• Методична розробка уроку
  • «Величини.
  • Актуалізація опорних знань
  • Завдання на кмітливість
  • Підготовка до вивчення нового матеріалу.
  • Вивчення нового матеріалу.
  • Первинне закріплення матеріалу
  • усно: Визнач
  • Физкультминутка для очей
  • Самостійна робота учнів
  • Учитель
  • VII.
  • VIII.
  • Методична розробка уроку з математики по темі «Величини. Одиниця довжини - кілометр »4 клас УМК Школа Росії Методична розробка уроку з математики по темі« Величини. Одиниця довжини - кіломет




    Скачати 88.78 Kb.
    Дата конвертації20.06.2017
    Розмір88.78 Kb.

    Муніципальне освітній заклад

    Тисяцького основна загальноосвітня школа









    Методична розробка уроку

    з математики по темі

    «Величини. Одиниця довжини - кілометр »4 клас

    УМК Школа Росії









    Склала: Шестіпалова Юлія Олексіївна

    вчитель початкових класів


    Мета уроку: Ознайомити з назвою нової величиною вимірювання довжини - кілометр. Дати уявлення про використання даної величини на практиці, про співвідношення з іншими відомими заходами довжини.

    завдання:

    Предметні:

    -дослідження ситуації, що вимагає введення нової одиниці вимірювання довжини;

    -знайомство з новою одиницею вимірювання довжини - кілометром;

    -постановка проблеми;

    -видвіженіе гіпотези і доказ;

    -совершенствовать обчислювальні навички і навички вирішення завдань.

    Формувати УУД:

    -особистісне УУД: здатність до самооцінки на основі критерію успішності навчальної діяльності.

    Регулятивні УУД:

    -вміння визначати і формулювати мету на уроці за допомогою вчителя;

    -планіровать свої дії відповідно до поставленим завданням;

    -висказивать своє припущення.

    Комунікативні УУД:

    -вміння оформляти свої думки в усній формі;

    - слухати і розуміти мову інших;

    -договаріваться про правила поведінки і спілкування і дотримуватися їх.

    Пізнавальні УУД:

    відрізняв нове від вже відомого за допомогою вчителя;

    -добивать нові знання;

    -знаходити відповіді в підручнику, використовувати життєвий досвід і інформацію, отриману на уроці.

    Мета уроку: Ознайомити з назвою нової величиною вимірювання довжини - кілометр. Дати уявлення про використання даної величини на практиці, про співвідношення з іншими відомими заходами довжини.



    Обладнання: підручник математики 4 клас М.І. Моро, 1ч .; комп'ютер; мультимедійний проектор; презентація; художнє слово; картки з готової друкованої основою для індивідуальної роботи; картки для роботи в парах; картки із завданнями різного рівня складності для закріплення нового матеріалу (на кожного учня); зірки блакитного, жовтого, червоного, білого кольорів.

    Тип уроку: вивчення нового матеріалу; урок -Подорож.


    Хід уроку:

    1. організаційний момент

    Учитель: Привітаємо гостей.

    учениця:

    Ми раді вітати вас в нашому класі.

    Можливо, є класи і краще і красивіше.

    Але нехай в нашому класі вам буде світло.

    Нехай буде затишно і дуже легко!

    Учитель: Нехай сьогодні для нас усіх,

    На уроці супроводжує успіх!

    - Посміхніться один одному. Сідайте, хлопці.

    Учитель: Сьогодні незвичайний урок. Ми зробимо космічний політ на одну з планет Сонячної системи. Здогадайтеся на яку?

    учень: Це планета Сонячної системи, названа на честь давньоримського бога війни, майже в 2 рази менша за Землю.

    Учні: Марс.

    Учитель: Ви повинні бути гідними представниками Землі, тому повинні взяти з собою тільки найнеобхідніше. Що це?

    Учень: Знання, вміння.

    Учитель: Яка наука нам в цьому допоможе? Математика.

    - Дозвольте мені бути капітаном польоту, а ви - екіпаж космічної ракети.

