• Хід уроку.
  • Робота з черговим учнем класу.
  • У .: Відповіді на питання.
  • 3. Усне опитування
  • (показати наочно)
  • Скелет сукупність кісток, що утворюють тверду основу тіла хребетних тварин і людини.
  • Череп-це кістки утворюють тверду основу голови.
  • Физкультминутка.
  • Ставлю питання робимо висновки потім їх пишуть в зошиті
  • Для чого потрібні мязи
  • органи опори




    Скачати 15.23 Kb.
    Дата конвертації22.09.2017
    Розмір15.23 Kb.
    ТипРозробка

    Тема: Органи опорно-рухового апарату.


    цілі:

    1. Дати загальні уявлення про скелет людини як опорі організму, про правильну поставу і умінні зберігати її в спокої і русі.

    2. Профілактика порушень постави, формування у дітей почуття відповідальності за збереження і зміцнення свого здоров'я.

    3.развівать навички, пов'язані з турботою про власне здоров'я 4. Виховувати активний спосіб життя, вміння володіти своїм тілом в спокої і русі.


    Устаткування: скелет людини (макет), таблиці: "Скелет - опора тіла»; презентація, кросворд, підручник

    Хід уроку.

    I. Самокорекція.

    - Здрастуйте, хлопці! Встаньте прямо. Почнемо урок з самокорекції.

    Дивимося прямо, дихаємо рівно, глибоко.

    Дивимося вліво, дивимося вправо і знову прямо.

    Сідайте!

    За посадки слід

    Свої кістки бережи.

    Тримай поставу рівно

    Спина буде здорова.

    Робота з черговим учнем класу.

    II. Перевірка домашнього завдання.

    У .: Відповіді на питання.

    Що таке орган?

    Що ставитися до внутрішніх органів?

    Що ставитися до зовнішніх органам?

    2. Ігрова ситуація

    - До нас швидка допомога привезла хворого. Сьогодні перед вами має бути завдання: невеликий ранкою на руці.

    Порадьтеся і надайте першу допомогу хворому.

    ПЕРЕВІРКА:

    1) (Приблизний розповідь учнів):

    а) рану промити чистою водою, шкіру навколо ранки обробити йодом або зеленкою. Потім потрібно перев'язати чистим бинтом або приклеїти бактерицидним пластиром.

    - Чому потрібно обробити шкіру йодом або зеленкою? (Вбивають мікробів, які можуть проникнути в організм).

    - А можна рану обробити йодом або зеленкою? (Ні, вийде опік.)


    3. Усне опитування:

    У .: Що відноситься до органів почуттів?

    - Яку роль відіграє в житті людини очі?

    - Яку роль відіграє в житті людини вуха?

    - Яку роль відіграє в житті людини ніс?

    - Як потрібно берегти очі, вуха і інші органи чуття?

    III. Актуалізація знань.

    У .: - Розгадати кросворд і вгадайте тему нашого уроку: (на дошці)



    6


    3

    4

    5


    1

    2











































    1. Не годинник, а цокає (серце).

    2. Нескінченний поїзд, які розвозять по тілу поживні речовини (кров).

    3. Коли ситий, він мовчить. Коли голодний - бурчить (шлунок).

    4. Органи дихання челавека (легкі).

    5. Найбільший склад вуглеводів. (печінка).

    6. І каже, і їсть (рот).

    У .: - Яке слово вийшло в виділеної сходинці? (скелет)

    - Яка ж тема сьогоднішнього уроку?

    підсумок:

    IY. Робота над новою темою.

    У .: -Вірно. Тема сьогоднішнього уроку «Опора тіла і рух». Ми познайомимося з будовою скелета людини, з роботою м'язів, будемо розвивати інтерес до вивчення свого організму, виховувати в собі культурне ставлення до здорового способу життя.

    - Вчора, готуючись до уроку, я спробувала зліпити з пластиліну чоловічка, але він у мене весь час падав і, врешті-решт, він просто сплюснувся. Якщо ви будете ліпити людину з глини або пластиліну, смію вас запевнити, ви отримаєте той же результат. Щоб наш чоловічок не падав, нам потрібна якась опора, наприклад, зволікання. Якщо ми вставимо зволікання всередину тіла, тоді пластиліновий чоловічок вже не буде валитися в сторону і не буде сплющуватися.

