• ПЛАН-КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ
  • 1.Організаціонний момент
  • 2.Мотівація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми, постановка мети і завдань уроку
  • 3.Первічное засвоєння нових знань.
  • 4. Організація засвоєння способів діяльності шляхом відтворення інформації та вправ для її застосування
  • Методична розробка ПЛАН-КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ ТЕМА: "Вітаміни"




    Скачати 32.11 Kb.
    Дата конвертації23.05.2017
    Розмір32.11 Kb.
    Типконспекти

    Міністерство освіти Республіки Мордовія


    Муніципальне бюджетна установа

    додаткової освіти

    «Центр додаткової освіти дітей« ЮНІТЕР »

    Рузаевского муніципального району















    методична розробка


    ПЛАН-КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ

    Тема: "вітаміни"











    Підготувала і провела:

    Местюкова М. Н.-

    педагог додаткової освіти











    Рузаевский МР - 2016 р




    ПЛАН-КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ

    Тема: «Вітаміни»

    мета: викликати у дітей бажання піклується про своє здоров'я.

    завдання:

    • вчити дітей розрізняти витаминосодержащие продукти;

    • пояснити дітям, як вітаміни впливають на організм людини, про їх користь і значення вітамінів для здоров'я людини;

    • допомогти дітям зрозуміти, що здоров'я залежить від правильного харчування - їжа повинна бути не тільки смачною, а й корисно;

    • розвивати увагу, мислення, уяву, активний і пасивний словник;

    • виховувати у дітей бажання піклується про своє здоров'я.

    Попередня робота: бесіда з дітьми про здоров'я; підготовка слайдів; підготовка робочих аркушів.

    матеріал: кольорові олівці, робочі листи, листи паперу для малювання.


    Хід заняття:


    1.Організаціонний момент

    • взаємне вітання

    • перевірка наявності учнів

    • перевірка готовності до уроку


    2.Мотівація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми, постановка мети і завдань уроку


    - Хлопці, нам прийшов лист від Незнайки, послухайте, що він нам пише.

    «Здрастуйте, хлопці, мене звуть Незнайка. У мене трапилася біда, я захворів. Кажуть, щоб не хворіти, потрібно правильно харчуватися. Я намагався, їв все тільки смачне: тістечка, цукерки, пив пепсі колу. Але на жаль, мені стає все гірше і гірше. Хлопці, допоможіть, мені, будь ласка, розібратися, що мені потрібно їсти, щоб не хворіти ».

    - Хлопці, давайте спробуємо з вами допомогти Незнайка.


    Скажіть, що ви любите їсти найбільше? (Відповіді дітей)

    Як ви думаєте, в чому різниця між «смачним» і «корисним»? (Відповіді дітей)

    Які корисні, а які шкідливі продукти, ви, бачите на малюнку? (Відповіді дітей)

    Хлопці, а ви знаєте, що в продуктах є дуже важливі для здоров'я людини речовини, які називаються вітамінами? (Відповіді дітей)

    Хлопці, що ви знаєте про вітаміни?

    - Так, вітаміни роблять різний вплив на здоров'я людини .Например вітамін А дуже важливий для зору. Вітамін В сприяє гарній роботі серця, а вітамін Д робить наші ноги і руки міцними, він міститься в риб'ячому жирі .Вітамін З зміцнює весь організм, робить людину більш здоровим, несхильною до застуд. Якщо все таки застудився, то з його допомогою можна швидше видужає.



    Послухайте, який вірш я знаю про вітаміни.

    Ніколи не сумую,

    І посмішка на обличчі,

    Тому що приймаю

    Вітаміни А, В, С.

    Як ви думаєте, що буде з людиною, якщо харчуватися одними солодощами? (Відповіді дітей)

    - Вам необхідно знати, що організму людини потрібні різні продукти. Особливо корисні сирі овочі і фрукти: у того, хто їх постійно вживає, як правило, буває хороший, бадьорий настрій, гладка шкіра, витончена фігура.

    - А ось цукерки, шоколад, морозиво, особливо в великих кількостях, дуже шкідливі для здоров'я.

    - Звичайно ж, не варто повністю відмовлятися від солодкого. Однак, необхідно вживати різноманітну їжу - щоб бути міцним, здоровим і швидко рости.

