• Хід заняття
  • Методична розробка заняття з екологічного виховання «Весна»




    Дата конвертації11.01.2019
    Розмір5.2 Kb.
    ТипТемочка

    Ніна Тенькаева
    Методична розробка заняття з екологічного виховання «Весна»

    "Весна"

    Мета: Закріпити знання дітей про весняні зміни в природі.

    завдання:

    1. Розвивати уміння порівнювати різні періоди весни,

    2. При подальшому розширенні зв'язну мова,

    3. Закріплювати вміння працювати спільно парах.

    Попередня робота:

    1. Бесіди про весну, про весняні ознаках.

    2. Розглядання картинок, ілюстрацій про весну.

    3. Малювання "Весна".

    Наочний матеріал:

    1. Ігровий персонаж.

    2. Аудіо запис "Весна".

    3. Набір дидактичних картинок "Весна".

    Роздатковий матеріал:

    Картинки по кількості дітей "Пори року", олівці і аркуші паперу.

    Хід заняття:

    Прилітає Керкеша.

    - Хлопці, я зараз тільки, що була на вулиці, там так тепло, ви не знаєте чому?

    Відповіді дітей: прийшла весна тому і тепло.

    Керкеша:

    - А що таке весна?

    вихователь:

    - Хлопці підкажіть ворона, що ви знаєте про весну.

    Відповіді дітей:

    - Віднем тане сніг, повертаються перелітні птахи, комахи і тварини повертаються після зимової сплячки і т. Д

    Керкеша:

    - Які ви молодці, а я для вас приготувала загадки, ну-ка спробуйте відгадати.

    1. Розквітли ромашки, сонце припікає.

    Зняли ми сорочки, разом загоряємо.

    Ховається комашка, під листок від сонця,

    Дуже, дуже жарко, ми пішли купатися.

    2. На галявині, у стежки

    Пробираються травинки.

    З горбка струмок біжить,

    А під ялинкою сніг лежить.

    Керкеша:

    - які ви молодці, всі загадки відгадали.

    вихователь:

    -Каркуша, а давай ми тобі за твої цікаві загадки покажемо картинки про весну?

    Керкеша ::

    -Да я дуже хочу.

    Діти сідають, вихователь починає показ картинок, супроводжуючи розповіддю.

    1 картинка: Навесні сонце світить яскраво і посилає на землю багато тепла. Дні стають довшими, а ночі коротшими, від весняного тепла розтанув сніг, відтанула грунт.

    2 картинка: Маленькі струмочки і бурхливі потоки втекли. Вода просочила грунт і разом з весняним теплом розбудила рослини від довгого сну.

    3 картинка: На проталинах з'явилися перші квіти. А хто мені скаже, як називається ця квітка? (ПРОЛІСОК)

    4 картинка: На деревах набубнявіли бруньки й ось з'являться перші листочки.

    5 картинка: змінилася і життя тварин, прокинулися комахи, ось подивіться це джміль. А яких комах ви ще знаєте?

    6 картинка: Змінили свої шуби тварини. яку шубу одягла білка?

    Діти: Яскраву, руду.

    7 картинка: А яку одягнув шубу заєць, чому?

    діти: заєць одягнув сіру шубку, для того щоб він був менше помітний на землі.

    8 картинка: З теплих країн прилетіли птахи - це гуси, а ви знаєте які ще птахи прилетіли (перелітні).

    Діти: ластівки, Солов'ї, чайки, качки, зозуля.

    9 картинка: Птахи не витрачають даремно часу, вони почали вити гнізда. в гніздах вони відклали яйця.

    10 картинка: А деякі птахи, наприклад, горобці, які не відлітали зимувати, вже встигли вивести пташенят.

    11 картинка: Вийшла зі свого зимового укриття ведмедиця, але не одна, а з ведмежатами.

    - Хлопці, а ви знаєте, коли саме ведмедиця народжує своїх ведмежат?

    Діти: - Ні.

    вихователь:

    - Ведмежата народжуються ранньою весною в барлозі, ще коли холодно і лежить всюди сніг, тому вони не залишають свою барліг, а харчуються молоком матері. Вони сліпі й безпомічні. ведмежата ростуть дуже швидко, і коли починає танути сніг можуть вже самостійно залишати барліг.

    Дидактична гра: "Пори року".

    Вихователь кличе дітей до столу і пропонує взяти кожному по одній картці на яких зображені різні пори року відповідно до розташування схем "Пори року".

    Керкеша:

    - Хлопці, а я вчора була в гостях у хлопців з молодшої групи, уявляєте вони зовсім ні чого не знають про весну, може ми їм розповімо, а немає краще давайте ми їм намалюємо, що таке весна.

    вихователь;

    - Проходьте діти на свої робочі місця.

    Діти приступають до виконання завдання, але не у всіх хлопців є аркуш паперу, тоді вихователь пропонує дітям намалювати малюнок на одному аркуші паперу.

    Діти повинні домовиться що вони будуть малювати.

    вихователь:

    - Молодці!

    Рефлексія: Про який пори року ми сьогодні з вами розмовляли (розмовляли? .Що нового ви сьогодні дізналися, і що хотіли б дізнатися ще ?.