• Хід заняття.
  • Методична розробка з навчання правилам дорожнього руху в другій молодшій групі «Світлофор»




    Дата конвертації01.05.2017
    Розмір8.52 Kb.
    ТипМетодичні рекомендації та розробки

    Марина Блохіна
    Методична розробка з навчання правилам дорожнього руху в другій молодшій групі «Світлофор»

    цілі:

    * Ознайомити дітей зі світлофором;

    * Вчити розуміти значення червоного, жовтого і зеленого кольору «очей» світлофора;

    * Закріпити знання дітей про дорогу і правила поведінки на ній.

    завдання:

    * Розширювати уявлення дітей про правила дорожнього руху; розвивати мовлення дітей, активізувати словник: перехід, світлофор, «очей», пішохідний, червоний, жовтий, зелений; їде, йде, світить; Виробити темп мови, формувати вміння чітко говорити слова.

    * Розвивати увагу при будівництві світлофора, пам'ять при запам'ятовуванні четверостишья про світлофор; удосконалювати конструктивні вміння;

    * Виховувати почуття самозбереження, правила поведінки на дорозі і вміння застосувати їх самим; виховувати бажання пізнавати нові правила дорожнього руху.

    Попередня робота:

    Розгляд дитячих ілюстрацій по темі, ознайомити дітей макетом вулиці, що проходить через неї дорогий з пішохідними переходами.

    устаткування:

    Плакат із зображенням дороги і пішохідними переходами, макет світлофора, іграшка Зайчик.

    Хід заняття.

    Лунає стук у двері. Входить Зайчик.

    Вихователь: Хлопці, подивіться, хто до нас прийшов. - Зайчик! (Зайчик з перев'язаною лапкою). Хлопці, давайте привітаємося з ним.

    Вихователь: Хлопці, подивіться на зайчика уважно. Що ви помітили? Давайте запитаємо, що трапилося з Зайчиком?

    Зайчик: Я поспішав до вас в гості. Перебігав через дорогу і потрапив під машину. Я йшов, кульгаючи і мене зустріла ваша медсестра. Вона подивилася хвору лапку і перев'язала її.

    Вихователь: Хлопці, скажіть, а хіба можна перебігати через дорогу, де проїжджають машини? А як потрібно переходити дорогу? Давайте розповімо і покажемо Зайчику, як правильно переходити дорогу.

    Вихователь: Хлопці, дорогу треба переходити тільки разом з дорослими і в спеціальних місцях, які називаються пішохідними переходами. Пішохідний перехід відзначений білими смугами, смугастий як зебра. А також, де стоїть світлофор.

    Вихователь показує дітям плакат із зображенням дороги і дорожній знак «Пішохідний перехід».

    Вихователь: Хлопці, давайте з вами подивимося, що стоїть на столі? - Правильно, хлопці, це світлофор.

    Вихователь: Хто - небудь з вас бачив його?

    Вихователь: Де ви бачили світлофор?

    Вихователь: А як ви думаєте, хлопці, навіщо потрібен світлофор?

    Хлопці відповідають. Вихователь відбирає правильні відповіді і підсумовує їх.

    - Правильно, хлопці. Переходом командує світлофор. Він все бачить. У нього три ока: червоний, жовтий, зелений. Давайте, хлопці ми з вами повторимо кольору «очей» світлофора: червоний, жовтий, зелений. Кожне око світлофора горить по черзі.

    Вихователь: Давайте, хлопці, ми з вами зараз Зайчику розповімо віршики, які вивчили. Свій вірш розповість нам Родіонов Олег.

    Поморгай червоним світлом,

    Це означає, немає шляху.

    Він каже: стій на місці,

    Від дороги відійди.

    Вихователь: Скажіть, хлопці, а чому не можна йти на червоне світло?

    (хлопці відповідають).

    А тепер свій вірш розповість Кольчужкін Денис:

    Якщо «жовтий» він включає,

    Ви, хлопці, почекайте.

    За сигналами його

    уважніше стежте

    Вихователь: А як ви думаєте, хлопці, що роблять пішоходи на «жовтий» світло (хлопці відповідають)

    Вихователь: Правильно, хлопці. Всі машини починають гальмувати, щоб вчасно зупинитися. І зараз свій вірш нам прочитає Белякова Юля.

