• Хід заняття
  • Методична розробка розвиваючого заняття (пісочна терапія) в рамках проекту «Будемо знайомі», з дітьми раннього віку




    Дата конвертації06.05.2017
    Розмір8.83 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Наталія Зарубіна
    Методична розробка розвиваючого заняття (пісочна терапія) в рамках проекту «Будемо знайомі», з дітьми раннього віку

    Ранній вік - унікальний період, що володіє яскравими і виразними особливостями, які накладають певний відбиток і на організацію педагогічного процесу. Чітка, професійно злагоджена і продумана робота фахівців дитячого саду, сприятливий мікроклімат в ДОУ, і звичайно, безумовне умова, взаємодія з батьками маленьких вихованців - запорука оптимального перебігу адаптації дітей раннього віку до нових умов в ДОУ.

    Адаптація до умов дитячого садка доводиться в основному, на той вік (2-3 роки, коли дитина ще не може висловити свої переживання і страхи вербально, на допомогу приходять ігри з піском. Піддатливість піску і його природна магія заворожують. З самого раннього дитинства, граючи в пісочниці або на березі річки, діти мимоволі намагаються малювати руками або долонею. у міру освоєння техніки малювання піском збагачується і розвивається внутрішній світ маленької людини. Даний вид творчості, як засіб корекції психіки дозволяє маленькому у художнику подолати почуття страху, дає свободу, вселяє впевненість в своїх силах.

    Оскільки малювання здійснюється безпосередньо пальцями по піску, дана техніка передбачає:

    • координації руки і очі;

    створення умов розвитку передумов до оволодіння технічними змінами - регуляція сили рухів, певна амплітуда, швидкість, ритмічність;

    розвиток дрібної моторики, за допомогою виконання вправ, психогімнастика на розвиток емоційної сфери, уваги, пам'яті та уяви.

    Передбачене використання художнього слова: проведення ігор, розповідання казкових сюжетів для залучення уваги дітей. Допомагає в фантазировании про те, хто і що буде малювати, як зображувати, які форми, штрихи варто використовувати.

    У процесі роботи з піском у дітей підвищується тактильна чутливість, розвивається дрібна моторика рук. Такі властивості піску, як м'якість, тягучість і приємна на дотик шорсткість, створюють умови для розслаблення. Крім того, це чудовий активний вид відпочинку, який так необхідний дитині в період самостійного звикання до нових, незнайомих, лякає його умов дитячого садка.

    Батьки з подачі фахівців охоче опановують новими способами взаємодії зі своїми дітьми, знайомляться з такими простими і дієвими ігровими технологіями, які дозволяють підібрати ще один ключик до розуміння своєї дитини. А з вихователем раннього віку Шіпіцин Е. В., яка працює над даним проектом вдається багато втілити в життя, творчо організувати будь-який задумане заняття в рамках пісочної терапії, що приходить на допомогу в період адаптації малюків. Бажаю у вашій роботі знайти однодумців і помічників!

    «Казка для Сонечка на піску»

    (Заняття з пісочної терапії для дітей раннього віку).

    Цілі заняття:

    1. Ознайомити батьків з новими ігровими формами розповідання казок дітям раннього віку.

    2. Розвиток відчуття дотику, сприйняття, мислення, уяви у дітей раннього віку.

    3. Активізація словникового запасу, за допомогою читання російських народних казок.

    Попередня робота:

    З дітьми - читання казок, розгляд ілюстрацій, використання ігор драматизаций.

    З батьками - консультації про значення читання казок для нервово-психічного розвитку; гармонізації психоемоційного стану дітей; виготовлення книжок-маляток за казками, потешкам, пісенькам. Майстер-клас «Читаємо граючи».

    устаткування:

    Сонечко і хмарка з кольорового картону, пісочниця з підсвічуванням, пісочний формочки, з зображеннями казкових персонажів., Іграшки, предмети, непридатний матеріал для обігравання казок на піску.

    Учасники: діти 2-3 років. Кількість дітей не більше п'яти.

    Хід заняття:

    «Рада вітати вас в Чарівній кімнаті!» Спеціаліст показує дітям картонну фігурку сонечка.

    -Хлопці, подивіться, хто це до вас в гості прийшов? (Сонечко)

    - Правильно, і воно хоче запросити вас з собою в подорож. Чи готові? (Так)

    - Тоді - в дорогу!

