивати увагу і пам'ять.

Обладнання: картинки.

хід заняття

I. Артикуляційна гімнастика.

II. Організаційний момент.

III. Повідомлення теми і мети заняття.

IV. Робота над мовним матеріалом.

1. «Знайди помилку».

На стіл ставлять предмети (3-4).

Перераховую їх назви і називаю ще один зайвий предмет. діти знаходять

помилку.

2. Гра з м'ячем. «Назви ласкаво».

Чашка-чашечка

Блюдце-блюдечко

3. «Наводимо порядок».

- Приберіть зі столу посуд, називаючи її ласкаво.

- Що ти забираєш?

- Я прибираю чашечку в шафу

4. «Прийшли гості».

За столом сидять іграшки: лялька, ведмедик, зайчик. Діти накривають на стіл і

відповідають на питання вихователя:

- Що ти поставив на стіл?

- Я поставив на стіл чашку.

- Для чого потрібна чашка?

- Мишка буде пити чай з чашки.

5. «Один - багато».

- На плиті стоїть одна ... (каструля).

- На плиті стоять ... (каструлі).

V. Динамічна пауза.

"Чайник"

Я чайник, буркотун, клопотун, навіжений,

(Діти стоять, зігнувши одну руку, як носик чайника, іншу тримають на поясі,

животик надутий).

Я вам напоказ виставляю живіт

Я чай кип'ячу, клекочучи і кричу:

(Тупають)

Ей, люди, я з вами чай пити хочу!

(Роблять призовні руху право рукою).

6. «Чекаємо гостей».

Діти ставлять на стіл посуд:

- Посуд для чаю. Чайний посуд.

- Посуд для кави. Кавовий посуд і т. Д.

7. «Частина і ціле».

- У чайника є носик, ручка, кришка, денце і т. Д.

8. «Відгадай загадку».

Він товстий, залізний, круглий, синій, гарячий. У ньому кип'ятять воду. (Чайник). І

т. д.

9. «Закінчи речення».

Діти закінчують пропозиції з опорою на сюжетні картинки.

- Мама суп ... (варить).

- Бабуся котлети ... (смажить) і т. Д.

10. Складання пропозицій по демонстрації дій і по картинках.

- Мама варить суп в ... (каструлі).

- Бабуся смажить котлети на ... (сковорідці) і т. Д.

VI. Підсумок заняття.