• Хід заняття
  • Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім в підготовчій до школи групі «Конкурс ерудитів»




    Дата конвертації08.05.2019
    Розмір5.84 Kb.
    ТипТемочка

    Тетяна Горбунова
    Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім в підготовчій до школи групі «Конкурс ерудитів»

    Конспект підсумкового комплексного заняття

    по ознайомленню з навколишнім в підготовчій до школи групі

    «КОНКУРС ерудитів»

    Провела: Горбунова Т. В.

    Мета: Закріплення знань дітей про навколишній світ.

    Завдання: 1. Узагальнити і систематизувати знання дітей про пори року, про рідне місто, його символіку, про тварин, зовнішніх ознаках і їх звички, про рослини. Тренувати в малюванні людини, розрізняючи за статевою ознакою (хлопчик і дівчинка).

    2. Розвивати соціальні навички: вміння працювати в групі, домовлятися, враховувати думку партнера, а так само відстоювати свою думку, переконувати в своїй правоті.

    3. Розвивати логічне мислення, прийоми розумових дій (аналіз, синтез, вміння робити висновки, пізнавальний інтерес, навички самостійної та колективної роботи.

    Матеріали та обладнання: ілюстрації із зображенням чотирьох пір року, емблеми для кожної дитини; два альбомних листа, кольоровий папір, клей; листівки із зображенням Саратова; календарі погоди на різні пори року; фрукти і овочі, нарізані шматочками; два листи ватману, фломастери; картки із зображенням людини.

    Хід заняття:

    Діти заходять в музичний зал і сідають на стільчики. Заняття проводитимуться у вигляді змагання двох команд. Розподіл на команди відбувається наступним чином: на столі, сорочками догори лежать картинки із зображенням чотирьох пір року, розрізаних на дві частини. Вихователь просить дітей, у яких на картинках зображено пору року, яке йде після осені, встати зліва від нього, у кого-яку пору року, після якого починається осінь - справа, тих у кого-яку пору року, що настає після зими - зліва, після літа - справа .

    Кожна команда придумує собі назву.

    Вихователь запитує у дітей про те, які квіти з'являються першими на клумбі? (Нарциси).

    -Давайте так назвемо команду з картками зими і весни.

    -А, які квіти з'являються влітку і цвітуть восени? (Ромашки).

    -Давайте другу команду назвемо «Ромашка».

    У вихователя заздалегідь заготовлені емблеми. За правильну відповідь команда отримує нарцис або ромашку.

    Вихователь пропонує відправитися в подорож. Поїзд уже чекає. Діти сідають на стільчики і співають пісню «Поїзд».

    1 зупинка. На столі у кожної команди альбомний аркуш, 5 прямоуголніков, довжина яких дорівнює довжині альбомного листа, а ширина кожного рівна 1/3 ширини альбомного листа. Прямокутники білого, синього, червоного, зеленого і жовтого кольору. Необхідні, так само, пензлик і клей. Команди повинні склеїти прапор Росії.

    2 зупинка. На двох столах розкладені листівки з видами сучасного Саратова. Команди, порадившись, повинні назвати об'єкти, зображені на листівках.

    3 зупинка. Підібрати календарі погоди відповідно до пори року, зображеному на ваших картинках. На двох столах, що стоять віддалік один від одного, розкладені календарі погоди. Причому на столі команди «Нарциси» є і «літні» календарі, а на столі команди «Ромашки» - зимові.

    4 зупинка. Одна дитина з команди «Нарциси» йде в команду «Ромашки», яка називає йому будь-якого звіра. Його-то і потрібно зобразити якомога точніше, так щоб твоя команда змогла відгадати. Гра проводитися 4-6 разів.

    5 зупинка. Дітям пропонується відпочити і підкріпитися. По одній людині від команди підходять до столу, на якому лежать різні фрукти і овочі. Діти закривають очі і кожному в рот кладуть шматочок чого-небудь (одного і того ж). Дізнавшись на смак їжу, кожна дитина підходить до своєї команди і вибирає з лежачих на окремому столі картинок ту, яка зображує з'їдений їм фрукт або овоч. Потім до столу підходять наступні члени команди і т. Д. В кінці картки двох команд зрівняються.

    6 зупинка. Конкурс капітанів. Бліцтурнір. Капітанам по черзі ставлять запитання в досить швидкому темпі. Якщо капітан не може, йому допомагає команда.

    -По чому собака бігає? (По землі).

    -По чому птахи літають? (По небу).

    -По чому качка плаває? (По воді).

    -По чому в ліс ходять? (По землі).

    -За ніж язик у роті? (За зубами).

    -Отчего кішка бігає? (Тому що не вміє літати)

    -Чи може півень назвати себе птахом? (Не може, він не вміє говорити).

    -Що потрібно для обіду? (Ложка).

    -Що можна побачити із заплющеними очима? (Сон).

    -Який дзвіночок не дзвенить? (Квітка).

    -Як зірвати гілку НЕ спугнув птицю? (Чекати поки полетить).

    7 зупинка. Для цього завдання буде потрібно великий аркуш паперу (0,5 ватманського листа) і фломастери.

    Кожній команді пропонується намалювати людини (однієї - хлопчика, інший - дівчинку). Малювати повинні одночасно всі. Виграє та команда, яка це зробить швидше і краще.

    Гра «Стоп» Грають обидві команди. Під музику діти танцюють. Із зупинкою музики, вони повинні прийняти позу і вираз облич, які зображені на картці, показаної вихователем. Причому, якщо на картці дівчинка, то хлопчики сідають навпочіпки, а дівчатка приймають відповідну позу. І навпаки.

    -Ось і закінчилася наша подорож. Давайте подивимося букети, які ви зібрали. Вважаються нарциси в однієї команди і ромашки в іншої. І кількість порівнюється. Підведення підсумків, оцінка діяльності дітей. Всі діти отримують по невеликому сувеніру.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім в підготовчій до школи групі «Конкурс ерудитів»