Конспект заняття з соціально-комунікативного розвитку «Розглянь себе в дзеркалі»




Дата конвертації17.10.2017
Розмір4.05 Kb.
ТипТемочка

Тетяна Борисова
Конспект заняття з соціально-комунікативного розвитку «Розглянь себе в дзеркалі»

Мета: Знайомити дітей з особливостями зовнішності людини: особа, очі, волосся, стать і так далі. Підвести дітей до розуміння того, що зовнішність кожної людини унікальна і неповторна.

завдання:

1. Вчити дітей розрізняти індивідуальні особливості своєї зовнішності: колір очей і волосся, риси обличчя і так далі. Вчити виділяти спільні та відмінні ознаки людини.

2. Розширювати уявлення про себе як про унікальну і неповторну особистість, що володіє своєрідними індивідуальними рисами зовнішності.

3. Допомогти дітям адекватно оцінювати свою зовнішність, підтримувати позитивну самооцінку.

4. Виховувати у дошкільнят позитивне доброзичливе ставлення до себе, до оточуючих людей.

5. Розвивати у дітей комунікативні навички соціальної взаємодії з однолітками і дорослими.

6. Виховувати вміння працювати в колективі, в парах, уміння домовлятися.

Устаткування: Дзеркала, аркуші паперу, прості, жирові або кольорові олівці, набори предметних картинок, аркуші білого паперу формату А 4, музичний супровід до заняття.

Хід заняття:

Привітання.

Діти сідають на килимі півколом.

Педагог кожному кидає м'ячик і просить назвати своє ім'я: «Давайте привітаємося і познайомимося, кожен назве своє ім'я і скаже« здрастуйте »всім». Далі разом робимо «зарядку для настрою» (психогімнастика).

Педагог: «Сьогодні ми з вами поговоримо про нашу зовнішності, про те, як ми всі виглядаємо. Нам допомагатимуть в цьому великі дзеркала ».

2. Робота з дзеркалом.

Діти стають півколом у кожного дзеркало, так щоб кожен міг бачити відображення.

Педагог: «Ми з вами говорили, що у всіх людей є спільні риси, давайте згадаємо які?

Відповіді дітей: голова, волосся, два очі, ніс, губи, вуха і так далі. Педагог: «Добре, давайте пограємо в гру« Знайди швидко »(діти знаходять і показують, звані провідним частини тіла і обличчя).

Педагог: «У нас у всіх однакові частини обличчя, тоді чому ми все так не схожі один на одного?» (Відповіді дітей)

Педагог: «Давайте перевіримо. Кожен з вас підійде до дзеркала і буде описувати себе, розповідати про своє лице і зовнішності так, щоб ми зрозуміли, чому він не схожий на інших ».

Педагог допомагає дітям навідними питаннями:

Який ти? Яким ти бачиш свій рот, ніс, очі?

Ти такий же, як всі?

Чим відрізняється твоє обличчя від осіб інших дітей? (Колір волосся, очей, форма носа, губ)

Про кого з вас можна сказати, що він світловолосий? Кароокий? Блакитноокий?

Всі присутні після закінчення опису доповнюють розповідь: «Катя не сказала, що у неї темні брови, родимка на щоці і так далі».

3. Завдання «Вибери картинку».

Педагог: «А тепер, гляньте, у мене на столі розкладені картинки. На цих картинках намальовані різні діти. Уважно подивіться на них і виберіть того дитини, на якого ви найбільше схожі »(з картками в руках діти сідають в коло на килим і пояснюють, чому зробили такий вибір).

Педагог: «Я думаю, що сьогодні на занятті ви добре розглянули себе і дізналися багато про свою зовнішність. Зараз я пропоную вам намалювати себе, але малюнок буде незвичайним ».

4. Малюнок «Жива рука».

Педагог: «Візьмемо в руку олівець (педагог супроводжує розповідь показом, обведём їм другу руку, не забудемо кожен пальчик окремо. Потім намалюємо на долоньці очі, рот, ніс, а зверху волосся. Потім розфарбуємо їх кольоровими олівцями, так щоб долонька стала схожа на вас".

Діти малюють. Звучить спокійна музика.

Педагог: «У вас сьогодні гарний настрій? (Відповіді дітей) Ось тому і портрети вийшли гарні і радісні. Давайте спробуємо вгадати, де і чий портрет. Хто це (Відповіді дітей.) Як можна здогадатися, що це саме він?

5. Висновок.

Діти лягають на килим. Проводитися релаксація «Чарівний сон» під звуки спокійної музики.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект заняття з соціально-комунікативного розвитку «Розглянь себе в дзеркалі»