Конспект заняття з формування елементарних математичних уявлень в другій молодшій групі «Котячий рахунок»




Дата конвертації13.08.2017
Розмір4.73 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Олена Трофименко
Конспект заняття з формування елементарних математичних уявлень в другій молодшій групі «Котячий рахунок»

Мета: вчити порівнювати дві нерівні групи предметів способами накладення і додатки, позначати результати порівняння словами більше - менше, стільки - скільки, порівну; розвивати мовлення за допомогою промовляння фіз. хвилинок; створити радісний настрій; продовжувати вчити впізнавати тварин за частиною зображення; правильно називати тварин і їх дитинчат і групувати предмети за однією ознакою (колір або величина); удосконалювати навички в підборі предмета по заданому ознакою (форма); закріплювати знання основних кольорів (червоний, жовтий, синій); стимулювати активну мова дітей, спонукати їх до активної вживання слів, що позначають ознаки предметів (колір - червоний, жовтий, синій, зелений; величина - найбільший, поменше, ще менше, формувати інтерес до спільної діяльності з дорослим і однолітками; підтримувати високу самооцінку дитини ; виховувати вміння слухати і чути вихователя, діяти за словесною інструкцією дорослого, формувати навички збереження правильної постави.

Дидактичний наочний матеріал: фланелеграф, контурні малюнки м'ячів, кошенят і кошиків (по 5 штук, маска «кішки», кольорові кульки, дитячі відра. Д. І. «Розклади за кольором» Матеріал: картинки із зображенням тварин і їх дитинчат (кішка з кошеням, собака з цуценям, кінь з лошам, корова з телям, свиня з поросям, заєць з зайченям, лисиця з лисеням, ведмідь з ведмежам); частини тварин (кішка, собака, кінь) і забору (силует); паперові квіти синього, червоного, жовтого кольору (по числу дітей, кошики: синя, червона, жовта; рамки - в вкладишами: будиночки з дверима різної геометричної форми (по числу дітей); зображення козенят різної величини (по три на кожну дитину); кольорові смужки (30 * 10 см) з міткою червоного кольору з лівого боку (по числу дітей).

Попередня робота: читання російських народних казок, розгляд ілюстрацій із зображенням диких і домашніх тварин і їх дитинчат; заучування потешек, віршів про тварин; загадування загадок; бесіди на тему «Дикі і домашні тварини», «Хто де живе»; д / і «Знайди предмет такої ж форми», «Якого кольору?».

Хід заняття: Ігрова вправа «Вгадай, хто прийшов?»

Діти сідають на килим, вихователь показує фрагмент зображення дорослої тварини, частина якого закрита огорожею.

М'які лапки,

На лапках цап-царапки. (кішечка)

-Хлопці, хто до нас прийшов? (кішечка)

-Яка кішечка? (відповіді дітей)

-Що любить кішечка? (відповіді дітей)

-Кошечка прийшла не одна, а з друзями, подивіться (викладає на фланелеграфе).

- Що ви можете сказати про зовнішній вигляд кошенят (різнокольорові, різні, у всіх кольорові бантики і т. Д.).

-Давайте посадимо кошенят в кошики (виставляє на фланелеграф кошики і садить в кожну кошеня).

-Хлопці, чого більше кошиків або кошенят? (однаково, кожен кошеня в своїй кошику).

-Подивіться, кошенята вистрибнули з кошиків, а один кошеня втік (розпорядженні кошенят під кошиками).

-Під кожної кошиком сидить кошеня? (немає)

-Чого більше кошенят або кошиків? (відповіді дітей)

-Як зробити, щоб кошенят і кошиків стало порівну? (відповіді дітей).

-Тепер порівну? Молодці.

Фіз. мінутка- гра «Кіт і миші».

Тихіше, миші, тихіше, миші,

Кіт сидить на нашому даху.

Мишка, мишка, бережися

І коту не потрап!

( «Кіт» прокидається і намагається зловити «Мишей»)

Кошенята розігралися і перемішали всі кульки, потрібно їх перебрати.

Д. І. «Розклади за кольором»

Мета: розвиток уваги, мислення, вміння підбирати предмети за кольором.

(діти перебирають кульки за кольорами і складають у відра)

-Хлопці, у кожного кошеня є свій м'яч, який такого ж кольору, що і бантик. Допоможіть знайти потрібний м'яч (викладають м'ячі за кольором біля кожного кошеня на фланелеграфе.)

-У кожного кошеня його улюблений м'яч (та). Молодці.

Підсумок заняття:

-Хто був у вас в гостях?

-Чим ми займалися?




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект заняття з формування елементарних математичних уявлень в другій молодшій групі «Котячий рахунок»