    А коли горить зелений,

    Самий наш улюблений світло,

    Це означає: проходите,

    Ніякої перешкоди немає.

    Вихователь: А тепер, хлопці, ми з вами покажемо Зайчику, як вміємо будувати світлофор. Зробимо його на папері з одним очком - червоним, жовтим або зеленим, який вам більше подобається. А зайчик подивиться, як у нас виходить.

    (Діти сідають за стіл і приступають до роботи)

    Вихователь координує дії дітей і допомагає їм.

    Давайте зробимо ніжку світлофора. Для цього беремо папір, склеюємо кубик, робимо стовпчик і наклеюємо на стовпчик вічко кольору світлофора - або червоний, або жовтий, або зелений, кому який подобається. А тепер з'єднаємо нашу саморобку і поставимо на стіл.

    Вихователь: Скажіть, хлопці, у кого який колір світлофора і дайте відповідь, будь ласка, що означає колір на вашому світлофорі. Зайчик, подивися, які вийшли у нас світлофори. Хлопці, давайте ми їх поставимо на наш килим із зображенням дороги. Проводимо зайчика, а самі пограємо. Давайте проведемо з вами невелику вікторину за правилами руху на дорозі. Я буду задавати вам питання, а ви, піднявши руку, будете відповідати.

    1. Як називається місце, де їздять машини (Дорога).

    2. Як називається частина вулиці, по якій ходять люди (Тротуар).

    3. Як називається людина, що йде по зебрі (Пішохід).

    5. Які кольори є у світлофора (Червоний, жовтий, зелений).

    Вихователь: Зайчик, ти запам'ятав, як потрібно правильно переходити дорогу. А ви, хлопці, запам'ятали. Давайте ми з вами ще раз повторимо, на яке ж світло потрібно переходити дорогу. Правильно, дорогу переходити можна, коли загориться зелене світло.

    Зайчик: Дякую, вам хлопці! Тепер мені стало все зрозуміло. Я обов'язково розповім своїм друзям, як правильно переходити через дорогу. Щоб вони теж і не потрапляли під машини. Тепер я відправлюся додому і буду дуже обережний. Послухайте мій вірш, яке я вивчив для вас:

    Якщо світло спалахнуло червоне,

    Значить, рухатися небезпечно.

    Світло зелений говорить:

    «Проходьте, шлях відкритий!»

    Вихователь: А тепер, хлопці, я думаю, що ви запам'ятали правила переходу на дорогах і розповісте своїм друзям.

    література:

    1. Богусловская, З. М., Смирнов, Е. О. розвиваючі ігри для дітей молодшого дошкільного віку: книга для вихователя дитячого садка. / З. М. Богусловская, Е. О. Смирнов // М .: Просвещение, 1991. - 207 с .: іл.

    2. Данилова, Т. І. Програма «Світлофор». Навчання дітей дошкільного віку ПДР / Т. І. Данилова // М .: Просвещение, 2002. - 214 с.

    3. Дитячі рухливі ігри: посібник для вихователя дитячого садка. / Упоряд. А. В. Кенеман // М .: Просвещение, 1998. - 239 с., Іл.

    4. Манакова, М. Швидкий транспорт / М. Манакова // Ростов-на-Дону .: ТОВ Видавничий дім «Проф-Пресс», 2007, - 10 с.

    5. Манакова, М. Правила безпеки для малюка / М. Манакова // Ростов - на - Дону .: Видавничий дім «Проф - Пресс», 2010. 64 с., Кольор. іл.

    6. Поливанова, В. К., Дмитренко, З. С. Основи безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку / В. К. Поливалова, З. С. Дмитренко // М .: Просвещение. -2001 року. - 185 с.

    7. Саулина, Г. Ф. Три сигналу світлофора / Г. Ф. Саулина // М .: Педагогіка. - 2003 рік - 193 с., Іл.

    8. Усачов, А. А. Правила дорожнього руху / А. А Усачов // М .: Видавництво «Самовар». - 2009 рік. - 63 с., Іл.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Методична розробка з навчання правилам дорожнього руху в другій молодшій групі «Світлофор»