ООД з розвитку мовлення «Салат з казок». підготовча група




Дата конвертації15.10.2017
Розмір2.93 Kb.
ТипТемочка

Тетяна
ООД з розвитку мовлення «Салат з казок». підготовча група

Мета: створення умов для розвитку зв'язного мовлення

завдання:

- створити умови для формування у дітей уміння придумувати казку, грунтуючись на раніше отриманих знаннях;

- створити умови для розвитку фантазії, уяви;

-створити умови для виховання любові до малюків, дбайливе ставлення до книг;

Хід заняття:

-В: Хлопці, я сьогодні була у малюків, і вони дали мені подивитися свою улюблену книгу! Хочете покажу?

-Д: Так!

-В: Тільки вони просили берегти її, дивитися акуратно, а потім повернути їм! Ух ти! Це казки! Ви любите казки? І я люблю! Тільки тут не написано які. Тоді з ілюстрацій ми відразу дізнаємося назву казок. Чи готові?

Відкриваю книгу, роблячи вигляд, що нічого не відбувається, а сторінки книги порожні

-В: Що сталося?

-Д: Там нічого немає.

-В: Як нічого немає? Не може бути! Я зараз тільки бачила, як малюки її розглядали і читали з вихователькою! Куди вони могли пропасти?

-Д: висловлюють припущення

-В: Як я малюкам поверну порожню книгу? Уявляєте, як вони турбуватимуться, можуть і розплакатися. Що ж тепер робити?

-Д: висловлюють припущення

-В: А давайте ми для малюків нові казки складемо! Ви ж вмієте? Ось вони здивуються! Складати казки ви будете парами, для цього вам потрібно поділитися.

Діти діляться на пари.

-В: Хлопці, згадайте, що є у кожної казки?

-Д: Початок, середина і кінець

-В: А як починаються казки?

-Д: «Жили-були ...», «В деякому царстві, деякій державі ...», «Одного разу ...», «Як-то раз ...», «За горами, за долами ...», «За тридев'ять земель, в тридев'ятому царстві ... ».

-В: А чим закінчується казка?

-Д: «Ось і казочки кінець, а хто слухав - молодець!», «І я там був, мед-пиво пив, по вусах текло, а в рот не попало», «Казка - брехня, та в ній натяк, добрим молодцям урок »,« Стали вони жити довго і щасливо і померли в один день ».

-В: Молодці! Згадали! Зараз підійдіть до столу і в парі виберете 3 героя казки. Яких героїв ви вибрали, і з якої казки?

Кожна пара називає обраних героїв і назви казок.

-В: Тепер ви можете сісти, де вам зручно і в парі придумати казку з цими трьома героями. Як тільки придумаєте, сідайте поруч зі мною в коло

Діти складають казки.

-В: Чи готові розповісти свої казки?

-Д: Так!

-В: Зараз я включу диктофон, щоб після заняття можна було спокійно надрукувати ваші казки на комп'ютері. Починайте!

Діти парами по черзі розповідають свої казки

-В: Молодці! Дуже цікаві у вас вийшли казки, тільки ось ілюстрацій до них не вистачає. Пропоную вам після заняття намалювати свої казки, а потім об'єднати їх з малюнками в книгу для малюків і подарувати їм.