    - Екіпаж до польоту готовий?

    1. Перевірте поставу в кабіні ракети. Чи все на місці?

    2. Перевірте положення бортового журналу (зошити)

    3. Записи потрібно робити чітко, розбірливо, щоб їх змогли читати всі космонавти Землі, які будуть стежити за нашим польотом. А з нами в політ відправляються наші гості.

    Учитель: Давайте зафіксуємо в бортовому журналі дату відправлення.

    (діти записують число, класна робота)

    Учитель: Чекає нас швидка ракета (слайд 2)

    Для польоту на планету

    Вирушаємо на Марс

    Зірки, чекайте в гості нас!

    1. Актуалізація опорних знань

    1. Усна рахунок (слайд 3)

    Учитель: Щоб уникнути катастрофи при запуску ракети, ми повинні обов'язково пройти і розшифрувати математичну туманність. Вирішивши ланцюжок прикладів, ви дізнаєтеся цікаве зведення про планету.

    64: 2 (32): 4 (8) * 7 (56) +19 (75): 5 (15) * 4 (60): 15 = 4

    Отже, хлопці, яка цифра вийшла?

    Учитель: Яке відношення ця цифра може мати до даної планеті? Хто з вас здогадався?

    (учні висловлюють свої думки)

    Учитель: Марс - четверта планета по віддаленості від Сонця.

    Учитель: Увага! 3,2,1 ...

    - Що сталося? (на слайді Земля з трьома кільцями). (слайд 4)

    Учні: Прибульці закували Землю.

    - Нам потрібно терміново врятувати планету і тоді ми зможемо полетіти на Марс.

    2. Учитель: ваше завдання: обчислити площу, зайняту прибульцями.

    (слайд 5)

    Умова: дані 2 прямокутника: великий - зі сторонами 20 см і 6 см; маленький - зі сторонами 13см і 2 см.

    Учні: Площа, зайнята прибульцями становить 94 кв.см.

    (на слайді Земля з двома смужками) (слайд 6)

    3. Учитель: Подивіться, прибульці не тільки закували Землю, але і посилають на неї метеоритний дощ. (слайд 7)

    - Що зображено на метеоритах? (числа) (слайд 8)

    - Прочитайте числа. (364120; 999; 56065; 2347; 200)

    (в зошитах) - Запишіть числа в порядку зростання.

    - Перевірте правильність виконання завдання по слайду.

    (200, 999, 2347, 56065, 364120) (слайд 8)

    - Хто впорався із завданням? (взаимопроверка).

    - Хто допустив помилки?

    учитель:

    - Замініть число 2347 сумою розрядних доданків (2000 + 300 + 40 + 7).

    - Скільки класів в числі 56065? Назвіть їх? (в цьому числі 2 класу: клас одиниць і клас тисяч).

    - Що означає цифра «4» в запису числа 364 120? (одиниці тисяч другого класу)

    (На слайді Земля з одним кільцем)

    Учитель: Молодці! Залишилося подолати всього лише одна перешкода, і ми зможемо летіти на Марс. (слайд 9)

    Логічні завдання:

    Завдання на кмітливість: по рядах (слайд 10)

    - в запису 4444 поставте між деякими цифрами арифметичні знаки так, щоб вийшло вираз, значення якого дорівнює:

    1 ряд: 16; 2 ряд: 88, 3 ряд: 448.

    Відповіді: (4 + 4 + 4 + 4 = 16); 44 + 44 = 88; 444 + 4 = 448).

    (перший вирішив з кожного ряду виконує завдання у дошки).


    Учитель: Чи гідні летіти на планету?

    - Увага! 3,2,1,0, пуск!


    1. Підготовка до вивчення нового матеріалу.

    Учитель: Подивіться, що це таке? (слайд 11)

    Учні: Різні величини.

    Учитель: Що таке величина?

    Учні: Те, що можна виміряти і результат висловити числом.


    72см; 720мм; 600дм; 60м; 240см; 2400мм, 350 дм; 3500см, 720 кг.

