• Хід заняття
  • Конспект заняття «Пограємо в слова»




    Дата конвертації01.11.2018
    Розмір5.47 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Наталія Кравцова
    Конспект заняття «Пограємо в слова»

    конспект заняття

    Вихователь підготовчої корекційної групи Кравцова Н. В.

    «Дитячий сад №2»

    НОД Пізнання

    Тема: «Пограємо в слова»

    Мета: формувати інтерес до навчальної діяльності.

    Завдання: закріпити знання дітей про те, що слово звучить, т. К. Складається з звуків;

    -Вчити порівнювати слова по довжині;

    -Дати знання про те, що звуки відрізняються один від одного (голосні і приголосні);

    -совершенствовать пізнавальні та психологічні процеси;

    -розвивати фонематичний слух, слухове увагу;

    Методи і прийоми:

    питання, моделювання, ігровий прийом, вправа, наочний прийом, практичні дії, пояснення, нагадування, виправлення помилок, виділення звуку голосом.

    Устаткування: Усміхнений персонаж- Незнайка, дошка, крейда (червоний, синій, білий, картинки професій, квадрат - червоний, коло - зелений, трикутник - жовтий, ромб - помаранчевий, овал - блакитний, прямокутник - синій, муз. Озвучка, сині і червоні квадратики (за кількістю дітей).

    Хід заняття:

    Вихователь: Хлопці, пропоную пограти в слова, слова бувають різні, а як ви думаєте, з чого складаються слова?

    Відповіді дітей ....

    Вихователь: Абсолютно вірно, слова складаються з букв

    Які ви знаєте букви?

    Відповіді дітей ....

    Вихователь: Абсолютно веро, літери бувають гласние- їх можна проспівати, і бувають согл асние- ці букви співати не вміють.

    - Спробуй Катя проспівати букву А-а-а,

    - Микита, спробуй проспівати букву Б-б-б,

    І так далі…

    Вихователь: Ось для вас перше завдання:

    Вправа на розвиток мови і запасу знань про навколишній світ.

    Назви професії.

    Хто вчить дітей?

    Хто лікує людей?

    Хто виховує дітей в дитячому садку?

    Хто будує будинки?

    Хто людям волосся підстригає?

    Хто водить автомобілі?

    Хто керує пароплавом?

    Хто керує літаком?

    Хто людям газети і листи розносить?

    Хто грає в театрі?

    Хто стоїть за прилавком?

    Хто пише картини?

    Хто вірші пише?

    Хто продає ліки в аптеці?

    Вихователь: Молодці, з першим завданням впоралися!

    Давайте зробимо розминку для наших очей

    Вправа для профілактики порушень зору.

    Голова фіксована. Очі дивляться прямо перед собою. Необхідно відпрацьовувати рухи очима за чотирма основними напрямками (вгору, вниз, праворуч, ліворуч).

    Вихователь: Хлопці, наші очі відпочили і готові до роботи.

    Гра «Який фігури не стало?».

    На дошці виставляються картки із зображенням геометричних фігур різного кольору. (Квадрат - червоний, коло - зелений, трикутник - жовтий, ромб - помаранчевий, овал - блакитний, прямокутник - синій).

    Діти запам'ятовують порядок їх розставляння. Потім фігура забирається, а діти визначають, який фігури не стало і якого вона кольору.

    Вихователь: Хлопці, пора зробити розминку.

    (включається музика «Посмішка» В. Я. Шаїнського на вірші В. С. Пляцковского)

    - Хлопці, який прекрасний день,

    Я дуже рада вас всіх бачити!

    Давайте сміявся один одному,

    Я сміявся вам, а ви посміхнетеся мені,

    Подаруємо один одному гарний настрій!

    Вихователь: А тепер прийшла пора продовжувати, сідайте.

    Ось для вас ще завдання:

    Гра «Назви слова навпаки» (на розвиток мови).

    Слон великий, а мишка .. Подушка м'яка, а стіл .. Вогонь гарячий, а лід .. Баба Яга зла, а Іванушка .. Річка широка, а струмок .. Кущ низький, а дерево .. Буратіно веселий, а П'єро. .

    Вихователь: Є у мене ще гра

    Дихальна вправа.

    Глибокий вдих. Під час вдиху поволі підняти прямі руки до рівня грудей долонями вперед. Затримати подих. Під час затримки дихання сконцентрувати увагу на середині долонь (відчуття «гарячої монетки» в центрі долоні). Повільний видих. Видихаючи, малювати перед собою обома руками одночасно геометричні фігури (квадрати, трикутники, кола).

    Вихователь: А ось найскладніше завдання для вас, послухайте уважно.

    Вправа «Запам'ятай фрази».

    Дітям для запам'ятовування пропонуються наступні фрази:

    Восени йдуть дощі.

    Діти люблять грати.

    В саду ростуть яблуні і груші.

    У небі летить літак.

    Хлопчик допомагає своїй бабусі.

    (Тепер діти повторюють ті фрази, які вдалося запам'ятати. При цьому досить передати зміст кожної фрази, дослівно повторювати необов'язково. Якщо з першого разу діти не можуть повторити все фрази, можна прочитати їх ще раз).

    Підсумок заняття.

    Вихователь: Ви, хлопці, ви просто молодці, з моїми завданнями впоралися легко.

    Ось вам сині та червоні квадратики (за кількістю дітей,

    Якщо вам сподобалося наше заняття підійміть червоний квадрат, а якщо заняття вам не сподобалося-підійміть синій квадрат.

    Кожна дитина відповідає окремо.