Методична розробка конспекту заняття з виконання аплікації з паперу в другій молодшій групі




Дата конвертації15.05.2019
Розмір6.81 Kb.
ТипТемочка

Тетяна Горнева
Методична розробка конспекту заняття з виконання аплікації з паперу в другій молодшій групі «Серветка»

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад дитячий садок «Волошка»

Розробка конспекту заняття з виконання аплікації з паперу в другій молодшій групі

Тема «Серветка»

Виконав: вихователь

Горнева Тетяна Олександрівна

п. Житня-2018.

1. Мета: вчити складати візерунок з гуртків і квадратиків на паперовій серветці квадратної форми, розташовуючи гуртки в кутах квадрата і посередині, а квадратики - між ними. Розвивати почуття ритму. Закріплювати вміння наклеювати деталі акуратно.

2. Завдання:

освітні:

• Вчити складати візерунок з геометричних фігур.

• Удосконалювати вміння орієнтуватися на аркуші паперу.

• Закріплювати знання про використання серветок за столом і розширити знання використання серветки в інших областях.

• Закріплювати знання про форму і колір; вміння наклеювати деталі акуратно.

Розвиваючі:

• Розвивати почуття ритму, естетичне уяву.

виховні:

Виховувати посидючість, позитивне емоційне ставлення до красивих виробів.

3. Тип заняття: комбіноване заняття.

4. Форма заняття: традиційне, тематичне, комбіноване заняття.

5. Тривалість: 15 хвилин.

6. Учасники: друга молодша група.

7. Вік учнів: 3-4 роки.

8. Устаткування і матеріали: зразок серветки. Три феечки; диск з веселою народною музикою (оркестр «Тереми» пісня «У самовара»); паперові квадрати зі стороною 12 см; паперові гуртки (діаметр 2 см) і квадратики зі стороною 2 см одного кольору (на кожен стіл свій колір, клей, кисті для клею, серветки (на кожну дитину).

9. Попередня підготовка: бесіда, вправа «Навчимо Мишка користуватися хусткою», дидактичний вправу «Правильно-неправильно», дидактичні ігри «Назви форму», «Назви колір» і т. П.

10. Методи і прийоми роботи з дітьми: практичний метод.

11. Структура заняття:

Етап заняття Зміст Час

I. Вступна частина • Сюрпризний момент: поява в групі 3 фей;

• Художнє слово. 2 хв.

II. Основна частина • Бесіда з дітьми та розглядання зразка серветки;

• Физкультминутка «Годинник»;

• Самостійна діяльність дітей. 10 хвилин.

III.Заключітельная частина • Рефлексія;

• Підведення підсумків. 3 хв.

12. Хід заняття:

Сюрпризний момент: поява в групі 3 фей.

Вихователь.

Ой! Хто це у нас в гостях?

Три дуже милих феечки

Сиділи на лавочці

І, з'ївши по булці з маслом,

Встигли так замаслилися,

Що мили цих феечек

З трьох садових леечек (переклад: Маршак С. Я.)

Бесіда з дітьми.

Вихователь. Що допоможе висохнути Феєчки швидше? Що ми використовуємо після їжі?

Діти. Їм потрібно витертися серветкою.

Вихователь. Для чого потрібні серветки? Як їх використовують?

Діти. Витирати руки і губи. Або покласти на коліна під час їжі. Ними можна протирати що-небудь.

Вихователь. Що ми будемо робити?

Діти. Серветку.

Вихователь. Правильно. Аплікацію серветки з геометричних фігур. Які фігури у мене в руках? Як вони звуться? І якого вони кольору і розміру?

Діти. Великий зелений квадрат і багато маленьких червоних гуртків. Багато синіх квадратиків.

Вихователь. Давайте разом зберемо візерунок на серветці. У центр великого квадрата кладемо маленький коло. Решта маленькі кола кладемо по кутах. Залишилося розкласти квадрати. Куди їх покладемо?

Діти. По боках серветки.

Вихователь. Гарний візерунок вийшов. Що нам необхідно для роботи?

Діти. Клей, паперові серветки. Пензлика і клейонка. Заготовки для серветки.

Вихователь. Молодці. На яку сторону наносимо клей? Можна пензлик брати в рот, а «тикати» в сусіда?

Діти. Клеєм зворотну сторону. Клеєм користуємося обережно.

Вихователь. Все правильно. Станьмо, зробимо розминку:

Физкультминутка «Годинник»:

Тік-так, тік-так

Ходять годинник ось так,

Крок наліво, крок направо,

Крок вперед і крок назад.

Ніжками затупотіли,

Рушили по підлозі,

Там, там, там -

Тихо сіли на свої місця.

Діти проходять за столи.

Вихователь. Сідаємо на вільні місця. Візерунок на серветці ми зібрали. Тепер беремо кожну деталь і намазуємо зі зворотного боку від центру до краю на клейонці. Кисть залишаємо на клейонці, пальчиками обох рук беремо деталь і кладемо на роботу. Притискаємо серветкою. Забороняється махати пензлем і брати її в рот.

Самостійна діяльність дітей.

Рефлексія.

Вихователь. Хлопці, кому ми сьогодні допомогли? Як ми допомогли Феєчки? Ви намагалися, прикрашали, важко було не втомитися! Попрацювали від душі, всі роботи хороші! Красиві серветки у вас вийшли! Феєчки ваші серветки дуже подобаються, вони говорять вам спасибі і до побачення! Їм пора летіти додому.

Діти. До побачення, феечки!

Вихователь. Заняття закінчено. Спасибі друзі.

13. Література.

1. Комарова Т. С. Образотворча діяльність в дитячому садку: Молодша група. - М .: МОЗАЇКА-СИНТЕЗ, 2014. - 120 с .: цв. вкл.

2. Куцакова Л. В. Конструювання і ручна праця в дитячому саду. Програма та методичні рекомендації. - М .: МОЗАЇКА-СИНТЕЗ, 2010 року.

3. Ликова І. А. Образотворча діяльність в дитячому садку: планування, конспекти занять, методичні рекомендації. - М .: Карапуз-дидактика, 2009. - 147 с.

4. Орієнтовна загальноосвітня програма дошкільної освіти «Від народження до школи» / Под ред. Н. Е. Веракси, Т. С. Комарової, М. А. Васильєвої. - М .: МОЗАЇКА-СИНТЕЗ, 2016. - 368 с.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Методична розробка конспекту заняття з виконання аплікації з паперу в другій молодшій групі