Конспект заняття по ритміці «Весела подорож»




Дата конвертації04.07.2018
Розмір7.13 Kb.
ТипТемочка

светлана Фадєєва
Конспект заняття по ритміці «Весела подорож»

Мета: Розвиток у дітей музичних здібностей. Вивчення сучасного спортивного танцю.

завдання:

• Розучувати сучасні танцювальні рухи з предметами (помпони, гімнастичні стрічки).

Розвивати поставу, гнучкість, спритність, силу, витривалість, координацію рухів, уміння долати труднощі.

• Розвивати почуття ритму, темпу, виконавські навички в танці, уяву і фантазію дітей.

• Розвивати пам'ять, увагу, працездатність, інтерес до пізнання.

• Продовжувати розвивати у учнів навички просторового орієнтування, а також хореографічні та музичні: гнучкість, стійкість, почуття ритму.

• Формувати виразність рухів, гарну ходу.

• Робити щеплення інтерес до сучасного танцю, і в цілому до хореографії, за допомогою спільної творчої діяльності.

• Вчити радіти успіхам інших, робити внесок в загальний успіх.

устаткування:

• Екран, проектор.

• Музичний центр, флешка.

атрибути:

• Гімнастичні стрічки.

• Помпони.

Подушки-галявинки, метелики.

Хід заняття:

Вступна частина

Вхід під музику, перестроювання в шаховому порядку.

педагог:

Привіт, діти! Сьогодні на нашому занятті багато гостей! Привітаємо їх поклоном!

Уклін - вітання

Основна частина

педагог:

Хлопці, сьогодні ми вирушимо в захоплюючу подорож. Під час подорожі ми будемо робити зупинки, на яких нас чекають цікаві танцювальні завдання. Під ритмічну музику ми вирушаємо в дорогу!

Розминка по колу

(Під музику "Скакалка" Тодес)

педагог:

Ось і перша зупинка.

(На екрані - слайд гімнасток зі стрічками)

Відгадайте загадку: "стрічкою називають, а в косу НЕ вплітають". Що це?

діти:

Гімнастична стрічка.

педагог:

Я пропоную вам взяти гімнастичні стрічки.

(Діти беруть гімнастичні стрічки, встають на свої місця)

Сьогодні ми виконаємо знайомі вправи зі стрічками і розучимо нові.

Виконуються вправи з гімнастичними стрічками

повторення:

1. "Дресирувальник"

2. "Змійка"

3. "Змійка вертикальна"

4. "Круг" справа-зліва

5. "Кружляння з махами стрічки"

6. "Колесо над головою" стоячи на коліні

розучування:

7. "Вісімка"

педагог:

А тепер з'єднаємо ці вправи під музику. Приготувалися!

Вправа зі стрічками

(Під музику "Зима" Тодес)

педагог:

А тепер ми сядемо на стільчики і трохи відпочинемо. Поговоримо про малюнках в танцях. Як ви думаєте, які малюнки використовуються в танцях?

(Відповіді дітей)

Самим основним малюнком є ​​коло, він символізує сонечко. Також використовуються два кола і більше, лінії (одна, дві і більше, різного роду змійки, зірочки, гребінки, вісімки, равлики та інші, більш складні малюнки.

(Супровід - картинки на екрані)

Сьогодні по ходу заняття ми з вами повторимо такі малюнки, як змійка, круг, 2 кола, лінія, дві лінії. А зараз продовжимо нашу подорож. Будемо рухатися змійкою, виконуючи по черзі 4 кроки на п'ятах, 4 кроки на носочках. Під час вправи стежимо за своєю поставою - спини рівні, руки на поясі.

Ходьба змійкою із завданням

педагог:

Наступна зупинка. Тут ми поговоримо про сучасний танці. Сучасний танець - це ритмічні, виразні рухи, які шикуються в певну композицію і виконуються з супроводом під музику. Існує величезна безліч видів сучасних танців, і один з них - флешмоб. Що таке флешмоб?

(Відповіді дітей)

Правильно, флешмоб - це така запланована акція, в якій велика група людей з'являється в громадському місці і виконує заздалегідь сплановані руху. Ми з вами теж вивчили флешмоб "Недитяче час". Зараз ми його виконаємо. Рухи виконуємо ритмічно, чітко, весело!

Виповнюється флешмоб "Недитяче час"

педагог:

Після такого енергійного танцю нам потрібно відновити дихання.

Виконується вправа на дихання

педагог:

Тепер виконаємо вправи на стійкість, пластику і гнучкість.

виконуються вправи

1. "Півник"

2. "Ластівка"

3. "Змійка"

педагог:

Молодці! Всі впоралися! А нам пора вирушати далі. Під веселу музику ми будемо крокувати по колу, з зупинкою музики - необхідно зупинитися, на екрані з'явиться танцювальний малюнок, який вам необхідно побудувати. Завдання зрозуміло? Тоді в дорогу!

Вправа на увагу і на орієнтування в просторі.

(На екрані з'являються танцювальні малюнки - коло, 2 кола, лінія, 2 лінії, змійка, зірочка)

педагог:

Молодці! І ми прибули на наступну зупинку. І тут нас чекає черлідінг. Хто скаже, що таке черлідінг? (Відповіді дітей)

(Демонстрація картинок на екрані)

Черлідінг - це модна суміш спорту і танцю. Запальний танець, завзяті кричалки прикрашають різні розважальні заходи, всілякі свята і спортивні змагання. Я пропоную вам стати сьогодні черлідери!

(Діти беруть помпони, шикуються врозтіч)

Діти: Черлідінг - це спорт

А спорт - здоровий дух і тіло

Танцюють всі і без клопоту

Йдемо по життю сміливо!

Ми - черлідери, а значить - лідери!

Подивіться - такого ви не бачили!

Виконується танець з помпонами "Сонце і я"

педагог:

Молодці! Ви були справжніми черлідери! Пропоную вам взяти килимки і приготуватися для релаксації.

(Діти надягають на зап'ясті метелики, беруть подушки-галявинки і сідають султанчік)

Релаксація і вправи на розтяжку

Педагог: (на тлі спокійної тихої музики)

Закрийте очі і слухайте мій голос. Дихайте легко і спокійно. Уявіть собі, що ви перебуваєте на лузі в прекрасний літній день. Прямо перед собою ви бачите чудову метелика, що пурхає з квітки на квітку. Рухи її крил легкі і граціозні. Тепер нехай кожен уявить, що він - метелик, що у нього гарні і великі крила. Відчуйте, як ваші крила повільно і плавно рухаються вгору і вниз. Насолоджуйтесь відчуттям повільного і плавного ширяння в повітрі. А тепер погляньте на строкатий луг, над яким ви летите. Подивіться, скільки в ньому яскравих кольорів. Знайдіть очима найкрасивіший квітка і поступово починайте наближатися до нього. Тепер ви відчуваєте аромат свого квітки. Вдихніть його аромат, ще раз і ще ... і відкрийте очі. Спокійно все встаємо.

(Діти встають близько килимків)

педагог:

Вам сподобалося наше заняття? Що вам сподобалося найбільше? Як ви думаєте, ви впоралися з усіма завданнями?

(Відповіді дітей)

педагог:

Подивіться, на столі лежать смайлики - сумні і веселі. Виберіть собі такий смайлик, який підходить вашому настрою після нашого заняття і покажіть всім.

(Діти вибирають смайлики, показують)

педагог:

Я рада, що у всіх гарний настрій! Дякую вам за роботу! Давайте подякуємо себе оплесками. До побачення!