• Хід заняття .
  • Конспект заняття в старшій групі «В гостях у Нептуна»




    Дата конвертації14.05.2017
    Розмір5.79 Kb.
    ТипДень Нептуна. Сценарії літніх розваг

    Надія Мокрушина
    Конспект заняття в старшій групі «В гостях у Нептуна»

    Мета: Уточнити і закріпити знання дітей про рідний край. Перевірити вміння дітей логічно мислити, відповідаючи на питання. Вчити самостійного виконання завдань, самоконтролю при виконанні завдання. Виховувати любов до рідного краю.

    Хід заняття .:

    Вихователь: Хлопці, я пропоную вам сьогодні пограти в незвичайну гру з морською тематикою.

    Давайте згадаємо яких мешканців моря ви знаєте (риби, водорості, рачки, краби, раковини)

    Вихователь: Сьогодні ви будете казковими мешканцями моря. А хто в морі найголовніший?

    Діти: Морський цар Нептун,

    Вихователь: Я сьогодні буду в ролі царя Нептуна. (роздаю дітям шапочки морських мешканців)

    Вихователь (Нептун) ділить дітей на дві команди. І уточнює, Що одна команда буде з Чорного моря, а інша з Азовського. т. к. наш Крим омивається двома морями.

    Нептун: Наша казкова гра починається. А так як в кожній казці цар видає указ, то я теж видав указ, .Слушайте і виконуйте його.

    "У зв'язку з настанням особливого пори року в нашому квітучому краї і приїздом гостей наказую: представникам двох морів прдстать в моєму палаці і шляхом змагання з'ясувати яке море для наших гостей краще. І удовнее для відпочинку. Зустріч двох команд провести між двох морів, а значить в Керченській протоці т до він з'єднує Чорне і Азовське море. "

    Але перш, ніж почати змагання, ви повинні прдставіться, щоб наші гості знали, чим багаті наші моря і яку рибу їм купувати.

    Подання риб:

    Водяний: я привів команду з Азавского моря. Море наше тепле і неглубокон, в ньому багато риби. Воно жовтуватого кольору. т. к. сонце просвічує всю його глибину. А це моя команда:

    Камбала- я дуже поживна і смачна, особливо смажена. Люблю лежати на піску, ховаюся від ворогів, змінюючи свій колір.

    Осетер-меня зовут "царської" рибою тому, що за старих часів їли мене тільки багаті люди. Найсмачніше і жирніше мене немає риби.

    Хамса-, а мене звати "кримським сріблом" за мій колір і цінність і за смакові якості.

    Скат-цінніше мого жиру годі й шукати Тому, що в ньому многовітамінов необхідних хворим і слабким людям. Захищає від ворогів електричними ударами.

    Друга команда.

    Русалка- ми прибули з Чорного моря. Назвали його так за темний колір води. Море дуже глибоке і глибина дає темний колір воді.

    Оселедець-меня зовут "керченської оселедцем" І знають у всьому світі. Тому, що я дуже смачна і корисна.

    Кілька-рибка "маленька" але консерви "Шпроти" з мене знають і люблять у всьому світі.

    Скат-хвостокол- мій жир також корисний як і у електричного ската. Але мене бережися брати за хвіст. На ньому є шип, а в ньому -яд. Так я захищаюся від ворогів.

    Дельфін-мене знають і люблять усі діти світу. Я володію подвійним зором. Одно-звичайне на світлі, Інше під кутом, їм я користуюся в глибині.

    Нептун: Ось ми і представилися гостям і познайомилися. Починаємо змагання. Перш за все нам треба потрапити в Керченську протоку, але пройти ворота можуть тільки риби добре знають свій край.

    Нептун задає питання;

    1В якій країні ми живемо?

    2Крим-це острів або півострів?

    3Чем відрізняється острів від півострова?

    4Назовіте столицю Криму?

    5Почему Крим називають многонаціональний7

    6Как називалася Керч в старовину?

    7Какіе лікарські рослини ростуть в Криму?

    8 Чому Керч називають містом двох морів?

    9Какіе міста-курорти Криму ви знаєте?

    10 Назвіть два міста-героя Криму?

    11 Найяскравіший пам'ятник Криму?

    Нептун: Молодці. Ви добре знаєте свій край. Ми Запливаємо в Керченську протоку. Але ось біда шлях в мій палац перегороджує величезний вир і пройти можна тільки по тонким водоростям. Давайте спробуєм. (Діти проходять по вузькій стрічці відповідаючи на питання.

    питання:

    порахувати десятками

    Палка має два кінці, а підлогу палки?

    і т. д. питання на логічне мислення.

    Нептун хвалить дітей і пропонує відпочити в своєму палаці. (діти сідають на камені (пуфики, подушки)

    Нептун: А поки рибки відпочивають, я прверю кого вони обрали до себе в капітани.

    Змагання капітанів. (капітани складають і розв'язують задачі за допомогою картинок і цифр)

    Нептун: Риби засиділися я хочу з ними пограти в м'яч. Дід. гра. "Римування"

    Нептун перевіряє завдання капітанів.

    Нептун зауважує лист Цей лист від Царя Океану. Рибки знаходять на своїх камінцях номера. Треба знайти під цим номером конверт на столі і виконати завдання. Всі завдання на логічне мислення. За кожне виконане завдання дітям даються черепашки.

    Непткн: Всі ви були однаково розумні, винахідливі, кмітливі. Пропоную вам зробити з черепашок сувеніра для гостей. Діти роблять панно на дощечках покритих пластеліном.

    Підсумок. Читання вірша Ясинського "Розставання"

    Ось і розставання, море-до побачення.

    До свиданья синє, чи не вдихай прибій.

    Море, ти ж сильне.

    Що це стобой?

    Вітром занесені капають в пісок.

    Крапельки солоні у мене зі щік.

    Що за настрій просто не зрозумію?

    Видно приховати хвилювання нелегко йому. "