• Хід заняття
  • Конспект заняття з ОБЖ «Подорож на планети здоров'я»




    Дата конвертації28.07.2019
    Розмір7.5 Kb.
    ТипТемочка

    ОЛЕСЯ Перелигін
    Конспект заняття з ОБЖ «Подорож на планети здоров'я»

    Цілі заняття: закріпити знання про безпеку, правила поведінки в побуті та на вулиці, вміння правильно поводитися в екстремальній ситуації; вчити співпереживати героям казки; викликати бажання допомогти їм; розвивати мислення, кмітливість, фантазію.

    завдання:

    Освітня завдання:

    - закріплювати знання небезпечних ситуацій, які можуть виникнути в побуті;

    - вчити дітей відповідати на запитання повним пропозицією;

    - уточнити знання дітей про їстівних і неїстівних грибах і ягодах.

    Розвиваюча завдання:

    - розвивати мову, пам'ять, мислення, увагу;

    - розвивати вміння вислухати один одного;

    - формувати поняття «можна - не можна» до різних ситуацій на вулиці і вдома;

    Виховна задача:

    - виховувати культуру поведінки на вулиці, в лісі, свідоме ставлення до дотримання правил дорожнього движени

    Хід заняття:

    Вихователь. Хлопці, привітайтеся з гостями.

    Вправа «Здрастуйте»

    Здрастуй ранок ніжне,

    Здрастуй дитячий сад,

    Здрастуй добрий друг,

    Здрастуй все навколо.

    Дуже раді ми гостям,

    Теплоту ми даруємо вам.

    Вихователь: Хлопці, ви хочете побувати в країні безпеки?

    В: А як ви думаєте, на чому можна відправитися в подорож?

    В: Які ви молодці, все ви знаєте. А я вас сьогодні запрошую в подорож в країну безпеки відправитися на ракеті. ви готовий

    В: Чудово! Сідаємо на стільчики, закриваємо очі.

    Наша подорож починається. (Звучить звукозапис ракети, що злітає і гра починається.)

    Гра: «Ми літаємо на ракеті»

    В: Хлопці, відкрийте очі, ми прибуваємо з вами на першу планету, вона називається «Світлофор».

    Подивіться, на цій планеті нас зустрічає інспектор поліції дядя Стьопа.

    Дядя Стьопа: Доброго дня, хлопці. Як добре, що ви прилетіли на мою планету. Я дуже хочу дізнатися, чи знаєте ви як потрібно себе вести близько проїжджої частини, тому що навіть у нас в космосі потрібно дотримуватися правил дорожнього руху. Я для вас приготував цікаві завдання, спробуйте їх виконати.

    - Давайте спочатку пограємо з вами у гру: «Я уважний».

    - Якщо ви поступаєте згідно ПДР, то дружно відповідаєте: «Це я, це я, це все мої друзі!», А якщо будь-яка з правил не відповідає нормі, тоді мовчіть.

    - Хто з вас, йдучи додому,

    Прямує по бруківці?

    - Хто з вас йде вперед

    Тільки там, де перехід?

    - Хто біжить вперед так скоро,

    Що не бачить світлофора?

    - Чи знає хто, що світло зелений

    Чи означає: шлях відкритий?

    - А що жовте світло завжди нам

    Про увагу каже?

    - Хто, нехай чесно каже,

    На трамваї не варто?

    - Чи знає хто, що червоне світло -

    Це означає: ходу немає?

    - Хто з вас у вагоні тісному

    Поступився бабусі місцем?

    - Хто поспішає, біжить

    Перед знаком «Шлях закритий!»?

    Дядя Стьопа: Я впевнений, що ви і на дорозі такі ж уважні. Молодці!

    - А тепер, хлопці, слухаємо завдання, уважно розгляньте картинку. Вам потрібно розмістити дорожні знаки правильно і пояснити, чому ви так вважаєте.

    - Наступне завдання, називається воно «Збери і дізнайся, який знак»

    В: Дякую вам, дядя Стьопа, але нам пора продовжувати свою подорож.

