Конспект заняття з навчання дітей грамоті в підготовчій групі Тема: Звук [И] і буква и.




Дата конвертації16.05.2019
Розмір7.14 Kb.
ТипТемочка

Ельвіра Енгулатова
Конспект заняття з навчання дітей грамоті в підготовчій групі «Звук [И] і буква И»

Тема: Звук [И] і буква и.

цілі:

Уточнити артикуляцію звука [и];

Тренувати дітей в утворенні іменників множини;

Ознайомити дітей з образом букви и;

Тренувати в умінні знаходити місце розташування звуку в слові.

Ознайомити дітей з образом букви и;

Розвивати фонематичний слух, дрібну моторику рук.

Виховувати вміння слухати словесні інструкції і виконувати завдання по ним, вміння слухати один одного; інтерес до заняття; наполегливість

Устаткування: набір картинок в назвах яких є і немає звуку [и], картинки для визначення місця звуку в слові, набір картинок (лялька - ляльки і т. Д., Панно букв, друкована літера и, робочі зошити, червоні олівці.

Хід заняття:

I.Організаціонний момент.

-Хлопці, ми з вами живемо в світі звуків? А які звуки ми чуємо кожен день (шелест листя, цвірінькання птахів, гул автомобілів, стуки, грохоти, розмова людей, музику і т. Д)

- А для чого ми вчимо літери? (Для того, щоб навчитися читати).

- Щоб наша мова була красивою і грамотної, потрібно навчитися чути звуки, правильно їх вимовляти.

- Ми сьогодні з вами познайомимося з одним дуже цікавим звуком і його образом - буквою. Всі ми пам'ятаємо, що звуки ми чуємо, а букви ми бачимо і пишемо.

-Давайте згадаємо, які голосні звуки ми вже знаємо: [а, о,]. Правильно, молодці.

звуки [а, о,] які? Так, голосні. Ми вимовляємо їх вільно, в роті немає перешкод.

II.

1.- Сьогодні ми познайомимося ще з одним голосним звуком. Відгадайте загадку:

Мнуть і катають, в печі запікають. (тісто)

Як пихкає тісто?

Діти: Пих-пих

-Який новий звук ви почули?

-Так правильно. Пролунав звук [и]. Зараз ми перетворимося в дрібненькі дослідників і дізнаємося як працює рот при вимові звуку - [и] Покладіть пальчики на горлечко і скажіть [и] .Що ви відчуваєте?

Діти: горлечко тремтить, голосок співає. Педагог: що ви скажете про звук [и]:?

Діти: він вільний, голосний.

2. Ігрова вправа на розвиток фонематичного слуху:

- Будемо плескати ми в долоні, якщо звук почуємо [и]: вікно, дим, молоток, риба, вітер, лялька, мило.

3.-А тепер подивіться на картинки і виберіть слова, в яких є звук [и] (показує картинку із зображенням різних предметів). Яке слова ви не назвали? Правильно, рак і будинок, тому що в цих словах немає звуку [и].

4. Дихальна гімнастика

-Вокруг себе оберніться і в дерева перетворитеся. Уявіть, що ви перетворилися в берези. Дме сильний вітер «И-И-И», розгойдуючи дерева, низьким голосом протягуйте звук. Вітерець вірш, став легким (високим голосом). повторити

5. Хлопці, звук [и], як і звуки [о, а] люблять подорожувати в слові. Давайте пограємо в гру «Подорож звуку». Я буду показувати картинку і називати слово називати слово, а ви будите визначати, в якій частині слова знаходиться звук (и). Поставте червоним олівцем точку на лінії: на початку, в середині, в кінці. Слова: гарбуз, гриби, миша.

- Хлопці, а ви помітили, що немає слів, які б починалися на звук [и].

- Звук И у нас особливий. Він ніколи не буває першим, завжди знаходиться в середині, або в кінці слова:

-Ми почули від сови, що немає слів на букву и.

6. - Звук [и]: чарівний, не вірите? (Звертає увагу дітей на картинку) Якщо звук [и]: сховався в кінець слова, то він відразу ж перетворює один предмет в безліч предметів.

Конспект занятия по обучению детей грамоте в подготовительной группе «Звук [Ы] и буква Ы»

-Хлопці, хочете пограти? Гра називається «Один - багато». Я називаю один предмет, а ви багато: квітка- квіти, гриб - гриби, машина - машини, лимон - лимони, шафа - шафи, бобр- бори.

7. Динамічна пауза.

-Трохи відпочинемо.

Тир-пир, вісім дірок, (плескати в долоні)

У кожній дірці - цілий світ, (зробити руками велике коло)

У кожному світі - смачний сир, (погладити себе по животу)

У кожному сирі - вісім дірок. (пострибати на місці)

-Повторити.

8 Знайомство з буквою.

- З яким звуком ми сьогодні познайомилися? (Звук [и]). А тепер хочете його побачити? Це буква и (показ літери).

- Ця буква завжди маленького росту, живе вона на шостому поверсі, в квартирі № 6 (розміщення букви на панно). Педагог читає вірші про букву и і пропонує знайти її серед безлічі інших букв:

А бідолашна літера и

Бродить з паличкою, на жаль.

б) Аналіз образу літери

Вихователь з дітьми розглядає букву.

З яких елементів складається буква и? (Дві палички, півколо).

- А палички однакові або різні? А ви хочете самостійно навчитися писати букву и. Пропоную спочатку заштрихувати букву и червоним олівцем. Штріхуем зліва направо, не натискаючи сильно на олівець.

-Ви напевно, трохи втомилися, давайте проведемо пальчиковую гімнастику «Теремок»:

Варто в поле теремок (долоньки будиночком)

На дверях висить замок (переплітаємо пальчики, робимо замочок)

Пришол Коїке коток (перекочуємо руки, не розчіплюючи пальці-як змійкою).

Трик- ремінь

І відкрився замок (розчіплювати пальчики, трясемо руками).

Рефлексія: як ми називаємо звуки, при вимові яких повітряна струмінь не зустрічають перешкоду? (Голосні). Яким умовним кольором позначаємо голосний звук? (Червоним).З яким звуком і буквою ми сьогодні познайомилися. Хлопці вам сподобалося заняття?




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект заняття з навчання дітей грамоті в підготовчій групі Тема: Звук [И] і буква и.