Конспект заняття з художньо-естетичного розвитку для старше-підготовчої групи «Золотиста посуд. хохлома »




Дата конвертації05.11.2019
Розмір7.67 Kb.
ТипТемочка

Юлія Иншакова
Конспект заняття з художньо-естетичного розвитку для старше-підготовчої групи «Золотиста посуд. хохлома »

Конспект для старше-підготовчої групи з художньо-естетичного розвитку «Золотиста посуд».

Інтеграція освітніх областей відповідно до ФГОС: Пізнавальний розвиток, соціально-комунікативний розвиток, Художньо-естетичний розвиток, фізичний розвиток, мовний розвиток.

Мета: узагальнити та закріпити знання дітей про Хохломе і її візерунках.

завдання:

1. вчити техніці розпису (малювання рослинних форм певних колірних поєднань; вчити виділяти і малювати елементи хохломского візерунка: травинки, вусики, завитки, ягідки; вчити правильно створювати візерунок.

2. вчити бачити красу і своєрідність хохломской розпису;

3. виховувати інтерес до творів декоративно-прикладного мистецтва;

Устаткування: хохломская посуд, малюнки з елементами хохломського розпису, хохломские візерунки, посібник «Хохломская посуд», фарби, пензлі, тарілочки для розпису. гуаш, паперові ложки для розпису, магнітофон, російська народна мелодія «Російські узори- Золота хохлома».

Дидактичні ігри: «Знайди хохломського візерунок».

хід заняття

Вихователь: Хлопці давайте згадаємо яку пору року сьогодні?

Діти: Осінь!

Вихователь: Які стадії осені ви знаєте?

Діти: Рання, золота, пізня.

Вихователь: Яка зараз у нас осінь?

Діти: Пізня!

Вихователь: А чому, скажіть?

Діти: Осінь пізня, тому що вже з дерев опало все листочки.

Вихователь: А що роблять восени птахи?

Діти: Одні птахи відлітають в теплі краї, а інші залишаються зимувати.

Дидактична гра: «Назви птахів зимуючих і перелітних», Хід гри: вихователь кидає м'яч дитині і той називає зимуючу птицю або перелетную птицю.

Воспіттель: Давайте згадаємо зимуючих і перелёних птахів.

Вихователь: Ой! Хто це стукає в двері? Хлопці, давайте подивимося, може бути до нас хтось прийшов?

(вихователь відкриває двері: біля неї стоїть корзинка)

Вихователь: Ой! Нікого. Але щось тут варто! Діти, як ви думаєте, що це?

Діти: Це кошик.

Вихователь: Напевно це не проста корзина.

- Хлопці, давайте подивимося, що ж в ній знаходиться!

(вихователь з дітьми підходять до столу і розглядають кошик)

Вихователь: Діти, та тут лист! І посуд! Що б це значило? Давайте прочитаємо лист, і нам все буде зрозуміло.

лист

Привіт хлопці!

Пишуть вам майстра з розпису посуду з Хохломи. Ми дуже любимо свою роботу. У нас багато замовлень і ми не завжди встигаємо їх виконати. Тому ми вирішили звернутися до вас за допомогою. Допоможіть, будь ласка, розписати ці дерев'яні ложки.

Заздалегідь вам велике спасибі!

Вихователь: Хлопці, допоможемо?

Діти: (Так)

Вихователь: - Діти, перш ніж ми з вами будемо розписувати посуд, послухайте історію про Хохломе.

Історія хохломской розпису:

«Що ж таке хохлома?» Хохлома - це велике торгове село, в якому розписували дерев'яний посуд. Згодом самі вироби, виконані в техніці розпису, характерною для цих місць, стали називати Хохломой.

Як же починалося хохломского мистецтво? Кажуть, ніби давним-давно оселився в лісі за Волгою мужичок-умілець. Хату поставив. Посуд дерев'яну собі вирізав. Варив собі пшоняну кашу і птахам пшона не забував насипати. Прилетіла до нього птах Жар. Він її пригостив. Птах Жар зачепила золотим крилом чашку з кашею, і чашка стала золотою. Це звичайно казка. А початок хохломського розпису ведуть від древніх майстрів-живописців. Вони писали на дерев'яних дошках, покривали дошки лляною олією, прогрівали в печі, і масляна плівка перетворювалася в золотистий лак. Потім і посуд стали золотити по такому способу ».

Елементи хохломського розпису:

«Хлопці, подивіться уважно, які кольори використовуються в хохломской розпису?» Відповіді дітей: червоний, чорний, жовтий, зелений, золотий.

«Які візерунки намальовані на посуді?»

Відповіді дітей: гілочки, квіти, ягоди, горобина, суниця.

«Всі ці елементи хохломской розпису називаються« травичка ». А іноді з-під пензля художника виходять такі квіти і трави, що ні в якому лісі їх не зустрінеш. І найдивніше - дерева, обвішані НЕ яблуками і грушами, а важкими китицями винограду. Ніде такого більше не побачиш.

Вихователь: Давайте ми пройдемо на свої робочі місця.

- Хлопці, на що схожий елемент «завиток»?

Відповіді дітей.

Вихователь: - Діти, покажіть, де травичка, ягідки, завитки.

Зверніть увагу, ягідки круглі, чорні з білою точечкой, червоні - з чорної точечкой. Хохломские розписували не тільки посуд, але і меблі. .

Я хочу подивитися, як працюють ваші пальчики. Ось ми зараз покажемо.

«ОСІНЬ»

Вітер по лісі літав,

Вітер листочки вважав: (Плавні, хвилеподібні рухи долонями.)

ось дубовий

Ось кленовий, (загинає по одному пальчику на обох руках.)

Ось Горобиновий різьблений,

Ось з берізки - золотий,

Ось останній лист з осинки

Вітер кинув на стежку. (Спокійно укладають долоні на стіл.)

Вихователь: Для кожного з вас є своя паперова ложка. Робимо головну лінію на ложці. Заокруглюємо вгору, потім вниз, вгору, вниз (показ на зразку). А поруч листочки, ягідки, травичка, завитки, (діти розписують ложки)

Физкультминутка:

Багато ль треба нам хлопці,

Для вмілих наших рук,

Пензлі, фарби і папір,

Олівець і клей наш друг.

Листочки різьблені, намистинки кольорові,

Ягідки лісові, камінчики річкові.

Чи стануть прикрасою навіть насіння.

Ручки попрацюють.

Буде краса!

Діти сідають за роботу.

Вихователь: Молодці! У вас вийшла чудова розпис! Добре ви попрацювали, потрудилися. А головне, допомогли зробити замовлення вчасно.

Давайте викладемо свої ложки на один стіл висихати, а я у вас перевірю чи запам'ятали ви хохломскую розпис.

Підсумок: Дидактична гра: «Знайди хохломського візерунок».

Показую елементи розпису, діти відгадують елементи розпису хохлома.

Молодці, хлопці! Елементи хохломського розпису ви вгадали правильно.

Підсумок заняття Вихователь: Хлопці, давайте розкладемо свої ложки на стіл і подивимося яка краса вийшла. Хлопці, вам сподобалося робити розпис ложки?




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект заняття з художньо-естетичного розвитку для старше-підготовчої групи «Золотиста посуд. хохлома »