• Прикріплені файли
  • Конспект заняття з краєзнавства «Прогулянка до річки Воронеж»




    Дата конвертації22.06.2018
    Розмір7 Kb.
    ТипТемочка

    Софія Єсіна
    Конспект заняття з краєзнавства «Прогулянка до річки Воронеж»

    МУНІЦИПАЛЬНЕ АВТОНОМНОЕ ДОШКОЛЬНОЕ освітні установи

    ДИТЯЧИЙ САДОК №126 Г. Липецьк

    Конспект заняття з краєзнавства

    «Прогулянка до річки Воронеж»

    вихователь

    Єсіна С. П.

    Мета. Розширити знання дітей про рідне річці Воронеж.

    завдання:

    Навчити дітей бачити, спостерігати і розуміти красу рідної річки, дбайливо ставитися до неї, любити і зберігати.

    Сформувати розуміння того, що піклуватися про природу - значить допомагати Батьківщині.

    Виховувати допитливість.

    Закріпити технічні навички роботи з пензлем.

    Попередня робота.

    Прогулянки до річки.

    Бесіди з дітьми про водному середовищі.

    Читання пізнавальної літератури про життя річок.

    Розгляд фотографій з видами річки Воронеж.

    хід заняття

    Вихователь: Діти, в якому місті ми з вами живемо? (відповіді дітей)

    Липецьк - гарне місто, в ньому безліч цікавих місць і пам'яток.

    Вихователь: Ви знаєте, на якій річці стоїть наше місто? (відповіді дітей)

    Наша річка Воронеж, протікає по Тамбовської, Липецької і Воронезької області. Довжина річки 342 км. Дуже давно, в XVII-XVIII ст. тут за указом царя Петра 1 був закладений російський флот. А в сучасний час в 1976 році на притоці річки Воронеж, Матира побудували греблю, і утворилося Матирское водосховище. Липчане називають його Липецький морем.

    Річка Воронеж ділить міську територію на дві частини - стару на піднесеному правому березі і нову, промислову, на низинному лівобережжі. Мальовничі береги річки, її широка заплава і протяжний, дуже широке плесо, велика кількість зелені, великі бори в межах міста і його околицях, виразний рельєф надають місту неповторний вигляд.

    Вихователь: Діти, хто з вас влітку купався в річці? (відповіді дітей)

    А зараз хочете опинитися біля річки? Давайте ми відправимося в подорож на нашу річку. Як можна дістатися до річки? (На машині, автобусі, тролейбусі, пішки).

    Физкультминутка «Щоб річку нам знайти, довгий шлях треба пройти»

    По траві густий крокуємо, ніжки вище піднімаємо,

    Попереду тече струмок, біжимо по містку скоріше.

    В зелений ліс ми зайдемо, а за ним і річку ми знайдемо.

    Вихователь: Ось ми і на березі річки Воронеж.

    Як тут гарно! Берег річки то піщаний, то зарослий травою і чагарником.

    Подивіться, ось по всьому березі, росте незвичайне рослина.

    Хто знає, як воно називається? (відповіді дітей)

    (Фотографія берега річки, зі зростаючим рогозом)

    Вихователь: Це в народі його так величають, а вчені, очерет називають - рогозом.

    Його можна зрізати, засушити і він всю зиму простоїть у вазі.

    Вихователь: А трохи далі рогозу інше, дуже цікава рослина - стрілолист.

    Як ви думаєте, чому його так назвали? (Відповіді дітей).

    У листі стрелолиста багато крохмалю і, якщо їх висушити і розтовкти, то можна спекти смачні коржі.

    Вихователь: А ці красиві рослини, ви їх напевно знаєте. Як вони звуться? (Відповіді дітей).

    Так це латаття і лілія, вони мають просто чарівну красу. Листя латаття і лілії лежать на воді, на овальному листочку, а на ньому, ніби хтось поклав чудова квітка. Довге стебло рослини тягнеться до самого дна. Пофантазуйте, на що схожі латаття? (Плаваючий острівець, блюдо, аеродром для бабок). А квіти? (На зірочки).

    Вихователь: Перебіг у нашій річки тихе, і тому біля берегів, розташувалося ще одну рослину. Хто назве його? (Відповіді дітей)

    Вихователь: Ряска, являє собою, округлі пластиночки з тоненькими корінцями, що опускаються в воду. Вона невибаглива до середовища проживання і при яскравому верхньому світлі швидко заповнює всю поверхню води.

    Чи можуть ці рослини жити в полі, в лісі? Чому?

    Багато рослин живуть в річці і її берегах. Маленька ряска і величезні дерева. Будинок рідний її берег для красуні лілії і Шелесткі очерету.

    Вихователь: Річка Воронеж будинок не тільки для рослин, але і для риб. У водних просторах водиться лящ, судак, сом, стерлядь, білий амур, рибець, тараня, короп та інші різновиди риб. В околицях водойми, у якого піщане дно, організовані пляжі, облаштовані для купання і активного відпочинку місцевого населення.

    Вихователь: Для того, щоб, ми змогли частіше відпочивати на річці треба берегти і охороняти її. Як дорослі і діти повинні охороняти річку? (відповіді дітей).

    Не можна мити машини, велосипеди. Не можна кидати сміття в воду і залишати на березі, т. К. Це небезпечно для відпочиваючих людей. Не можна знищувати молюсків, вони очищають воду від дрібних залишків загиблих рослин. Не можна рвати латаття і лілії.

    Ах, Воронеж, ти річка

    Ти, що не дуже широка

    І не сильно глибока.

    Але течёшь між полів,

    Міст і сіл.

    Під льодом біжиш взимку,

    Розливають навесні,

    В осінь листя-кораблі

    Тихо плавають всі дні.

    Ти для риби - рідний дім.

    Для тварин - водопій.

    Зіркам - дзеркало велике.

    Ночами вони не сплять.

    До ранку в тебе дивляться.

    (Т. Ашапіна.)

    Вихователь: І не тільки зірки відбиваються в воді. Зверніть увагу, як дерева по берегу річки нахилилися до води і теж в неї дивляться, як в дзеркало. А хочете, намалювати ось такі дерева, які ростуть на березі річки? Тоді нам з нашої прогулянки нам треба повернутися в дитячий сад.

    Навколо себе повернулись,

    один одному посміхнулися і опинилися в групі.

    Вихователь: Хлопці, давайте зробимо замальовку нашої річки. Поділимося своїми враженнями один з одним.

    Вихователь: Приступаємо до роботи мої юні художники.

    Постарайтеся в свої малюнки вкласти все своє настрій і любов до рідної природи, до улюбленої річці, до нашого красивого рідного краю.

    Аналіз робіт: розклавши замальовки і зацікавивши дітей різноманітністю робіт, підвести їх до розглядання своїх шедеврів і висловленню своєї думки про красу рідного краю в вподобаних малюнках

    Прикріплені файли:

    reka-voronezh_etr5k.pptx | 3627,52 КБ | Завантажено: 2