• Хід заняття
  • Физкультминутка
  • Гімнастика для очей «Носик»
  • Заключний етап
  • Освітня ситуація з математичного розвитку в підготовчій групі




    Дата конвертації24.12.2019
    Розмір4.23 Kb.
    ТипТемочка

    Храмова Олька
    Освітня ситуація з математичного розвитку в підготовчій групі

    «Допоможемо країні Математика»

    Мета: формування умінь дітей складати число 5 з двох менших;

    завдання:

    Освітня: вчити визначати сусідів числа в межах 10; вчити визначати словом положення цифри: між, перед, після; вчити встановлювати відповідність між цифрами і кількістю предметів в межах 9; знайомити зі складом числа 5;

    Розвиваюча: розвивати логічне мислення, увагу і пам'ять;

    Виховує: розвивати вміння працювати в команді, вміння слухати однолітка; розвивати інтерес до математики;

    Словникова робота:

    Збагачення: склад числа;

    Активізація: цифри: перед, між, після;

    Підготовча робота: дидактична гра з м'ячем «Порахуй», перегляд мультфільму «Козеня, який умів рахувати до 10»;

    Обладнання: інтерактивна дошка;

    Хід заняття:

    Організаційно - мотиваційний етап:

    (Психологічний настрій дітей)

    Хлопці, давайте встанемо в коло. Які ми сьогодні красиві, давайте сміявся один одному.

    Ігровий момент

    Хлопці, сьогодні у нас відбулося незвичайне подія, нам зателефонувала королева Математики. Прослухаємо її? (Відео)

    Привіт, хлопці, вчора в нашій країні Математика пройшов сильний ураган, всі цифри втратили свої будиночки, геометричні фігури втратили своїх друзів. І ми не знаємо, як врятувати нашу країну Математику.

    Хлопці, що ж робити? (Діти: Ми можемо допомогти і знайти всі цифри в країні Математики)

    основний етап

    (Діти сідають на стільчики перед екраном)

    1 завдання.

    Хлопці, ось і будиночки наших цифр, в кожному будиночку живе своя цифра. Але ви бачите, що деякі цифри загубилися, треба їх знайти.

    Яка цифра стоїть перед цифрою 2?

    Яка цифра стоїть між цифрами 2 і 4?

    Яка цифра стоїть після цифри 4?

    Яка цифра стоїть перед цифрою 7?

    Яка цифра стоїть між цифрами 7 і 9?

    Яка цифра стоїть після цифри 9?

    2 завдання.

    Хлопці, що ми бачимо на екрані? (Діти: геометричні фігури)

    Хлопці, геометричні фігури втратили своїх друзів. (Діти: давайте їх знайдемо)

    Хлопці, скільки кіл на екрані?

    Скільки трикутників на екрані?

    Скільки квадратів на екрані?

    Скільки прямокутників на екрані?

    Скільки овалів на екрані?

    Скільки ромбів на екрані?

    А тепер давайте трохи відпочинемо.

    Физкультминутка

    Виходьте, пограємо.

    Раз два три чотири п'ять,

    Все вміємо ми вважати.

    Відпочивати вміємо теж -

    Руки за спину покладемо,

    Голову піднімемо вище

    І легко-легко подихаємо.

    Підтягніться на носочках стільки раз,

    Рівно стільки, скільки пальців на руці у вас.

    Гімнастика для очей «Носик»

    Дивиться носик вправо, вліво

    Дивиться носик вгору вниз

    Що побачив хитрий носик?

    Ну, куди ми забралися?

    Молодці! Сідаємо на стільчики.

    3 завдання.

    Хлопці, а ось і королівський будиночок цифри 5. Але цифра п'ять теж втратила своїх друзів, давайте допоможемо їй їх знайти.

    Хлопці, але це не просто цифри, а ті цифри, з яких можна скласти цифру 5.

    Отже, які цифри ми поставимо в перші два віконця, щоб вийшло число 5? (1 і 4)

    Які цифри ми поставимо в наступні два віконця, щоб вийшло число 5? (4 і 1)

    Які цифри ми поставимо в наступні два віконця, щоб вийшло число 5? (2 і 3)

    Які цифри ми поставимо в наступні два віконця, щоб вийшло число 5? (3 і 2)

    Заключний етап:

    Молодці, хлопці! Ось і навели порядок в країні Математика.

    Вам сподобалося допомагати королеві Математики?

    Що особливо сподобалося сьогодні?

    Що було найважчим?

    Хлопці, ви сьогодні впоралися з такими складними завданнями. Молодці!