• Хід заняття
  • конспект заняття




    Дата конвертації13.09.2017
    Розмір4.81 Kb.
    ТипТемочка

    Наталія Кулакова
    конспект заняття

    Заняття пізнавального циклу «Загадки морського царя» або «Морська подорож»

    мета:

    Ознайомити дітей з різноманітністю риб, які живуть в морях і річках Кольського півострова.

    Матеріал: ілюстрації риб, моделі. Грамзапису (мелодії під шум моря)

    Хід заняття:

    Вихователь: Хлопці, сьогодні ми вирушимо з вами в морську подорож.

    Але спочатку скажіть мені. Де ми з вами живемо?

    Вихователь слухає відповіді дітей

    Вихователь: Ось сьогодні ми будемо плавати з вами по морях і річках

    Кольського півострова. У вас є бажання відправитися в морську подорож?

    Якщо так. Те вирішуйте на чому можна опуститися на морське дно.

    Вихователь вислуховує відповіді дітей, заохочує оригінальні відповіді

    Вихователь: Хлопці, це наше першу морську подорож, і воно може виявитися небезпечним, тому краще плисти всім разом на великий підводному човні.

    Перетворюємо килим в підводний човен. Діти зручно сідають в ній.

    Вихователь: човен готова до занурення?

    діти:

    Вихователь: Нехай капітан доповість про готовність. Як? Ви ще не вибрали капітана? Порадьтеся один з одним і вирішите, хто з вас буде, капітаном і як буде називатися ваша човен. А я, якщо ви не заперечуєте, буду виконувати роль вченого, який допоможе команді побачити і розкрити таємниці морських глибин.

    вмикається музика

    Вихователь: Занурюємося на підводному човні, чуєте музику? Це голос моря. Про що воно говорить?

    діти:

    Вихователь: Хлопці, що ви бачите під водою?

    Відповіді дітей з закритими очима.

    Тим часом розставляються риби, включаються світильники.

    Вихователь викладає два пакети. Зникли під водою.

    Вихователь: капітан, дивіться, прямо по курсу Кака - то дивні предмети. Що будемо робити? Давайте відкриємо спочатку маленький конверт, а то зникне велика таємниця.

    відкриваємо конверт

    Вихователь: Ще я знаю, що ви любите загадувати і відгадувати загадки, вірно?

    діти:

    Вихователь: Тоді відкривайте другий конверт.

    Відкриваємо 2 конверт з моделями риб. Діти за моделями розповідають про будову риб.

    Вихователь: Хлопці, подивіться, скільки навколо нас різних риб. Хто знає, що це за риби.

    Діти підходять до риб, розглядають, виділяють особливості кожної риби: тріска, палтус, камбала, оселедець.

    Вихователь: Що спільного у риб? Чим кожна риба відрізняється по - своєму?

    діти:

    Вихователь: Так, багато ви знаєте про риб. А чи знаєте ви, чому риби не тонуть?

    діти:

    Вихователь: Коли ви робите вдих, повітря проходить через грудну клітку і потрапляє в легені. Ваші легені забирають з повітря речовина, яке називається киснем. Риби так не використовують кисень. Тільки їм зовсім не потрібно виринати з води, щоб вдихнути повітря. Замість легких у них є зябра - щілини, розташовані позаду очей. Зябра діють тільки в воді, вони забирають з неї кисень. Якщо риба довго пробудете на повітрі без води, вона загине. Хлопці, а як ви думаєте, що рибки їдять.

    діти:

    Вихователь: Є різні риби, які їдять водорості, а не які харчуються тваринною їжею, т. Е. Іншими, дрібнішими рибками, рачками. А п'ють риби воду, як ви думаєте?

    діти:

    Вихователь: Так, вони заковтують її, коли відкривається рот, щоб поїсти. Так вони п'ють і їдять в один і той же час. А ще вода просочується всередину риб, через крихітні отвори, які знаходяться у них на шкірі. Сплять чи риби?

    діти:

    Вихователь: У риб немає століття, і вони не можуть закрити очі. Але вони обов'язково відпочивають або сплять. Сплять вони теж по - різному. Деякі рибки зариваються в пісок, деякі ховаються у водоростях. А деякі просто лягають на дно.

    Ой, хлопці, але ж нам вже пора повертатися. Тільки перш, ніж повернутися, давайте перевіримо, чи не залишилося після нас сміття. Адже потрібно обов'язково залишити морські глибини в чистоті, інакше ми завадимо життя цього дивного світу. Сідайте в човен. Ну що ж, спливає.

    Вмикається музика. На столі лежить конверт (приготовлений заздалегідь).

    Вихователь: Ух, ти, хлопці, подивіться, морський цар залишив нам на пам'ять подарунок. Що там?

    У конверті маленькі емблеми з намальованими рибками. Вихователь, роздає подарунки.

    Вихователь: У морів і океанів є ще багато таємниць, і, якщо ви хочете відкрити їх, то можна відправитися в подорож з вченим ще раз.