• Хід заходу
  • Методична розробка: майстер-клас для педагогів «Розвиток музично-художньої діяльності з використанням ІКТ»




    Скачати 11.04 Kb.
    Дата конвертації13.06.2017
    Розмір11.04 Kb.

    Лілія Григорова
    Методична розробка: майстер-клас для педагогів «Розвиток музично-художньої діяльності з використанням ІКТ»

    Мета: звернути увагу педагогів до використання інформаційно-комунікаційних технологій в музично-художньої діяльності з дітьми дошкільного віку.

    завдання:

    Обрaзовaтельние- показати практичну значимість інформаційно-комунікаційних технологій для організації роботи з дітьми дошкільного віку;

    Навчити музичних керівників використання ІКТ в музичній освіті дошкільнят:

    джерело навчальної інформації;

    наочний посібник (дефіцит посібників);

    засіб підготовки текстів, музичного матеріалу, їх зберігання;

    засіб підготовки

    показати переваги використання ІКТ в розвитку музичних здібностей дошкільнят:

    - поліпшується запам'ятовування пройденого матеріалу;

    - посилюється пізнавальний інтерес вихованців;

    - розвивається інтерес дитини до самостійного виконання завдань;

    -імпровізаціі.

    створити умови для емоційно-психологічного розкріпачення

    музичних керівників

    Рaзвівaющіе:

    - розвивати творчий потенціал педагогів;

    -сприяти формуванню вміння використовувати ІКТ в роботі з дітьми.

    виховні:

    - прищеплювати педагогам інтерес до ІКТ як до джерела навчальної та музичної інформації, як засіб підготовки текстів, оформлення наочних посібників, виступів.

    - переконати педагогів у важливості використання ІКТ

    Обладнання: екран, проектор, ноутбук, музичний центр, музичні інструменти.

    Хід заходу:

    Музичний керівник. Здрастуйте, шановні колеги!

    13 жовтня 2013 року набрав чинності наказ Міністерства освіти та науки РФ №1155 «Про затвердження федерального державного освітнього стандарту дошкільної освіти»

    В даному документі чітко прописані вимоги до педагогів, одними з них є:

    • Володіти ІКТ-компетенціями, необхідними і достатніми для планування, реалізації та оцінки освітньої роботи з дітьми раннього та дошкільного віку;

    • Вибудовувати партнерська взаємодія з батьками (законними представниками) дітей раннього та дошкільного віку для вирішення освітніх завдань, використовувати методи і засоби для їх психолого педагогічної освіти.

    Одне з головних вимог відповідно до ФГОС ДО - створення умов для благополучного розвитку дитини в умовах ДОО, маючи на увазі під цим створення соціальної ситуації розвитку дитини. Ми живемо в столітті нових технологій, коли комп'ютер міцно увійшов в наше життя, стаючи необхідним і важливим атрибутом не тільки життєдіяльності дорослих, а й засобом навчання дітей.

    Йдучи в ногу з часом, ми, педагоги - музиканти повинні стати для дитини провідником у світ нових технологій музичної освіти.

    В освітній галузі «Художньо-естетичний розвиток» застосування ІКТ розкриває великі можливості. Барвисті пізнавальні презентації, відеофільми допомагають урізноманітнити процес знайомства дітей з музичним мистецтвом, зробити зустріч з музикою більш яскравою, цікавою

    Під ІКТ мається на увазі використання комп'ютера, Інтернет-ресурсів, телевізора, відео, DVD - CD програвачів, мультимедіа, аудіовізуального устаткування, тобто всього того, що може представляти широкі можливості для комунікації.

    Музичний керівник.

    І так, почнемо знайомство з використанням ІКТ при організації навчально-виховного процесу з дітьми. Я прошу вас стати в коло.

    Якщо ти сюди прийшов - не сиди на місці.

    Співати, грати і танцювати будемо ми всі разом!

    Прошу всіх вийти і підняти собі настрій.

    Всі знають, як діти люблять танцювати. Зараз я вам покажу, як можна за допомогою мнемотабліц виконувати з дітьми різні перестроювання або розучування елементів танців.

    Музичний керівник.

    Виконується танець. «1, 2, 3, 4, 5 починаємо танцювати»

    Музичний керівник. Під час знайомства з творчістю російських і зарубіжних композиторів, ми використовуємо портрети, оформлені в презентації, наприклад, (демонструються слайди «Портрети композитора» (зарубежние- А. Вівальді, Й. С. Бах, К. Сен-Санс, русскіе- П. І. Чайковський, М. Глинка, С. Прокоф'єв, Д. Б. Кабалевський)

    Музичний керівник. На вулиці зараз весна, при знайомстві дітей з природними особливостями цієї пори року, ми пропонуємо дітям музичні твори, прослухавши які вони вчаться визначати жанр, характер, пов'язувати музику з природою.

    (за звучанням музичного уривка визначають жанр, характер твору.)

    Я пропоную вам послухати уривок музичного твору відомого композитора (Пропонується твір А. Вівальді «Весна»)

    Назвіть композитора цього музичного твору, його назву, визначте жанр і характер музики.