    В: Наша ракета вирушає далі.

    На нашому шляху планета «Казкова».

    В: Хлопці, на цій планеті нас зустрічають герої різних казок.

    Ось подивіться, героїв яких казок ви бачите?

    - Вам потрібно на картинках знайти невірну ситуацію і пояснити її.

    - Хлопці, чому герої казки «Троє поросят» потрапили в біду?

    - Двоє з братів були ледачими, і тільки завдяки третьому братові, який побудував міцний будинок, вони змогли врятуватися від вовка. Вовк не зміг пробратися до них у будинок.

    - Хлопці, а куди потрібно дзвонити, якщо до вас в будинок хоче залізти незнайомець?

    - Правильно, дзвонити потрібно в поліцію за номером - 02, а куди потрібно звертатися, якщо сталася пожежа?

    - Вірно, пожежна - 01, хлопці, назвіть мені номер служби, в яку потрібно звернутися, якщо кому то стало погано, швидка допомога - 03.

    Физминутку

    По доріжці, по доріжці

    Скачемо ми на правій ніжці,

    І по цій же доріжці

    Скачемо ми на лівій ніжці.

    По стежці побіжимо, До галявини добіжимо.

    На галявинці, на галявинці Ми пострибати як зайчики.

    Стоп. Трохи відпочинемо,

    І тепер пішки підемо.

    Вихователь: А тепер займаємо свої місця - наша ракета вирушає далі. Наступна планета - «Лісова».

    - Хлопці, ця планета ненаселена, тут навколо тільки дика природа. А ми з вами вже давно подорожуємо і нам пора підкріпитися. Що ж ми з вами можемо з'їсти в лісі.

    Вихователь: Ось зараз ми перевіримо, як ви знаєте їстівні гриби і ягоди.

    Завдання «Дізнайся гриби і ягоди».

    - Запам'ятайте, хлопці, гриби, які ви не знаєте, залиште на галявинці, що не топчіть, не збивайте. Всі гриби в лісі потрібні. Те білочка грибок з'їсть, то їжачок, а мухоморами в лісі лосі лікуються.

    - Хлопці, а як ми можемо втамувати спрагу?

    - Хлопці, але ж на цій планеті можуть бути дикі тварини. Що ж ми будемо робити якщо поблизу будуть якісь звірі, щоб відлякати їх?

    - Шуміти, свистіти, стукати палицею по дереву, кричати.

    - Летимо далі.

    - І на нашому шляху планета «Здоров'я»

    - Тут нас чекає нове завдання. У центрі ви повинні з'єднати точки по порядку.

    - Що у вас вийшло?

    - Правильно. А ключ цей до здоров'я. Навколо ключа зображені картинки, ви повинні з'єднати стрілками ключ і ті картинки, які допоможуть бути корисними.

    - Молодці, хлопці! У мене в пакеті торт, цукерки, печиво, кока-кола, лимонад, жуйки, чіпси.

    Вихователь: Це все смачно, діти? А чи корисно?

    - А які продукти корисні для нашого організму?

    - А чим вони корисні?

    - А що таке вітаміни?

    Вихователь: Вітаміни містять корисні речовини, які необхідні нашому організму. Вони допомагають дітям рости, а якщо людина їсть їжу, в якій мало вітамінів, він часто хворіє, стає млявим, сумним, швидко втомлюється.

    Вихователь: Ну ось, хлопці, наше подорож закінчилася. Вам сподобалося наше подорож? Скільки нового ми дізналися і закріпили сьогодні. На яких планетах ми з вами побували? Давайте закінчимо наше заняття таким віршем:

    Всі ми дружні хлопці,

    Ми хлопці-дошкільнята.

    Нікого не ображаємо,

    Як піклуватися, ми знаємо.

    Нікого в біді не кинемо,

    Чи не віднімемо, а будемо просити Тебе.

    Нехай все буде добре,

    Буде радісно, ​​світло.