Конспект заняття з технічного моделювання з паперу.




Дата конвертації22.10.2017
Розмір5.25 Kb.
ТипТемочка

Тетяна Кононова
Конспект заняття з технічного моделювання з паперу

Конспект заходи для дітей старшого дошкільного віку з технічного моделювання з паперу

«Стрекоза»

мета:

• Продовжувати знайомити дітей з технікою «Модульне Орігамі»; Вчити дітей використовуючи саморобний паперовий конструктор створювати об'ємні фігури;

• Розвивати дрібну моторику рук за допомогою техніки орігамі; розвивати логічне мислення, пам'ять, уява

• Виховувати дбайливе ставлення до комах; виховувати інтерес до художніх творів; виховувати вміння працювати в парі.

Матеріали: паперовий конструктор «Модулі», приготований заздалегідь в спільну діяльність у другій половині дня.

Хід заняття:

Вихователь: - Добрий день, хлопці. Сьогодні мені хотілося б почати заняття з читання однієї байки, ви уважно її послухайте і приготуйтеся відповідати на мої запитання.

(Читання байки супроводжується презентацією, слайди - це малюнки дітлахів, підготовлені напередодні на занятті з образотворчої діяльності).

Байка називається: «Стрекоза і Мураха»

Стрибуха Стрекоза

Літо червоне проспівала;

Озирнутися не встигла,

Як зима котить в очі.

Змертвіло чисто поле;

Ні вже цими днями світлих більш,

Як під кожним їй листком

Був готовий і стіл, і будинок.

Все пройшло: із зимою холодної

Нужда, голод настає;

Бабка чи не співає:

І кому ж в розум піде

На шлунок співати голодний!

Злий тугою обтяжена,

До Мурасі повзе вона:

"Не покинь мене, куме милою!

Дай ти мені зібратися з силою

І до весняних тільки днів

Прогодувати і обігрій! "-

"Кумушка, мені дивно це:

Так працювала ль ти в літо? "-

Каже їй Мураха.

"До того ль, голубчику, було?

У м'яких мурах у нас

Пісні, жвавість кожен день,

Так, що голову запаморочила ". -

"А, так ти." - "Я без душі

Літо ціле всі співала ". -

"Ти все співала? Цю справу:

Так піди ж, потанцюємо! "

Вихователь: Хлопці, в цьому конверті питання, на які ви без праці відповісте, якщо уважно слухали байку.

1. Назвіть головних героїв байки.

2. Навіщо бабка звернулася за допомогою до мурашки?

3. Як ви думаєте, чому бабка звернулася за допомогою саме до Мурасі?

4. Чим займалася бабка влітку?

5. Як їй живеться взимку?

6. Яким ви уявляєте собі мурашки?

7. Який ви уявляєте собі бабку?

8. Чому вчить нас ця байка?

Вихователь: Сьогодні на занятті я пропоную вам виготовити з паперових модулів бабку. На одну бабку потрібно багато деталей, тому я пропоную працювати в парах. Прошу зайняти свої місця за столами.

(Паперові модулі повинні бути заготовлені різних кольорів, щоб дітлахи могли проявити свою фантазію і зробити оригінальний окрас бабки).

Вихователь: Хлопці, як ви вважаєте, на скільки великих частин можна розділити нашу бабку?

Діти: На шість частин: тулуб з головою, довгий хвіст і чотири крила.

Вихователь: вірно, у нас шість великих частин. Пропоную розпочати виготовлення тулуба. Тут треба бути дуже уважними, щоб не заплутатися.

З'єднуємо 2 модуля таким чином. Зробимо 2 такі заготовки.

Поставимо 2 заготовки поруч і приєднаємо до них 3 модуля.

У бічні кишені останнього ряду вставимо по одному модулю. Це будуть власники для крил.

Приєднаємо ще 2 модуля, виконавши 4-й ряд.

Одягнемо 3 модуля таким чином, щоб всі виступаючі куточки 3-го і 4-го рядів виявилися в кишенях.

Вставимо в бічні кишені тримачі для крил.

Одягнемо 2 модуля в 5-му ряду, захопивши всі куточки.

Одягнемо один модуль в середині. Вітаю, хлопці тулуб готове.

Тепер приступимо до складання лівого крила. Нам знадобиться 8 модулів.

З'єднай 2 модуля, вставляючи один куточок в одну кишеню.

Продовжуємо приєднувати модулі таким чином.

Останній (зліва) модуль встав двома куточками в два кишені. Одне ліве крило готово. Зробимо ще одне таке ж.

Зробимо також 2 правих крила, збираючи модулі в іншу сторону. Вітаю, крила готові!

Для хвоста візьмемо 5 модулів одного кольору і 5 іншого. З'єднуємо модулі таким чином.

Збираємо хвіст, чергуючи кольору, і злегка вигинає його.

Візьмемо 2 модуля для вусів. Накрутимо модулі на стрижень від кулькової ручки, щоб завити їх.

Приступимо до збірки бабки. Одягнемо кожне крило на утримувачі.

Приєднаємо хвіст, захопивши всі 4 куточка. Вставимо закручені вуса в модулі першого ряду. Бабка готова.

Вихователь: Хлопці. Скажіть, що було найважче при виконанні даної роботи?

Чи було цікаво вам на занятті? Подобається вам модульний паперовий конструктор? Що ще, як ви думаєте можна виготовити з нього?

Вихователь: Хлопці, мені дуже сподобалося з вами працювати! Такі чудові бабки вийшли і у всіх різні. Я пропоную оформити їх в колективну композицію. Скоро адже літо? Може бути на занятті аплікації ми з вами зробимо великі яскраві квіти для наших чудових бабок?

Діти: Так!