    Учитель: Хлопці, а яка величина тут зайва?

    (Кг - це одиниці маси; а інші величини - одиниці довжини).

    Учитель: Які одиниці довжини ви знаєте? Назвіть, починаючи з найменшої.

    Учні: називають (1мм, 1см, 1 дм, 1м).

    Завдання в зошитах: Деякі величини рівні між собою, давайте знайдемо пару. З'єднайте рівні одиниці довжини: (робота в парах, діти виконують завдання на готової друкованої основі)

    - Перевірка по слайду. (слайд 12)

    Учитель: Молодці, наш екіпаж наблизився до планети Марс.

    учитель: До Марсу шлях був дуже довгий

    Стоп! Виходимо з кабіни.

    Після довгого польоту нам потрібна розминка. Зараз ми з вами проведемо фізкультхвилинки (слайд 13).


    Физкультминутка

    (мелодія «sergey _ sirotin - magic»).

    1. Вивчення нового матеріалу.

    Учитель: Ось ми і на планеті. На чому будемо продовжувати свій шлях?

    Учні: Марсохід. (слайд 14)

    Учитель: Хто про нього що-небудь знає?

    учні: Марсохід - планетоход, призначений для вивчення Марса, як місяцехід - для вивчення Місяця.

    Учитель: На ньому ми продовжимо дослідження планети Марс. Ми будемо вимірювати відстань, яке будемо проходити.

    -Сможем ми скористатися знайомими нам одиницями довжини: мм, см, дм, м, чому? Ваші припущення.

    Учні: висловлюють припущення: нам знадобиться нова одиниця довжини.

    Учитель: Хто знає, як вона називається?

    Учні: кілометр.

    Учитель: назвіть тему уроку, над якою працюватимемо? (слайд 15)

    Учні: Одиниця довжини - кілометр.

    Учитель: Що вимірюють за допомогою цієї одиниці довжини?

    Учні: великі відстані.

    Учитель: Правильно. Слово кілометр прийнято коротко записувати так: км (точку в кінці ставити не потрібно).

    - У назві одиниці довжини - кілометр частина слова нам вже знайома - метр, а частина слова «кіло» немає. Це слово взято з французької мови і означає «тисяча». Висновок. Скільки метрів в 1 км?

    Учні: 1 км = 1000 м

    Учитель: запишіть в бортовий журнал назва нової одиниці довжини.

    - Порівняємо наші висновки з матеріалом підручника (стор.38)

    Хлопці, а давайте подивимося, що йдеться в підручнику про цю одиницю довжини?

    (учні читають і заучують правило).


    1. Первинне закріплення матеріалу

    1. Учитель: Знання цього матеріалу допоможе нам подолати виниклу перешкоду. (слайд 16)

    усно: Визнач: скільки метрів містять: 3км = ... м; 7км = ... м; 9км = ... м

    - Перетвори метри в км: 2000м = ... км; 4000м = ... км; 8000м = ... км

    Молодці! Ну а тепер в путь!

    2. Учитель: Поверхня Марса нерівна: рови, канави, але подолати цю дорогу нам допоможе правильно вирішене завдання. (слайд 17)

    З цією перешкодою нам допоможе впоратися правильно вирішена задача.

    Завдання: Від двох зупинок, відстань між якими 2км 100м відійшли 2 марсохода. Один з них пройшов 140м, а інший - 160м. Яким стало відстань між ними? (слайд 18)

    Учитель: Чи все вам зрозуміло в умові завдання?

    - Як може рухатися транспорт? (Назустріч один до одного або в різні боки).

    Учитель спільно з дітьми розбирає обидва варіанти вирішення даного завдання:

    1 варіант вирішення завдання:

    - Розглянемо випадок, якщо марсоходи рухаються назустріч один до одного.

    - Що відомо в задачі?

    (Який шлях проїхав 1 марсохід (140м), другий (160м), початкова відстань між ними).

    2 варіант вирішення завдання: якщо марсоходи рухаються в різних напрямках.

