• Хід заняття
  • Конспект заняття у ll молодшій групі «Ознайомлення з навколишнім світом» на тему «Меблі»




    Дата конвертації04.01.2019
    Розмір6.94 Kb.
    ТипТемочка

    Кондигіна Марина Семенівна
    Конспект заняття в ГО «Ознайомлення з навколишнім світом» у другій молодшій групі на тему «Меблі»

    Кондигіна Марина Семенівна, вихователь

    МБДОУ «Дитячий сад №16« Мозаїка »

    від 13.04.18г

    Конспект заняття у ll молодшій групі «Ознайомлення з навколишнім світом»

    на тему «Меблі»

    Мета: формувати у дітей уявлення по темі «Меблі»: її призначення; види меблів; частини меблів; з чого роблять меблі.

    завдання:

    Освітні: формувати уявлення по темі: меблі, виховувати інтерес до пізнавальної діяльності, розширювати кругозір.

    Розвиваючі: Розвивати варіативної мислення, мова, пам'ять, увагу, уяву, вміння аналізувати.

    Виховні: Виховувати інтерес до заняття, бажання і звичку думати, прагнення дізнатися щось нове.

    Словникова робота: Збагатити і активізувати словник дітей на тему «меблі», поповнити новими словами.

    Методи на занятті:

    1. Ігровий

    2. Практичний

    3. Наочний

    4. Словесний

    Інтеграція освітніх областей:

    Пізнання, Соціалізація, Комунікація, Фізична культура.

    Види дитячої діяльності:

    Ігрова, комунікативна, пізнавально - дослідницька.

    Демонстраційний матеріал:

    Презентація із зображенням меблів, меблі дитяча (іграшкова, маленька лялька (пупс, малюнки.

    Хід заняття:

    Діалог вихователя з дітьми

    -Що таке меблі? (стіл, стілець, диван, ліжко, крісло).

    -Для чого вони потрібні?

    Що роблять за столом? (Їдять, малюють)

    -На стільцях? (Сидять)

    -На ліжку? (Сплять, сидять, відпочивають)

    -А шафа для чого? (Вішають одяг)

    -Для чого потрібен письмовий стіл? Обідня?

    -Яка меблі потрібні для кухні? Спальні?

    - Чим відрізняється стілець від табурета? Крісла?

    -А з чого складається стіл? (4 ніжки, кришка)

    -Подивіться, кришка біля столу може бути квадратна, кругла і прямокутна.

    -А з яких частин складається стілець? (Ніжки, сидіння, спинка)

    -Хлопці, з меблями треба поводитися обережно. У меблів є гострі кути. Не можна стрибати на меблів, тому що можна вдаритися і поранитися.

    -А як потрібно доглядати за меблями? (Протирати ганчірочкою від пилу або прибирати пил пилососом)

    Дидактична гра «Один - багато»

    - хлопці, подивіться скільки стільців на зображенні?

    - а зараз скільки?

    - більше стільців або ліжок?

    - стільців і ліжок порівну?

    Гра «Який, Яка? Які? »

    - діти описують предмети меблів.

    Вихователь: Хлопці послухайте чистоговорку:

    Лена шукала шпильку,

    Булавка впала під лавку.

    Послухайте ще раз (Вихователь повільно і чітко вимовляє слова чисто Говорко). Потім вихователь задає питання:

    - Як звали дівчинку? (Відповіді дітей)

    -Що шукала дівчинка? (Відповіді дітей)

    -Куди впала шпилька? (Відповіді дітей)

    -Що таке лавка? (Це довге сидіння на дерев'яних ніжках, без спинки.)

    Подивіться на картинку із зображенням лавки.

    -Раніше в давні часи, в будинках не було стільців. Біля столу стояли довгі лавки. За столом сідала вся родина. Але потім лавки стали незручними, тому що їх незручно було переносити. І людина придумала табурет (показує картинку, де зображений табурет). Тепер табурет можна було будь-де поставити. Але людині і цього мало. Йому потрібно не тільки сидіти, але і сидячи відпочивати. І людина прибив до табурету спинку, і у нього вийшов стілець (показує картинку де зображений стілець).

    Ось так, хлопці, у нас з'явилися стільці, а потім і всі меблі.

    (Потім педагог показує картинки із зображенням меблів.)

    Вихователь: Подивіться, що це? (стіл, стілець, шафа, диван)

    Хто мені скаже: стіл, стілець, диван, шафа - як можна назвати одним словом? (Мебель)

    Яку ще меблі ви знаєте? (крісло, ліжко ....)

    Я хочу у вас дізнатися: для чого нам необхідна меблі?

    Стілець, щоб .... (сидіти)

    Стіл, щоб .... (За столом їдять, якщо стіл обідній; малюють, якщо стіл - письмовий)

    Диван, щоб .... (лежати, сидіти, відпочивати)

    Ліжко, щоб .... (спати, відпочивати)

    Шафа (в шафі висять і лежать на полицях речі)

    А як потрібно доглядати за нашими меблями? (Відповіді дітей: протирати ганчірочкою від пилу або прибирати пил пилососом).

    Физминутку «Прибирання»

    (виконуються руху, що імітують прибирання):

    -Наделі фартушки;

    -Закаталі рукава;

    -Приготуватися, взяли ганчірочки;

    -Протіраем пил зі шафи (високо, на носочках);

    -Протіраем дверцята у шафи (зверху-вниз);

    -Вешаем одяг в шафу;

    -Протіраем пил зі столу;

    -Дістаємо пилосос;

    -Пилосмоки килим;

    -Усталі, витираємо лоб;

    -Знімаються фартух, розгортаємо рукава;

    -Похлопаем собі.

    Вихователь: А тепер проведемо гру: «Докажи слівце»

    Сильно захотілося спати? У спальні чекає тебе .... (ліжко)

    Щоб ноги відпочили, посидь-ка - ти на .... (стільці)

    Ми з варенням чай поп'ємо за обіднім (столом)

    Приємно буде милою мамі відпочити на м'якому (дивані)

    Кофту, штани, теплий шарф акуратно складемо (в шафу)

    Хлопці, я підготувала вам картинки, щоб взяли їх додому, вдома розфарбували і обов'язково розповіли мамі і татові, про що ми сьогодні з вами розмовляли на занятті. Ось ці картинки, що це?

    Діти: меблі.

    Вихователь: правильно, хлопці. Розфарбуєте її будинку?

    Діти: Так

    Підсумок заняття.

    -Ну от, наше заняття підійшло до кінця.

    -Хлопці, про що ми з вами сьогодні говорили?

    - А для чого потрібна меблі?

    - Яка меблі буває?

    -А що вам найбільше сподобалося?




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект заняття у ll молодшій групі «Ознайомлення з навколишнім світом» на тему «Меблі»