• Хід заняття
  • Конспект заняття з розвитку мовлення на 8 березня «Мамин день»




    Дата конвертації06.05.2018
    Розмір3.1 Kb.
    ТипТемочка

    Сусанна Дмитрівна
    Конспект заняття з розвитку мовлення на 8 Березня «Мамин день»

    Лексична тема: «Мамин день»

    цілі:

    Корекційно - освітні:

    - Закріпити знання дітей по темі.

    - Активізувати дієслівний словник по темі

    Корекційно - розвиваючі:

    - Розвивати дрібну і загальну моторику дітей в іграх.

    Корекційно - виховні:

    - Виховувати у дітей любов до своєї сім'ї, повагу до старших.

    38

    Обладнання: картинки по темі, клей, кольоровий папір, олівці, ручки.

    Хід заняття:

    організаційний момент

    Хлопці, а хто скаже, який скоро буде свято? А Березня це перший місяць

    якого часу року? Правильно.

    Кого ви будете вітати в цей день? (мам, сетер, бабусь, тіток)

    Гра: «загадки»

    Хто любов'ю зігріває,

    Нд на світлі встигає,

    Навіть пограти трохи?

    Хто тебе завжди утешет,

    І вмиє, і причеше,

    У щчку поцілує - чмок?

    Ось вона завжди якась

    Моя (матуся) рідна!

    Всім нам допомагає,

    В'яже нам носочки

    І сидить до ночі

    З нами у ліжку,

    Якщо ми хворіємо.

    Хто це така?

    Бабуся рідна.

    Молодці.

    Гра: «мамина професія»

    Хлопці, а давайте з вами поділимося професіями своєї матусі.

    Гра: «роблю - зробив»

    А зараз вам потрібно буде закінчити фразу за зразком:

    39

    Мама пере білизну. - Мама вже. випрала білизну.

    Мама вішає білизну. - Мама вже. повісила білизну.

    Мама готує обід. - Мама вже. приготувала обід.

    Мама п'є чай. - Мама вже. випила чай.

    Мама їсть цукерку. - Мама вже. з'їла цукерку.

    Мама цілує доньку. - Мама вже. поцілувала дочку.

    Физминутку

    Ось пролісок на галявині, (квітка)

    Я його знайшла.

    Віднесу пролісок мамі,

    Хоч і не расцвл (бутон)

    І мене з квіткою так ніжно,

    Мама обняла.

    Що розкрився мій підсніжник, (квітка)

    Від е тепла.

    Гра: «Що ми подаруємо мамі»

    Логопед на дошці виставляє картинки і просить дитину сказати повним

    пропозицією, що він подарує мамі.

    Наприклад: я подарую мамі: квіти, шарфик, духи і т. Д.

    Гра: «майстри своєї справи»

    Давайте тепер ми самі з вами зробимо мамі подарунок. Дітям лунає клей,

    кольоровий папір, і роблять все разом листівку мамі. І тим самим задаються

    питання, що ти робиш? Що ти будеш робити, як закінчиш листівку? І

    т. п.

    Підсумок заняття: Молодці хлопці. Ви сьогодні дуже добре попрацювали.

    Але найкраще попрацювали:

    А решта будуть намагатися наступного разу, чи не так?