    (Музика супроводжується демонстрацією відеокліпу «Весна»)

    Музичний керівник. Для розвитку голосового апарату, ми розучуємо з дітьми різні вправи, використовуючи графічні зображення, відеозображення по картинкам-підказкам.

    Розігріємо і ми з вами шийку, виконаємо веселу пісеньку - попевку «Бубенчики» (Демонстрація відеокліпу «Бубенчики»)

    Музичний керівник. А зараз для вас загадка:

    День зарядкою починаємо

    Тут танцюємо і співаємо

    І анітрохи не нудьгуємо

    Дуже весело живемо.

    Колеги. Дитячий садок!

    Музичний керівник. На заняттях з дітьми для розгадування загадок, для закріплення пісень, ми використовуємо мнемотабліци оформлені в презентації.

    Наприклад, пісня «Дитячий сад» І. Понамарева. Давайте з вами разом заспіваємо цю пісню, допоможуть нам мнемотабліци (Демонстрація відеокліпу «Дитячий сад»)

    Музичний керівник. Одне з улюблених занять дітей: гра на музичних інструментах.

    Знайомство з музичними інструментами, їх звукодобуванням, проходить за допомогою відео. Для цього у нас є презентації з музичними інструментами їх звучанням.

    Я пропоную вам взяти музичні інструменти, і за допомогою відео кліпу, взяти участь в оркестрі, пісня-«Веселий город»

    (Виконання гри під мультимедіа на музичних інструментах.)

    Музичний керівник. Чудовий вийшов у нас оркестр!

    Для розвитку музично -слухового уявлення, ладового почуття і почуття ритму ми так само використовуємо і інші ігри з відео: «Весело - сумно», «Три жанру музики», «Визнач ритм» і багато інших: наприклад гра «Тихіше миші». (Демонстрація відеокліпу)

    Музичний керівник:

    Одним з критеріїв оцінки професійної діяльності педагога, відповідно до ФГОС ДО, є високий ступінь активності та залучення батьків в освітній процес і життя дитячого саду. У своїй діяльності ми активно використовуємо метод проекту. Використання інформаційних технологій у проектній діяльності дозволяє нам показати всю роботу і її значимість при вирішенні того чи іншого завдання, ознайомити батьків з передбачуваними результатами проекту. Наприклад проект до 70-річчю Перемоги. В рамках проекту, спільно з батьками і вихователями, була створена «Стрічка пам'яті безсмертного полку», а так само фільм до пісні у виконанні Л. Гурченко «Ах, мій синок» (Демонстрація відео фільм до пісні «Ах, мій синок»)

    У цьому навчальному році, для виступу наших дітей на муніципальному рівні, до виступу агітбригади по ЗСЖ, для проведення фіналу міських змагань «Веселі старти», нами оформлений відеофільм до заключної пісні «Моя Росія».

    Прошу увагу на екран (Демонстрація відеофільму «Моя Росія»)

    Музичний керівник.

    При організації розваг і свят, учасниками часто є і батьки вихованців, для яких ми пропонуємо караоке.

    І я пропоную вам, для хорошого настрою, всім разом виконати пісню В. Шаїнського «Від посмішки». (На екрані демонстрація відеокліпу зі словами пісні)

    Таким чином, використання ІКТ сприяє підвищенню якості освітнього процесу: ми отримуємо можливість професійного спілкування в широкій аудиторії користувачів мережі Інтернет. Використання інформаційно-комунікаційних технологій в роботі з дітьми служить підвищенню пізнавальної мотивації вихованців, відповідно спостерігається зростання їх досягнень, ключових компетентностей. Батьки, відзначаючи інтерес дітей до ДНЗ, стали, активніше брати участь в групових проектах і святах.

    При створенні мультимедійних посібників використовувалися наступні комп'ютерні програми:

    • ProShow Product (програма для створення відео);

    • Pinnacle Studio 14 (для редагування відео, додавання музики, переходів, анімації і різних ефектів);

    • Audacity (програма з розширеними можливостями для запису та редагування цифрового аудіо);

    • Format Factoru (багатофункціональний конвертер мультимедіа файлів);

    • PM Nero6 (програма запису на електронний носій).

    Програма підвищення власної ІКТ - компетентності.

    Робота з графікою, відео і звуком

    1. Растровий редактор Photoshop

    2. Векторний редактор (наприклад, CorelDRAW, AutoCAD або ін.)

    3. Записувати звук і відео на комп'ютер за допомогою камери

    4. Обрізати / склеювати звукові та відео-файли

    5. Створювати презентації на основі фотоальбому з накладенням звуку

    6. Освоїти і записувати музику в музичному редакторі Sibelius

    Музичний керівник. Йти в ногу з майбутнім або стояти на місці кожен учасник освітнього процесу вирішує сам.

    Застосовуючи комп'ютерні навчальні програми на музичних заняттях, важливо пам'ятати про розумне використання комп'ютера для розкриття і розвитку здібностей дитини.

    Дякую всім за увагу!



    Скачати 11.04 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Методична розробка: майстер-клас для педагогів «Розвиток музично-художньої діяльності з використанням ІКТ»

    Скачати 11.04 Kb.