    Ось такий дротиком в нашому організмі є скелет. (показати наочно)

    А тепер давайте разом повторимо скелет!

    Словникова робота: хлопці, а що ж таке скелет?

    Скелет сукупність кісток, що утворюють тверду основу тіла хребетних тварин і людини.

    (Слайд читають 1-2 учня)


    Уч. !!! У скелеті розрізняють понад 200 різних кісток.


    Скелет людини складається з 3-х відділів: скелета голови, тулуба і кінцівок.

    Скелет голови це череп. Череп - захищає головний мозок.

    Основу скелета тулуба становить хребетний стовп або хребет. До хребтів з'єднані ребра. Вони утворюють грудну клітку.

    Грудний відділ - захищає серце і легені.

    Кістки рук (плечовий пояс) - забезпечує міцне і рухоме з'єднання рук з тулубом.

    Кістки ніг (тазовий пояс) - забезпечує міцність і рухливість ніг.

    висновок:

    І так зробимо висновок: - Що ж таке скелет?

    Скелет - сукупність кісток.

    З скількох відділів складається скелет? Назвіть їх. (голови, тулуба, кінцівок)

    Що ж таке череп?

    Череп-це кістки утворюють тверду основу голови.

    (слайд 1-2 учні читають)


    Яку функцію вона виконує? (Захисну)

    А що ж вона захищає? (Головний мозок)

    - Як ви думаєте, а чи достатньо для організму людини тільки скелет, щоб зробити крок або підняти руку? (відповіді дітей)

    Правильно немає. Щоб зробити один крок, стрибок нам допомагають м'язи. Вони прикріплюються до скелету і змушують його рухатися.

    А що ж таке м'язи?

    М'язи-органи тіла людини, що складаються з м'язової тканини, здатної скорочуватися.

    Читають 1-2 учні.

    Всього в тілі людини 656 скелетних м'язів, які прикріплюються до кісток.

    - Для чого нам потрібні м'язи?

    - М'язи забезпечують рух.

    М'язи.

    У людей, що займаються спортом, широкі плечі, могутні груди, міцна шия, сильні руки, ноги. Чому вони такі сильні і спритні? Що допомагає їм літати з вишки, крутити сальто, виконувати ризиковані вправи на вузькому колоді, розвивати шалену швидкість, несучись на лижах з височенною гори? (Скелет). Але головні силачі - м'язи. Вони прикріплені до скелету і змушують його рухатися. Без цих двигунів все великі і маленькі кістки були б і без листя. У людини таких м'язів і сухожиль, які прикріплюють м'язи до кісток, дуже багато. Великі і потужні - для грубої роботи, а зовсім маленькі - для тонкої. Ми підстрибуємо, перевертаємося, розмахуємо руками, крутимо головою, ворушимо пальцями, мружиться і співаємо. І все це - робота м'язів.


    Физкультминутка.

    VI. Закріплення.

    Робота з підручником

    ЧИТАЮТЬ ПО ЛАНЦЮЖКИ & 47 стор.154


    Робота в зошитах записують висновки. Ставлю питання робимо висновки потім їх пишуть в зошиті,

    Що таке скелет?

    З скількох складається скелет?

    Що таке череп?

    Що таке м'язи?

    Для чого потрібні м'язи?


    YII. Підведення підсумків уроку.

    Одному мудреця запитали: «Що для людини важливіше - багатство чи слава?»

    Він відповів: «Ні те, ні інше, а здоров'я. Здоровий жебрак щасливіший за хворого короля ».

    - Прислухайтеся до слів мудреця і запам'ятайте, що надійніше всіх про своє здоров'я можеш подбати тільки ти сам. Ваше здоров'я у ваших руках!

    - Переходячи від цих слів до підсумку уроку, давайте згадаємо, чому ми сьогодні вчилися.

    - Що нового дізналися?

    - Чим поділіться будинку, в родині?

    Що таке скелет?

    З скількох відділів складається скелет?

    Яку роль відіграє скелет?

    VIII Оцінки.

    I Х. Домашнє завдання


    1 уч. Вчити параграф 47

    2 зад.учіть записи в зошиті

    3зад.індівідуальние картки.






    Скачати 15.23 Kb.