    - Відстань, пройдена кожним марсоходом змінилося? (немає)

    - Відстань між зупинками змінилося? (немає)

    - А між марсоходами зміниться? (та)

    - Чому? (марсоходи рухаються в різних напрямках)

    - Як зміниться відстань між марсоходами? (побільшає).

    - Що потрібно зробити з кілометрами, щоб правильно вирішити задачу? (перевести в метри)

    Учитель: пропонує дітям по вибору вирішити задачу; 2 людини вирішують задачу біля дошки.

    - Перевірка (слайди: 19, 20).

    - Яку нову одиницю довжини використовували при вирішенні завдань? А скільки в 1 км - ... м?

    Физкультминутка для очей

    (слайди: 21-25)


    3.Учитель: Як ви думаєте, чи є життя на Марсі?

    (Питання про це залишається відкритим і спірним. Там за земними мірками дуже холодно, мало кисню. Але хто це?) (Слайд 26)

    Учні: інопланетяни.

    Учитель: Зазвичай вони не показуються людям, але видно у них щось сталося, вони передають сигнал SOS, просять у вас допомоги.

    - Тут якісь схеми. Розшифрувавши їх, ми зможемо прочитати послання, яке вони передають нам. А що це за схеми?

    Завдання: Рівняння (різний рівень складності) (учні вирішують на індивідуальних аркушах, на зворотному боці аркуша записують і показують відповідь)

    х + 34 = 18 * 5 (х = 56) 239 - х = 183 (х = 56)

    Учитель: Всі змогли вирішити?

    Учитель: Допомогли інопланетянам, тепер ми зможемо розшифрувати послання (слайд 27).

    Читають послання: за приблизними даними вчених відстань від Землі до Марса становить близько 70 млн. Км. Хлопці, як ви вважаєте, це велика відстань? Дійсно, щоб долетіти до цієї планети, людині знадобиться 2,5 року.


    VI. закріплення матеріалу

    Учитель: Ну що, нам пора повертатися додому. Будь-дослідник, повертаючись на Землю, повинен надати звіт про виконану роботу. Ми з вами складемо зараз свій звіт, в якому покажемо чому навчилися в подорож. (слайд 28)

    Самостійна робота учнів: (за картками різного рівня складності діти вибирають самі собі завдання)

    Учитель: Отже, 1 група: виконують завдання на червоних зірках

    Встав пропущені числа:

    5000м = ... км 48 км = ... м

    24000м = ... км 305 км = ... м

    2 група: виконують завдання на жовтих зірок

    Встав пропущені числа:

    3125м = ... км ... м 2455 км = ... км ... м

    2 км 537 м = ... м 7407м = ... км ... м


    VII. Підсумок уроку.

    Завершилося наше подорож. Ми приземлилися на рідну Землю.

    - Кому було легко долати перешкоди на шляху?

    - Чи сподобалося вам наше подорож?

    - Чим?

    - Що нового дізналися про планету Марс?

    - А який одиницею величини ми вимірювали відстань, яке пройшли?


    VIII. Домашнє завдання: (слайд 29)


    IX. Рефлексія (слайд 30)

    Учитель: Давайте оцінимо свою роботу під час подорожі. підніміть:

    - блакитну зірку, якщо ви задоволені своєю роботою під час подорожі, тому що майже не помилялися;

    - жовту зірку - якщо вам іноді було важко і ви помилялися;

    - червону зірку - хто вважає, що треба ще трохи постаратися і тоді буде успіх!


