Осінь в лісі




Дата конвертації07.06.2018
Розмір5.5 Kb.
ТипТемочка

Тетяна Сюсіна
Сценарій розваги «Осінь в лісі»

Осінь в лісі

мета:

1. Допомогти дитині пізнати себе, свої можливості.

2. Формувати навик чуттєвого контакту з навколишнім.

3. Спосрбствовать зняттю у дітей нервово-психічної напруги в процесі руху і слухання музики.

4. Розвивати уміння розпізнавати і висловлювати різні рухи в танці.

5. Вчити розуміти почуття, передані в музиці, розрізняти відтінки настрою, співпереживати радіти, заряджатися позитивними емоціями.

6. Прищеплювати навички розслаблення за допомогою музики.

завдання:

Розвивати творчу уяву, вміння самостійно знаходити виразні пози і руху. Проводити профілактику поведінкових порушень за допомогою музичних ігор. Створювати оптимістичний настрій.

хід заняття

Діти під звуки природи «Осінній ліс» - «Щебетання птахів» заходять в зал.

Музичний керівник:

А тепер я пропоную вам відправитися на прогулянку в осінній ліс. Щоб вам було веселіше на прогулянці, вас буде супроводжувати музика.

Звучить музика «Звуки природи» - «Таємничий ліс».

Музичний керівник:

А яка зараз пора року?

Відповіді дітей: Зараз час року Осінь.

Музичний керівник:

Правильно. Які осінні прикмети ви знаєте?

Відповіді дітей: Йде дощ, листя падають, листя змінюють забарвлення, похмурі дні, дні становят коротшими, а ночі довші.

Музичний керівник:

Молодці. Ось скільки осінніх прийме ми згадали.

Музичний керівник:

Хлопці, а ви знаєте вірші про осінь?

(Діти читають вірші)

Музичний керівник:

Ось ми і в лісі, скільки тут різних дерев! Красивого листя, грибів.

Музичний керівник:

Давайте з вами пограємо в гру «Грибочки».

Музичний керівник:

А які звуки осінньої природи ви чули?

Відповіді дітей: Звуки дощу, шелест листя, шум вітру.

Музичний керівник:

Діти давайте послухаємо звуки осінній природи.

Звучить музика-Звуки природи-«Осіннього лісу».

(Діти беруть музичні інструменти і озвучують звуки осінній природи).

Музичний керівник:

Подивіться, скільки у нас нападало листя! Вони не прості. Це запрошення на концерт класичної музики.

(Діти беруть листочки і сідають на стільчики).

Звучить музика -Звук природи «Шелест листопада»

Музичний керівник:

Хлопці, подивіться, листя у вас жовтого кольору, і коричневого.

Який настрій викликає жовтий колір листочка?

Відповіді дітей: Сонячне, радісне, веселе,

Звучить музика-Звуки лісу «Осінній дощ»

Музичний керівник:

А коричневий колір?

Відповіді дітей: Сумне, сумне, тужливий.

Музичний керівник:

Правильно. Зараз ми з вами послухаємо музику, а ви мені покажіть листочок того кольору, який, на вашу думку відображає настрій переданої музики.

(Діти показують листя за характером музики).

Музичний керівник:

Але який же концерт без квітів. Мені подарували великий букет, дивні букет. Я хочу поділитися з вами і дати кожному по одній квітці.

Давайте всі разом вдихаємо аромат осінніх квітів.

Звучить музика «Осіння мелодія» - «Осінні квіти»

Музичний керівник:

Хлопці, а зараз уважно послухайте і визначте щодо вступу назву пісні.

(Діти слухають знайомі пісні).

Відповіді дітей: Осінь в золотий косинці. Музика і слова Н. П. Бічний.

Чудна пора Осінь. Музика і слова Ю. Веріжніков.

Кап-кап на доріжки. Музика і слова С. Насауленко.

Музичний керівник:

А тепер прийшла пора грати.

Музичний керівник:

Хлопці давайте встанемо в коло і пограємо в знайому вам гру

«Вгадай по голосу».

Для цього нам потрібно вибрати ведучого. Хто знає лічилку?

Музична счіталка- Осіння лічилка. Ю. Селіверстова-

Л. Некрасова.

Христина, ти зараз в лісі,

Ми кличемо тебе: «Ау!»

Ну-ка, оченята закривай,

Хто покликав тебе дізнайся.

(Гра повторюється 3 рази)

Музичний керівник:

Молодці, дізналися по голосу своїх друзів.

Наше заняття підходить до кінця, згадайте, де ми сьогодні з вами побували?

Відповіді дітей: В осінньому лісі.

Музичний керівник:

А що вам найбільше сподобалося в осінньому лісі.

Відповіді дітей: Шумдождя, звуки осіннього лісу, шелест листя.

Музичний керівник:

Ось і добре! До побачення! (пропивають)

Діти пропивають: До-сві-да-ні-я!

Під спокійну музику «Осінньої мелодії» виходять із зали.