• Хід заняття
  • На свято до принцеси смішинки




    Дата конвертації17.07.2018
    Розмір9.38 Kb.
    ТипТемочка

    Айгуль Мендибаева
    На свято до принцеси смішинки

    Опис. Заняття для дітей старшого дошкільного віку: 5-7 років, переважно з проблемами в розвитку емоційної сфери (сором'язливість, підвищена тривожність та ін.)

    Мета: Розвиток емоційної сфери дитини.

    завдання:

    • Встановити позитивний емоційний настрій у групі.

    • Сприяти розвитку вміння взаєморозуміння з однолітками, зняттю м'язового і емоційної напруги, згуртуванню дитячого гурту.

    • Розвивати почуття емпатії, вміння усвідомлено сприймати свої власні емоції - почуття і переживання, а також розуміти емоційні стани інших.

    Матеріали та обладнання: ноутбук, проектор, презентація, аркуші формату А3 (один на двох, ілюстрації з зображеннями різних емоційних станів, розрізані на 4 частини, посуд з манкою і квасолею, підноси з манкою і сіллю, фарби, фломастери, клей, кольоровий пісок , повітряну кульку.

    Хід заняття:

    Психолог: Хлопці, сьогодні до нас на заняття прийшли гості, привітайтеся, будь ласка.

    Привітання «Клубочек»: Подивіться, у мене є клубочок з чарівними ниточками. Зараз ми з допомогою цього клубочка привітаємо один одного. Беремо ниточку, наметовому (не сильно стягуючи) на пальчик і передаючи клубочок сусідові, вітаємо його, кажучи ласкаві, добрі слова на його адресу (наприклад, здрастуй Діана, ти сьогодні чудово виглядаєш, я дуже рада тебе бачити).

    Психолог: Ось, хлопці, ми з вами і привіталися. Яке у вас настрій зараз? Подивіться ниточка об'єднала нас усіх разом, тому що ми дружні, привітні, добрі. (Діти знімають з пальчика нитку. Психолог змотує нитки в клубочок).

    психолог:

    Сьогодні поштовий голуб приніс мені лист, давайте подивимося, що в ньому? Дивіться, адресовано воно дітям дитячого садка п. Пробудження від короля і королеви Країни Емоцій. Давайте, почитаємо, що ж там написано.

    «Дорогі діти, король і королева країни Емоцій мають честь запросити вас на святкування щорічного балу в честь дня народження принцеси Смешинки.

    З повагою, Король Фантазер і Королева Радість ».

    психолог:

    Хлопці, приймемо запрошення від короля і королеви? Але щоб відправитися в подорож, нам потрібно взяти з собою найнеобхідніше. Скажіть, що нам може знадобитися в дорозі? ... Тільки давайте ми будемо збирати не речі, а емоції і почуття, ось я думаю, що для успішного подорожі нам обов'язково знадобитися хоробрість, ви згодні? Як ви вважаєте, які емоції і почуття нам ще знадобляться?

    Гра «Збери рюкзачок»

    Вибирається «рюкзак» (хтось із дітей з підвищеною тривожністю, в нього "накладається" все необхідне (інші діти).

    психолог:

    Ну що ж, хлопці, до подорожі ми готові.

    В країну настроїв прямуємо ми,

    Де будемо сміятися, сумувати, дивуватися.

    З героями цієї чарівної країни

    На кожному занятті будемо зустрічатися.

    Нас чекають пригоди, казки, гра,

    Завдання різні нового друга.

    Ну що, ви готові? Тоді нам пора! (звучить казкова музика, очі закриті)

    Психолог: Уявіть, хлопці, ми летимо на білому пухнастому хмарі. Воно схоже на м'яку гору з подушок. Твоє хмара повільно піднімається в синє небо. Твоє хмара переносить тебе зараз в чарівну країну, де ти будеш щасливий. Хмара опускається і ми з вами в країні Емоцій.

    Куди нам іти далі підкаже карта і таємничі помічники-стрілки. Подивіться хлопці, що тут намальовано? На карті покажчики до місця (музичний зал - ялинка)

    Звучить спокійна музика, діти підходять до ялинки.

    психолог:

    Хлопці, подивіться, що я знайшла? читає записку

    Для добрих і розумних, скажу вам друзі

    Чи не викличе труднощів загадка ця

    Ви мені зберіть емоцій букет

    Складіть всі частини, вам буде відповідь

    Психолог: Хлопці, подивіться, як багато емоцій зібрано тут, які це емоції?

    Гра "Збери емоцію"

    Хід: Дітям лунають розрізні картинки із зображенням емоцій, які вони повинні зібрати.

    психолог:

    Дивіться хлопці, з'явився напрям на карті, куди нам варто йти далі. (Напрям в сторону дерева.) На столах стоять тарілки з манкою і квасолею. Лежить записка)

    психолог:

    Дивіться хлопці, ще одна записка, напевно, це чергове завдання.