    Послухайте вірш про користь вітамінів.

    Вітамін А

    Пам'ятай істину просту -

    Краще бачить тільки той,

    Хто жує моркву сиру

    Або сік морквяний п'є.

    вітамін В

    Дуже важливо спозаранку

    Є за сніданком вівсянку.

    Чорний хліб корисний нам,

    І не тільки вранці.

    вітамін Д

    Риб'ячий жир всього корисніше,

    Хоч противний - треба пити

    Він рятує від хвороб,

    Без хвороб - краще жити!

    Вітамін С

    Від застуди і ангіни

    Допомагають апельсини,

    Ну а краще з'їсти лимон,

    Хоч і дуже кислий він.

    Ти спробуй-но вирішити не хитра завдання:

    Що корисніше жувати - ріпку або жуйку?


    3.Первічное засвоєння нових знань. Введення матеріалу з урахуванням закономірностей процесу пізнання (сприйняття і первинне усвідомлення нового матеріалу), осмислення зв'язків і відносин в об'єкті вивчення


    - Хлопці, як ви думаєте, що корисніше? Після їжі багато хто намагається жувати жуйку, для того, щоб очистити зуби, а в старовину жували ріпу, вона дуже корисна і добре очищає зуби.

    - Прослухавши ці вірші ми можемо сказати в яких продуктах містяться вітаміни А, В, С, Д.

    Вітамін А міститься в продуктах харчування: буряк, диня, морква, часник, капуста, петрушка, персики, шпинат, гарбуз, ріпа, селера.

    вітамін В - рис, родзинки, риба, яйця, сир, йогурт, горіхи, банани, горох, печінку, хліб, гриби, сир, салат. У тваринних продуктах - баранина, яловичина, краби, молюски.

    Вітамін С - чорна смородина, шипшина, апельсини, лимони, цибулю, петрушка.

    вітамін Д - риб'ячий жир, печінка тріски, яловича печінка, вершкове масло.

    Физкультминутка "Обжора"

    Один пузатий здоровань (Округле рух обома руками навколо живота)

    З'їв десяток булок натщесерце (Виставити перед собою все пальці)

    Запив він булки молоком, (Зобразити пальцями уявний стакан, а потім випити з нього)

    З'їв курку одним шматком. (Широко розсунути пальці однієї руки, долонею догори, піднести уявний шматок до рота)

    Потім баранчика він підсмажив (Показати вказівними пальцями ріжки)

    І в черево бідного направив (Погладить живіт)

    Роздувся здоровань як куля, (Зобразити в повітрі велике коло)

    Ненажеру тут стався напад.(Вдарити злегка долонею по лобі)


    4. Організація засвоєння способів діяльності шляхом відтворення інформації та вправ для її застосування


    Робота з робочими листами.

    Хлопці, подивіться, у вас на листочках з правого боку намальовані різні продукти. Перерахуйте які? (Відповіді дітей). А з лівого боку написані вітаміни А, В, С, Д. проведіть доріжку від кожної літери до потрібного продукту. І ви дізнаєтеся які вітаміни містяться в продуктах. Від букви С - червоним олівцем, від букви А - синім олівцем, від букви Д - зеленим олівцем, від букви В - помаранчевим олівцем.

    Отже, який вітамін міститься в моркві? Рибі? Вершковому маслі? Капусті? Апельсинах? Сирі? Риб'ячому жирі? Чорній смородині? (Відповіді дітей).

    Хлопці, ми з вами тепер знаємо, які продукти корисні, а які шкідливі, в яких продуктах містяться вітаміни А, Б, С, Д. Я пропоную вам намалювати корисні продукти для Незнайки, щоб він знав, що потрібно їсти, щоб не хворіти.

    Діти малюю продукти.


    5.Подведеніе підсумків заняття, аналіз і зміст підсумків роботи, формулювання висновків з вивченого матеріалу:

    Хлопці, які ви дізналися корисні продукти? (Відповіді дітей) Тепер Незнайка буде їсти тільки те, що корисно, і не буде хворіти, малюнки ми покладемо в конверт, підпишемо його і відправимо. Я вам бажаю, щоб ваше здоров'я було завжди міцним. педагогів і вихователів




    Скачати 32.11 Kb.