    - Дякую за роботу! Подорож закінчилося. Всього найкращого! (слайд 31)


    «Величины. Единица длины – километр». Урок – путешествие в 4 классе
    60 :2 32 8 75 15 64 4 :4 *7 +19 :5 *4 56 :15
    20*6=120 (см2) – площадь большого прямоугольника; 13*2=26 (см2) – площадь мал...- площа великого прямокутника; 13 * 2 = 26 (см2) - площа малий ...">
     МЕТЕОРИТНЫЙ ДОЖДЬ
     200 777 2 347 56 065 364 120
    В записи 4444 поставьте между некоторыми цифрами арифметические знаки так, чт...
    Единицы длины 2400мм 72 см 720 кг 600 дм 60 м 240 см 720мм 350 дм 3500 см
    72 см = 720 мм 600 дм = 60 м 240 см = 2400 мм 350 дм = 3500 см
    Единица длины- километр Кило + метр «тысяча» 1 км = 1000 м км
    Определи Сколько метров содержат: 3 км = …….м 7 км = ……. м 9 км = ……. м 2) Пр...
    Задача От двух остановок, расстояние между которыми 2 км 100 м отошли два мар...
    1) 140+160 = 300 (м) – прошли два марсохода; 2 км 100 м = 2100 м 2) 2100-300...
    140+160 = 300 (м) – прошли два марсохода ; 2 км 100 м = 2100 м 2) 2100+300 =...
    Берегите зрение!
    SOS х+34 = 18*5 Х+34=90 Х=90-34 Х=56 56+34=18*5 90=90 239–у = 183 У=239-183 У...
    По приблизительным данным учёных расстояние от Земли до Марса составляет окол...
    5000 м=…км 3125 м=…км…м 24000 м=…км 2км 537м=…м 48 км=…м 2455км=…км…м ...
    Домашнее задание Учебник стр. 38 № 170; № 171
    Рефлексия Оцените свою работу во время путешествия. - довольны своей работой,...
     Путешествие закончилось. Всего доброго!
    1 з 32

    Опис презентації по окремим слайдів:

    № слайда 1 «Величины. Единица длины – километр». Урок – путешествие в 4 классе
    Опис слайда:

    «Величини.Одиниця довжини - кілометр ». Урок - подорож в 4 класі

    № слайда 2
    Опис слайда:

    № слайда 3 60 :2 32 8 75 15 64 4 :4 *7 +19 :5 *4 56 :15
    Опис слайда:

    60: 2 32 8 75 15 64 4: 4 * 7 +19: 5 * 4 56: 15

    № слайда 4
    Опис слайда:

    № слайда 5
    Опис слайда:

    № слайда 6 20*6=120 (см2) – площадь большого прямоугольника; 13*2=26 (см2) – площадь малень
    Опис слайда:

    20 * 6 = 120 (см2) - площа великого прямокутника; 13 * 2 = 26 (см2) - площа маленького прямокутника; 120-26 = 94 (см2) Відповідь: 94 см2 - площа, зайнята прибульцями. 20 см 6 см 13 см 2 см

    № слайда 7
    Опис слайда:

    № слайда 8  МЕТЕОРИТНЫЙ ДОЖДЬ
    Опис слайда:

    МЕТЕОРИТНИЙ ДОЩ

    № слайда 9  200 777 2 347 56 065 364 120
    Опис слайда:

    200 777 2 347 56 065 364 120

    № слайда 10
    Опис слайда:

    № слайда 11 В записи 4444 поставьте между некоторыми цифрами арифметические знаки так, чтобы
    Опис слайда:

    У записі 4444 поставте між деякими цифрами арифметичні знаки так, щоб вийшло вираз, значення якого дорівнює: 1 ряд: 16 2 ряд: 88 3 ряд: 448 444 + 4 = 448 44 + 44 = 88 4 + 4 + 4 + 4 = 16

    № слайда 12 Единицы длины 2400мм 72 см 720 кг 600 дм 60 м 240 см 720мм 350 дм 3500 см
    Опис слайда:

    Одиниці довжини 2400мм 72 см 720 кг 600 дм 60 м 240 см 720мм 350 дм 3500 см

    № слайда 13 72 см = 720 мм 600 дм = 60 м 240 см = 2400 мм 350 дм = 3500 см
    Опис слайда:

    72 см = 720 мм 600 дм = 60 м 240 см = 2400 мм 350 дм = 3500 см

    № слайда 14
    Опис слайда:

    № слайда 15
    Опис слайда:

