• Хід заняття
  • Конспект заняття з «Абетці спілкування» - «Ми такі різні і ми так схожі».




    Дата конвертації27.01.2019
    Розмір7.39 Kb.
    ТипТемочка

    Тетяна Щербакова
    «Ми такі різні, і ми так схожі». Конспект заняття за програмою «Абетка спілкування»

    Мета: виховання толерантного ставлення.

    завдання:

    1. Вчити розрізняти індивідуальні особливості дітей в групі.

    2. Розширювати уявлення дітей про різні способи комунікації з оточуючими.

    3. Дати знання про дітей з обмеженими можливостями та ставлення до них.

    4. Вчити знімати м'язову напругу, розвиток тактильних відчуттів.

    Попередня робота: перегляд мультфільмів «Гидке каченя», «Сіра шийка».

    Обладнання: мультимедійна установка, фрагменти з мультфільмів «Гидке каченя» і «Сіра шийка», «Гудзикові озеро», тренажери для роботи з гудзиками.

    Хід заняття:

    Діти входять в сенсорну кімнату, дивляться в «Чарівне дзеркало», посміхаються.

    - Доброго ранку хлопці! Ставайте в коло, привітаємо один одного.

    Здрастуй сонце золоте.

    Здрастуй небо блакитне.

    Здрастуй легкий вітерець.

    Здрастуй маленький паросток.

    Ми живемо в одному краю,

    Всіх я вас вітаю.

    Психолог: Діти! Чи замислювалися ви над тим, що, незважаючи на всю різноманітність людських облич, іноді ми зустрічаємо двох майже однакових людей? Їх називають двійнятами, близнюками. Але схожими між собою можуть бути не тільки двійнята, але навіть ми з вами. Не вірите? Подивіться один на одного і скажіть, чим ви схожі один з одним. (Діти відповідають.)

    Психолог. Ну ось, ви і переконалися, що подібності можна знайти між будь-якими людьми. Так, у нас є глада, волосся, руки і т. Д. А чим ми відрізняємося один від одного? (Діти відповідають). Незважаючи на те, що у всіх нас є однакові частини тіла, все ж вони у кожного особливі, не схожі на інших: колір очей, зріст, характер, манера поведінки і навіть одяг у всіх різна.

    - Ви здогадалися, про що ми будемо говорити на сьогоднішньому занятті. (Відповідь дітей). Правильно, про те, що ми такі різні і ми так схожі один на одного.

    Почати нашу розмову хочу з перегляду мультфільму (діти сідають на пуфики).

    Перегляд фрагмента з мультфільму «Гидке каченя» (сцена на пташиному дворі).

    бесіда

    - Ви, звичайно дізналися, що це за казка? Про який герої йде в ній мова?

    - Що відчуваєте ви, переглянувши цей фрагмент мультфільму?

    - Чому його все кривдили і над ним сміялися?

    - Що відчував каченя?

    - Уявіть собі, що могло трапитися з гидким каченям, якби всі мешканці пташиного двору взяли його і не стали кривдити (відповіді дітей.)

    - Ви маєте рацію хлопці, каченя ріс би впевненим в собі, він не знав би почуття страху, самотності, ні чого не боявся.

    Обігрування ситуації.

    - Уявіть, що в вашу групу прийшов новий хлопчик. Він боязко і самотньо стояв у сторонці, боячись підійти до дітей.

    - Як ви поведете себе в цій ситуації?

    Діти обіграють ситуації:

    - Хлопчик боїться пройти в групу. Що він відчуває? (страх)

    - Хлопчик не знає, як грати з іграшками, він їх розкидає, намагається зламати. Яке почуття він відчуває? (інтерес).

    Перегляд уривка з мультфільму «Сіра шийка» (сцена пошкодження крильця Сірої шийки).

    Дітям пропонується подивитися уривок з мультфільму «Сіра шийка».

    - Що трапилося з Сірої шийкою?

    - Які почуття вона відчуває?

