• Хід заняття
  • На допомогу початківцям вихователям. Цикл НСД по ФКЦМ з дітьми середнього дошкільного віку




    Дата конвертації10.02.2019
    Розмір5.92 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Раушанія Бікіева
    На допомогу початківцям вихователям. Цикл НСД по ФКЦМ з дітьми середнього дошкільного віку

    конспект

    НСД в середній віковій групі по темі:

    «Знайомство дітей з грунтом»

    Склала: Бікіева Р. Р.

    місто Набережні Челни

    Мета: Продовжувати знайомити дітей з грунтом. Вчити на основі проведених дослідів, робити відповідні висновки (в грунті є повітря; в результаті витоптування грунту погіршуються умови життя підземних мешканців). Узагальнити знання дітей про пори року, зокрема, про весну. Розвивати виразність мови. Виховувати дбайливе ставлення до природи.

    Устаткування і матеріали: Зразки ґрунту (пухкої і утрамбованої);

    2 банки води (на кожну дитину);

    2 великі банки води (вихователю).

    Ілюстрації: пір року, тварини, птахи, комахи.

    Хід заняття:

    Вихователь читає вірш про весну. Діти визначають про який час року було прочитано вірш, знаходять ілюстрації про весну.

    - Чому ви вирішили, що це весна?

    - Що ви ще знаєте про весну?

    Щоб краще розповісти про цей час року, ми відправимося в весняний ліс (переносити пластинка з шумом лісу і співом птахів). Весняний ліс уже одягнувся в зелене листя, зазеленіла трава, з'явилися весняні квіти пролісок, мати-й-мачуха, яскраво світить сонце. Ви слухали спів птахів.

    - Які птахи прилітають до нас з теплих країв? (шпак, соловей, грач, жайворонок)

    У нашому лісі багато живе диких тварин.

    - Розкажіть про тих, які на моїй картині (ведмідь, заєць, білка, їжак).

    - Що відбувається навесні з комахами? (прокидаються)

    - Яких комах ви знаєте?

    Діти розповідають ілюстрації зими і осені і розповідають вірші про весну, осені, зими.

    Гра «Хто зайвий»

    Комахи - квітка. Квіти - овоч. Тварини - птах і т. Д. Дерева - фрукти.

    Фізична хвилинка «Чарівні перетворення» (вітерець, вітер, ветрище).

    - Де сплять комахи взимку?

    - Хто ще живе в грунті? (черви, кроти, жуки і т. д.)

    - Чим вони дихають? (як і всі тварини, повітрям).

    1 досвід.

    Запропонувати перевірити, чи є в грунті повітря. Опустити в банку з водою зразок грунту і поспостерігати, чи з'являться в воді бульбашки повітря.

    2 досвід.

    У банку (наклеєна з паперу стопа людини) опускається грунт з стежки з щільно утрамбованої землею. Запропонувати висловити свої гіпотези (де повітря в грунті більше - в місцях, які люблять відвідувати люди, або там, де рідко ступає нога людини).

    - Де підземним мешканцям легше дихати?

    - Чому повітря «під стежкою» менше?

    У січні, в січні

    Багато снігу на дворі,

    Сніг - на даху, на ганку,

    Сонце в небі блакитному.

    У нашому будинку топлять печі,

    В небо дим йде стовпом. С. Маршак

    носить кульбаба

    Жовтий сарафанчик,

    Підросте - вбереться

    У біленьке платтячко,

    Легке, повітряне,

    Вітерцю слухняне. Е. Сєрова

    «Вірші про весну»

    Сніг сьогодні вже інший -

    Потемнів він в поле,

    На озерах тріснув лід,

    Ніби розкололи.

    Хмари біжать швидше,

    Небо стало вище,

    зацвірінькав горобець

    Веселіше на даху.

    Все чорніше з кожним днем

    Стежки і доріжки,

    І на вербах сріблом

    Світяться сережки. С. Маршак

    конспект НСД

    з дітьми середнього дошкільного віку

    «Весна в місті» (комплексне)

    Склала: Бікіева Р. Р.

    місто Набережні Челни

    Тема: Весна в місті

    Мета: Продовжувати знайомити дітей з визначними пам'ятками нашого міста. Закріплювати знання певних правил дорожнього руху. Розвивати творчість і самостійність. Виховувати любов до живої природи.

    Матеріал: ілюстративний матеріал, знаки дорожнього руху, альбомний аркуш, фарби, платівка «смуга лісу».

    Хід заняття: Діти слухають музику лісу. Після довгих холодів природа починає потихеньку прокидатися. Найтепліше і яскравіше світить сонце, з'являються перші проталінкі, сніг починає танути, біжать струмки, на річках льодохід. Коли сніг повністю розтане, з'явиться молода зелена трава, квіти. Прокидаються комахи, тварини: ведмідь, їжак. На деревах з'являються зелені листочки. Трудівники села в цей час року орють землю, сіють хліб, садять овочі. З ранку до вечора люди трудяться, щоб отримати багатий врожай.

    - Ми з Вами теж вирушаємо на дачу і з задоволенням копаємося в землі.

    - Про кого я забула сказати? (про птахів)

    - Які птахи повертаються до нас з теплих країв? (жайворонок, соловей)

    «Чорний, моторний« На жердині палац

    Кричить «крак», У дворі співак

    Черв'якам ворог? (грак) А звати його. »(шпак)

    - Назвіть весняні місяці?

    2. Бесіда про наше місто.

    - Як називається наше місто? (Набережні Челни)

    - Республіка? (Татарстан)

    - Чим займається наше місто? (КамАЗи продаються в багато країн світу. Це не один завод, а комплекс і кожен випускає щось певне: кабіни, частини, кузова).

    - Багато вулиць, проспектів (Що таке вулиці, проспекти).

    - Недалеко від нашого дитячого садка? (Сеембіке).

    - Які будинки?

    - Інші будівлі (магазини, кінотеатри, перукарні і т. Д.).

    - Який транспорт? (машини, трамваї, автобуси, таксі).

    3. Малювання на тему: «Наше місто навесні». Організувати виставку робіт.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    На допомогу початківцям вихователям. Цикл НСД по ФКЦМ з дітьми середнього дошкільного віку