Конспект заняття по темі «Розвиток навичок позитивної комунікації в учнів перших класів»




Дата конвертації16.03.2019
Розмір8.64 Kb.
ТипТемочка

Ольга Сергіївна Соїна
Конспект заняття по темі «Розвиток навичок позитивної комунікації в учнів перших класів»

План-конспект заняття

На тему «Розвиток навичок позитивної комунікації в учнів перших класів»

Мета - набуття учнями конструктивних навичок спілкування, розширення свого поведінкового репертуару і формування моделі позитивної комунікації.

завдання:

1. Формувати у дітей почуття ідентифікації з колективом.

2. Створити в групі атмосферу гуманного і доброзичливого ставлення.

3. Створити умови для зниження емоційної напруги.

4. Нейтралізувати негативні переживання дітей, розвинути толерантність і позитивний соціальний досвід особистості.

5. Долати у дітей стан внутрішньої ізоляції.

6. Розвивати у дітей здатність бачити і розуміти іншу дитину.

7. Формувати довільні форми поведінки.

Заняття розраховане на учнів перших класів, група учасників в 8- 10 осіб.

В процесі навчання використані різні ігрові методи, рольові ігри, метод групового обговорення.

Обладнання: стільці за кількістю дітей, кольорові олівці і аркуші паперу, силует «злого чаклуна», папір для метання грудочок, моток яскравих вовняних ниток, шкатулка.

хід заняття

У кабінеті підготовлені стільці для учнів у формі кола. Психолог запрошує дітей увійти і зайняти будь-яке місце, яке їм подобається.

Діти сідають на стільці.

Психолог: - Хлопці, мене звуть Ольга Сергіївна. Мені дуже хочеться привітати вас і познайомитися з вами. Але зробити це я хочу не так як завжди, а граючи в цікаву гру. Ви згодні пограти?

Вправа «Привітання без слів»

Завдання: подолання відчуженої позиції у ставленні до однолітків, руйнування захисних бар'єрів.

Час проведення: 2-3 хвилини.

хід:

«Хлопці, як ви зазвичай вітається? Давайте придумаємо, а як можна привітатися без слів. Наприклад, тварини не вміють розмовляти, але вони теж можуть вітати один одного ». Дітям пропонується привітатися носами, руками, кивками, поплескуванням по плечу, очима, посмішками і т. Д. Основне правило гри: "Ти спробуй привітатися так, щоб іншій людині від цього було приємно».

Психолог: -Ось ми і привіталися, і зараз ми будемо знайомитися. Як звуть мене, ви вже знаєте, а ось як звуть вас, ми з вами зараз дізнаємося. Але перш давайте встановимо правила поведінки на нашому занятті:

1. У кожного є право на свою думку

2. Ми дочекаємося, поки закінчить говорити наш сусід

3. Ми сміємося тільки над жартами, але не над своїми товаришами

4. Ми беремо участь у всіх іграх.

Вправа 1. «Телефон настрою»

Завдання: знайомство, навчання емпатії, толерантності.

Час проведення: 4-5мінут.

хід:

Діти сідають в коло. Психолог каже: «Хлопці, ви все розмовляли по телефону. Уявіть, що ви телефонуєте і ваш співрозмовник вас не бачить, а щоб він вас міг дізнатися ви повинні ввійти. Представіться- це значить назвати своє ім'я, розповісти, що ви любите робити і поділитися своїм настроєм ».

Психолог: - хлопці розкажіть, а в які ігри ви любите грати? У ці ігри можна грати з друзями? Я хочу запропонувати вам кілька ігор, в які цікаво грати з друзями. Давайте пограємо?

Вправа 2. «Паровозик»

Завдання: подолання відчуженої позиції у ставленні до однолітків, руйнування захисних бар'єрів.

Час проведення: 2-3 хвилини.

хід:

Всі стоять в колоні, поклавши руки на плечі один одного. Очі закриті у всіх, крім першого, який веде всю групу через різні перешкоди.

Вправа 3. «Передай маску»

Завдання: долати у дітей стан внутрішньої ізоляції; емоційний розвиток, розширення поведінкового репертуару.

Час проведення: 1-2 хвилини.

хід:

Всі сидять в колі. Сусідові справа потрібно показати якийсь вираз обличчя, наступний дитина повинна показати таке ж. Пройшовши по колу, діти розповідають, які емоції зображували.