    № слайда 16 Единица длины- километр Кило + метр «тысяча» 1 км = 1000 м км
    Опис слайда:

    Одиниця дліни- кілометр Кіло + метр «тисяча» 1 км = 1000 м км

    № слайда 17 Определи Сколько метров содержат: 3 км = …….м 7 км = ……. м 9 км = ……. м 2) Превр
    Опис слайда:

    Визнач Скільки метрів містять: 3 км = ...... .м 7 км = ....... м 9 км = ....... м 2) Перетвори метри в кілометри: 2000 м = ... км 4000 м = ... км 8000 м = ... км 3000 7000 9000 2 4 8

    № слайда 18
    Опис слайда:

    № слайда 19 Задача От двух остановок, расстояние между которыми 2 км 100 м отошли два марсох
    Опис слайда:

    Завдання Від двох зупинок, відстань між якими 2 км 100 м відійшли два марсохода. Один з них пройшов 140 м, а інший - 160 м. Яким стало відстань між ними?

    № слайда 20 1) 140+160 = 300 (м) – прошли два марсохода; 2 км 100 м = 2100 м 2) 2100-300 =
    Опис слайда:

    1) 140 + 160 = 300 (м) - пройшли два марсохода; 2 км 100 м = 2100 м 2) 2100-300 = 1800 (м) - відстань між ними. 1800 м = 1 км 800 м Відповідь: 1800 м.

    № слайда 21 140+160 = 300 (м) – прошли два марсохода ; 2 км 100 м = 2100 м 2) 2100+300 = 24
    Опис слайда:

    140 + 160 = 300 (м) - пройшли два марсохода; 2 км 100 м = 2100 м 2) 2100 + 300 = 2400 (м) - відстань між ними. 2400 м = 2 км 400 м Відповідь: 2400 м.

    № слайда 22
    Опис слайда:

    № слайда 23
    Опис слайда:

    № слайда 24
    Опис слайда:

    № слайда 25
    Опис слайда:

    № слайда 26 Берегите зрение!
    Опис слайда:

    Бережіть зір!

    № слайда 27 SOS х+34 = 18*5 Х+34=90 Х=90-34 Х=56 56+34=18*5 90=90 239–у = 183 У=239-183 У=56
    Опис слайда:

    SOS х + 34 = 18 * 5 Х + 34 = 90 Х = 90-34 Х = 56 56 + 34 = 18 * 5 90 = 90 239-у = 183 У = 239-183 У = 56 239-56 = 183 183 = 183

    № слайда 28 По приблизительным данным учёных расстояние от Земли до Марса составляет около 7
    Опис слайда:

    За приблизними даними вчених відстань від Землі до Марса становить близько 70 млн.км

    № слайда 29 5000 м=…км 3125 м=…км…м 24000 м=…км 2км 537м=…м 48 км=…м 2455км=…км…м 305
    Опис слайда:

    5000 м = ... км 3125 м = ... км ... м 24000 м = ... км 2км 537м = ... м 48 км = ... м 2455км = ... км ... м 305 км = ... м 7407м = ... км ... м

    № слайда 30 Домашнее задание Учебник стр. 38 № 170; № 171
    Опис слайда:

    Домашнє завдання Підручник стор. 38 № 170; № 171

    № слайда 31 Рефлексия Оцените свою работу во время путешествия. - довольны своей работой, по
    Опис слайда:

    Рефлексія Оцініть свою роботу під час подорожі. - задоволені своєю роботою, тому що майже не помилялися; - іноді було важко, допускали неточності; - зазнавали труднощів, треба ще трохи постаратися, і буде успіх!

    № слайда 32  Путешествие закончилось. Всего доброго!
    Опис слайда:

    Подорож закінчилося. Всього найкращого!



    Скачати 88.78 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Методична розробка уроку з математики по темі «Величини. Одиниця довжини - кілометр »4 клас УМК Школа Росії Методична розробка уроку з математики по темі« Величини. Одиниця довжини - кіломет

    Скачати 88.78 Kb.