    Діти разом з педагогом підходять до пісочниці. Сонечко прикріплюється на стіну поряд з пісочницею.

    - Подивіться - цей пісок не простий, він чарівний і може відчувати дотики, говорити. Пісочок може показати дітям багато цікавих ігор і казок. Але спочатку давайте згадаємо і розповімо Сонечку, як потрібно правильно грати з пісочком.

    -Можна кидатися піском? (немає)

    -Разбрасивать можна? (немає)

    - Пробувати на смак можна? (немає)

    -А зараз покладіть долоні на пісок. Давайте його погладив долонею, потім долоньку перевернемо. Який пісок?

    _ Теплий або прохолодний?

    -Шершавий або гладкий?

    -сухий або мокрий?

    -М'який або твердий?

    - Пісок прохолодний, шорсткий, сухий, м'який.

    -Давайте привітаємося з нашим іншому-пісочком.

    -Здрастуй, пісок!

    - Послухайте ... Він з вами вітається, тільки дуже-дуже тихо. Давайте його розвеселимо. Полоскочи його спочатку однією рукою кожним пальчиком. Потім інший. А тепер полоскочи двома руками. Тепер плавними рухами як змійки побігли по піску пальчиками.

    -Давайте його потремо між долонями.

    - Давайте його візьмемо в кулачки міцно - міцно, щоб жодна піщинка не впала і відпустимо. Ще раз.

    -А тепер, послухайте казку:

    Вранці Сонечко прокинулося,

    Солодко - солодко потягнулося.

    І, відкинувши ковдру,

    З нами в казку покрокував.

    Педагог пропонує дітям зробити Сонечко на піску. Кладе долоню дитини на пісок, повертає її по колу, залишаючи відбиток. Дитина повертається слідом за долонькою. Вийшло Сонечко.

    - Давайте намалюємо оченята сонечку, ніс, рот-посмішку.

    -Отримайте у нас сонечко? (та).

    - Яке Сонечко у нас вийшло?

    Діти відповідають. (Добрий, променисте, усміхнене, пісочне)

    - Хлопці, Сонечко тільки прокинулося, ще не дуже жарко, і промінчики у Сонечка короткі, маленькі. Давайте погладимо промінчики пальчиками.

    Діти торкаються пальчиками до промінчиками. Сонечко пригріває сильніше, і промінчики ростуть, стають довгими, великими.

    - Давай погладимо пальчиком довгі промінчики.

    -Ой, подивіться, на галявину прискакали сонячні зайчики, принесли нам сюрприз! (Коробочка з великим стеклярусом). Вони теж раді сонечку. (Діти доповнюють пісочний малюнок, викладаючи візерунки зі стеклярусу). Подякуємо зайчиків (діти дякують Сонячних зайчиків).

    Сонечко прикрасили, воно нас бачить тепер і чує. Давайте, розповімо Сонечку казку, яку знаємо - «Теремок» (педагог, одночасно малює, а діти викладають формочки з відповідним зображенням персонажів казки і промовляють роль персонажа).

    завершення:

    «Ось, і казочки кінець, той, хто слухав - молодець!»

    Вільна діяльність дітей:

    (передбачається розвиток уяви, пам'яті, мовного спілкування, творчих можливостей дітей, формування передумов діалогової мови).

    висновок:

    Сонце знову засвітилося,

    Засяяло, заіскрилося!

    Діти дякують пісочок і Сонечко і. йдуть мити руки з Чарівним милом (формування культурно-гігієнічних навичок).

    література:

    1. Бережна, Н. Ф. Пісочна терапія в корекції емоційної сфери дітей раннього та молодшого дошкільного віку / Н. Ф. Бережна // Дошкільна педагогіка. - 2006. - №4. - С. 56 - 59.

    2. Грабенко, Т. М. Ігри з піском, або пісочна терапія / Т. М. Грабенко // Дошкільна педагогіка. - 2004. - № 5. - С. 26 - 29

    3. Кондратьєва, С. Ю. Ігри з піском і водою в роботі по формуванню просторово-кількісних уявлень у дошкільників із затримкою психічного розвитку: розвиток природничо-наукових уявлень /

    4. Некрасова, Е. Граємо з піском, водою і глиною / Є. Некрасова // Дошкільне виховання. - 2006. - №6. - С. 41 - 43.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Методична розробка розвиваючого заняття (пісочна терапія) в рамках проекту «Будемо знайомі», з дітьми раннього віку