Вправа 4. «Ти мені подобаєшся»

Завдання: навчання соціальним формам поведінки, руйнування захисних бар'єрів.

Час проведення: 3-5 хвилин.

Хід: Діти сидять або стоять у колі. Дитина кидає м'яч і говорить: «Ти мені подобаєшся тому, що ...». М'яч повинен побувати у кожної дитини.

Вправа 5. «Чаша доброти»

завдання: розвивати толерантність і позитивний соціальний досвід особистості, формувати почуття самоцінності і цінності інших, сприяти прийняттю дітьми один одного, налаштувати на спільну діяльність і позитивний контакт один з одним.

хід:

Всі стають в коло. Психолог пояснює: «Уявіть, що ми з вами велика чаша, дуже, дуже велика. Давайте наповнимо її до країв своєю добротою. Відчуваєте, як чаша наповнюється? А ми з вами стаємо добрішими? Ми можемо ділитися з іншими своєю добротою, але наша чаша завжди залишатиметься повній. А тепер давайте поділимося дуг з другом нашої добротою, щоб у всіх було багато доброти і гарного настрою ».

Вправа 6. «Злий Чаклун»

завдання: формування вміння бачити позитивні особливості однолітка.

Час проведення: 2-3 хвилини.

хід:

Дітям пропонується наступний сюжет: «Жив-був злий чаклун. Він був дуже старим і хотів мати учня. Для цього він вкрав одного учня з нашої команди. Для того, щоб його виручити, ми повинні назвати все хороше, що є у нашого товариша, щоб довести чаклуна, що такий хороший дитина не підходить йому в учні ». Діти називають хороші якості по черзі, для кожної дитини.

Вправа 7. «Сніжки на захист!»

завдання: надати можливість для емоційної розрядки; профілактика агресивних проявів.

Час проведення: 2-3 хвилини.

хід:

Дітям пропонується папір, з якої вони роблять «сніжки» і кидають в мішень у вигляді злого чаклуна.

Вправа 8. «розмотати - замотало»

завдання: подолання відчуженої позиції у ставленні до однолітків, руйнування захисних бар'єрів; створити в групі атмосферу гуманного і доброзичливого ставлення дітей один до одного; емоційний і тактильний контакт.

Час проведення: 2-3 хвилини.

хід:

Всі стають в коло. Розмотати - все піднімають руки, потягуються, замотало - обнімають себе. Пропонуються різні варіації: сусіда праворуч, ліворуч, всіх замотало. Вправа 9. «Кольорова павутинка»

Завдання: формувати вміння бачити не тільки зовнішні, але і внутрішні особливості однолітка - його риси характеру, вміння, здібності.

Час проведення: 2-3 хвилини.

хід:

Діти стають в коло. Перший учасник отримує клубок ниток. Він повинен кілька разів обмотати ниткою палець на руці і каже: «Мені подобається, тому що він (а ...» і перекочує клубок ниток до того, кого він назвав. Наступний гравець робить те ж саме. Гра триває, поки всі діти не опиняться пов'язаними в одну павутинку. Допускається, щоб одна дитина був обраний кілька разів. При цьому треба стежити, щоб не залишилося дітей, які не включені в загальну мережу.

Психолог: -Хлопці, ми з вами пограли в цікаві ігри і навіть врятували один одного від злого чаклуна, а зараз мені хотілося б дізнатися який настрій у вас стало зараз і чому. Для цього нам знадобиться чарівна скринька.

Вправа «Шкатулка емоцій»

Завдання: рефлексія,.

Час проведення: 2-3 хвилини.

хід:

Дітям пропонується намалювати на паперових медальйонах свій настрій кольоровими олівцями, після чого кожна дитина по колу розповідає про те, що він намалював і чому. Психолог пропонує поділитися своїм настроєм і зберегти його в чарівній скриньці. Діти складають свої медальйони в шкатулку.

Психолог: - Хлопці, мені теж було дуже цікаво і весело з вами. Я теж покладу свій медальйон з чудовим настроєм і емоціями в чарівну скриньку, щоб зберегти його до наступної зустрічі.

А зараз я пропоную нам попрощатися один з одним дружнім рукостисканням




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект заняття по темі «Розвиток навичок позитивної комунікації в учнів перших класів»