• Хід заняття
  • Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом. Вихователь: Старовойтова Л. В. «Фрукти - корисні продукти»




    Дата конвертації07.06.2018
    Розмір3.88 Kb.
    ТипТемочка

    Людмила Старовойтова
    Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом «Фрукти - корисні продукти»

    Мета: формування знань дітей по темі фрукти.

    завдання:

    освітні:

    Ознайомити дітей з фруктами їх назвою, кольором, формою, величиною (великий, маленький, кількістю (один, багато).

    Активізувати сенсорне сприйняття.

    Ознайомити з реальними продуктами харчування.

    Розвиваючі:

    Сприяти розвитку зв'язного мовлення.

    Розвивати уміння відповідати на питання вихователя.

    Розвивати увагу, мислення, пам'ять, дрібну моторику пальців рук.

    виховні:

    Виховувати у дітей любов до природи.

    Устаткування: ростові ляльки їжачок, мавпочка; кошики з муляжами і натуральними фруктами - яблука, груші, апельсини, банани, лимони; піднос з нарізаними фруктами (яблука, груші).

    Хід заняття:

    Діти сидять на килимі навколо вихователя.

    В. Хлопці, сьогодні до нас прийдуть гості. Давайте привітаємося з ними і поговоримо про фруктах.

    Раптом стукіт у двері. Входить їжачок з кошиком в руках.

    В. Хто до нас прийшов у гості? Їжачок нам приніс гостинці в кошику.

    Вихователь дістає з кошика і розглядає з дітьми яблуко, грушу уточнює форму, колір, після того, як фрукти розглянули, вихователь збирає їх у кошик.

    Яблуко - червоне (зелене, роздати дітям в руки по одному.

    В. - Якої форми яблуко? (кругле, гладке).

    - Скільки яблук у вас в руках? (одне)

    - Давайте зберемо їх у кошик до їжакові. Скільки яблук в кошику? (багато).

    В. Пограємо з їжачком. У їжачка розсипалися яблука, зберемо їх у кошик.

    В. Питання дітям: Скільки яблук принесли в кошик? Та ін.

    В. Пограємо ще з їжачком?

    Физминутку.

    - Ніжки, ніжки, де ви були?

    - В сад за фруктами ходили.

    - Ручки, ручки що ви брали?

    - З гілок яблука зривали.

    - А тепер ми будемо їсти

    - Ось таку грушу ...

    В. Подивимося, що у їжачка в кошику? (груша)

    Розглядаємо колір, форму (зелена, овальна)

    Які фрукти приніс їжачок? Відповіді дітей.

    Стук в двері, входить помічник вихователя з ростовой лялькою (мавпочка, в руках кошик з фруктами (банани, апельсин, лимон).

    Діти вітаються з персонажем і по черзі розглядаємо фрукти, визначаємо форму, колір, кількість.

    Банан - жовтий, подовжений, гладкий (один і багато в зв'язці бананів).

    Апельсин - круглий, помаранчевий, шорсткий.

    Лимон - жовтий, овальний, шорсткий.

    В. Ми сьогодні з вами грали з їжачком і мавпочкою, що вони нам принесли в кошиках?

    Відповіді дітей.

    Хоровод під музику з їжачком і мавпочкою.

    В. Їжачок і мавпочка приготували для вас ще сюрприз, вони хочуть, щоб ми спробували фрукти. Вони дуже корисні, в них багато вітамінів, якщо ми будемо їсти багато фруктів, будемо здорові і швидко виростемо.

    Їжачок вносить піднос з нарізаними фруктами.

    В.

    Ми можемо зараз спробувати фрукти? Відповіді дітей.

    Треба вимити руки з милом, пройдемо до умивальників, а потім сядемо за столи і разом з їжачком і мавпочкою спробуємо частування.

    Діти пробують фрукти, визначають які вони на смак: яблуко (кисле, соковите, груша (солодка, соковита).

    Давайте попрощаємося зі звірами, скажімо їм «спасибі».




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом. Вихователь: Старовойтова Л. В. «Фрукти - корисні продукти»