    В пісочної країні чудеса та й годі

    В гості до пісочку прибігли квасольки

    Поховалися дітки, спробуй, знайди

    І тут же отримаєш допомогу в дорозі

    Але легким заданье не буде, врахуй

    Ти очі закрий і так пошукай.

    Гра «Квасолька в Пісочній країні»

    Хід: Діти з закритими очима знаходять квасольки і складають їх в чашу.

    психолог:

    Як добре ми впоралися з цим завданням, ось і новий напрямок. Вперед! (Напрям в сторону дзеркал.)

    На поручні висить повітряна кулька, на ньому прикріплена записка.

    психолог:

    Дивіться, хлопці знову записка! Ох, який нелегкий шлях у нас.

    Читає записку.

    Для радості і щастя причини не шукай

    Грай та веселися, стрибай і кричи

    Якщо ти зможеш мене розсмішити

    То я покажу, як далі вам бути

    Психолог: Хлопці, а як можна розсмішити когось? (відповіді дітей)

    Я пропоную вам зіграти в гру-забаву «Веселі мавпи»

    Хід: Діти виконують рухи по тексту.

    Ми веселі мавпи!

    Ми граємо голосно занадто,

    Ми в долоні плескає!

    Ми ногами тупає!

    Надуваємо щічки,

    Скачемо на шкарпетках!

    Рукою в небо вкажемо,

    Один одному мови покажемо,

    Дружно стрибнемо до стелі,

    Палець піднесемо до скроні,

    Відстовбурчені вушка,

    Візьмемося за верхівку,

    Ширше рот відкриємо,

    Гримаси все скорчити.

    Як скажу я цифру «3»

    Все з гримасами замри.

    1,2,3!

    психолог:

    Як славно ми повеселилися, думаю, розсмішили нашого таємничого помічника. Йдемо далі.

    (Напрям в центр залу. Розставлено столи, розкладені аркуші формату А3 (один на двох). Лежить записка.)

    психолог:

    Давайте прочитаємо, яке завдання нам ще дадуть.

    На свято йдете з порожніми руками?

    Подарунок хлопці, зробіть самі

    Немає кращого подарунка від самого серця

    Подарунок, яким можна зігрітися

    психолог:

    І правда хлопці, про подарунок принцесі то ми і забули. Але що ж малося на увазі в записці? Подарунок, яким можна зігрітися? Що це може бути? (відповіді дітей). Хлопці, а я думаю, що подарунок, який зігріває, це будь-який подарунок, який подарований щиро і від усього серця.

    Давайте кожен з вас придумає свій подарунок і намалює його, а малювати ми будемо незвичайними способами, а чарівними.

    психолог:

    Які гарні подарунки у нас вийшли, думаю, принцеса буде дуже рада. Хлопці, а ви не втомилися подорожувати? Давайте трохи відпочинемо і розвіємося.

    Физминутку «Починаємо відпочивати»

    Раз два три чотири п'ять,

    Починаємо відпочивати! (потягнутися)

    Спинку бадьоро розігнули,

    Ручки догори потягнули!

    Раз і два, присісти і встати,

    Щоб відпочити знову.

    Раз і два вперед нагнутися,

    Раз і два назад прогнутися. (руху віршика)

    Ось і стали ми сильніше, (показати «силу»)

    Здоровій і веселіше! (посміхнутися один одному)

    психолог:

    Ну що, хлопці, відпочили пора вирушати далі. Куди ж нам іти? (На карті з'являється зображення замка. З'являється принцеса.)

    принцеса:

    Привіт, хлопці. Я дуже рада бачити вас на своєму святі.

    психолог:

    Здрастуй, принцеса! А ми прийшли до тебе не з порожніми руками, у нас для тебе подарунки! Хлопці, давайте подаруємо нашій принцесі подарунки.

    принцеса:

    Спасибі вам велике! Запрошую вас на бал, проходите, давайте танцювати!

    Танець «Полька»

    Принцеса: Бажаю бути добрими, без капризів

    І дарую я вам сюрпризи (пригощає дітей)

    психолог:

    Ну що ж хлопці, ось і підійшло до кінця наше подорож

    Підійшов до кінця наше пригода.

    Пора нам повертатися

    Залишилося попрощатися!

    Діти: «До побачення, принцеса!»

    Імпульс по колу: учасники стоять в колі і тримаються за руки. Психолог потискує руку поруч стоїть. Рукостискання має передатися по колу і повернутися до психолога. (магічне повернення в дитячий сад)

    Рефлексія заняття за допомогою клубочка.

    Психолог: На цьому наша подорож підійшло до кінця, давайте ми з вами зараз згадаємо його і розповімо кому, що більше за все сподобалося з цієї подорожі. І допоможе нам в цьому наш клубочок (діти розповідають про свої враження).