    - Скажіть мені, хлопці, ви хворіти любите? Веселе це заняття? Хлопці, але ж бувають різні неприємні випадки, коли людина отримала травму - наприклад, зламав руку або ногу. Чи може він все робити так само, як і здорова людина? Давайте перевіримо.

    Вправа. «Неслухняні ґудзики».

    Діти діляться на пари, беруть один одного за руку, друга рука залишається вільною.

    1. Розстебніть два гудзики.

    2. Застебніть два гудзики.

    - А як ви думаєте, чому гудзики такі неслухняні? Ніяк не хочуть розстібатися і застібатися? (підвести до висновку, що однією рукою це робити незручно).

    - Ось, бачите, хлопці, людині, який отримав травму і не може рухати рукою, важко виконати просте завдання, але ж гудзики доводиться застібати кожен день. Тому такій людині потрібна допомога.

    Гудзикове намисто.

    Психолог пропонує дітям опустити руки в «Гудзикові озеро».

    - Давайте помассажіруем наші руки вони дуже втомилися намагаючись розстебнути ґудзики. Візьміть гудзики в кулак, трохи підніміть і розтисніть кулак.

    - Пересипайте їх з долоні в долоню.

    - Виберіть найбільшу гудзик, вона буде центром намиста. Покладіть її перед собою. Після виберіть 2 гудзики поменше, покладіть їх справа і зліва від великого ґудзика. Далі виберіть 2 білі гудзики і так само покладіть їх по обидва боки від великого ґудзика. Потім виберіть 2 червоних гудзики, 2 чорні, 2 шорсткі, 2 гладкі і т. Д.

    Діти викладають гудзики півколом, і виходить намисто. Після виконання завдання діти переглядають і оцінюють кожне намисто мімікою: посмішка - для гарного намиста, смуток - для поганого намиста.

    Перегляд фрагментів з мультфільмів «Гидке каченя» і «Сіра шийка»«Гидке каченя» зустріч з лебедями, в «Сірої шийці» зустріч навесні з лисицею і рідними).

    - Що відчули ви, коли дивилися ці фрагменти? (Гордість за героїв, радість). Каченя виріс і став гарною сміливою птахом, у Сірої шийки зміцніло крильце, і вона знову змогла літати.

    - Що допомогло Сірої шийці вижити взимку? (Дружба, підтримка друзів).

    - А у Бридкого каченяти були друзі? Ні, тому йому і було важко, самотньо. Він ріс невпевненим в собі, всього боявся, а Сіра шийка в колі своїх друзів відчувала себе сміливою і впевненою. Дуже важливо щоб у важкі життєві моменти поруч знаходилися справжні друзі, які могли б допомогти впоратися з будь-якою бідою.

    - Хочу звернути вашу увагу на те, що серед ваших друзів можуть виявитися такі хлопці, яким постійно потрібна допомога, які не можуть постояти за себе. Тому ви повинні бути уважними, чуйними. Допомагайте їм, можливо навіть потрібна буде ваша захист, захищайте їх. І дуже важливо навчитися вмінню зважати на інтереси інших.

    Релаксація.

    В кінці нашого заняття пропоную відпочити, лягайте зручніше (включається музика і світлове панно).

    - Уявіть, що ви красива білий птах, що ширяє високо в небі. Вам добре, ласкаво пригріває сонце, воно вселяє в вас впевненість, сміливість. Його теплі промені наповнюють ваше серце добротою, вірою, прагненням робити тільки хороше для оточуючих людей. Вам хочеться бути чесним, відкритим справедливим.

    Зробили глибокий вдих, руки підняли вгору, на видих - руки опустили, сіли, розправили плечі, посміхнулися своєю чарівною посмішкою один одному, встали і підійшли до мене.

    Діти, підходячи т до психолога, з'єднують в центрі руки і вимовляють слова - девіз:

    З блакитного струмочка починається ріка,

    Але, а дружба починається з посмішки.

    Психолог бажає всім приємного дня і хорошого настрою.