Конспект заняття «Плаваємо, граємо - поставу зміцнюємо»




Дата конвертації28.12.2018
Розмір6.92 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Ніна Шестакова
Конспект заняття «Плаваємо, граємо - поставу зміцнюємо»

Н. З. Шестакова

Інструктор з фізичної культури (плавання) МКДОУ №3 м Кірова

«Плаваємо, граємо - поставу зміцнюємо!»

(Конспект заняття з плавання для дітей старшого дошкільного віку, освітня галузь: «фізичний розвиток»)

Мета: створення умов для розвитку правильної постави, ознайомлення з функціональними можливостями хребта на занятті плаванням.

завдання:

1. Зміцнення м'язового корсету спини.

2. Формування правильної постави

3. Удосконалювати плавальні вміння і навички.

4. Сприяти формуванню рухових навичок - сміливості, швидкості, витривалості.

5. Створити умови при виконанні вправ для зняття психічної напруженості.

6. Виховання свідомої дисципліни.

Освітні області: комунікація, пізнання, фізичний розвиток, мовний розвиток.

Індивідуальна робота: збільшення дозування і ускладнення вправ для дітей з високою фізичною підготовленістю.

Засоби діяльності:

- свисток;

- гімнастичні палиці;

- дошки плавальні;

- тонуть іграшки;

- іграшки за бажанням дітей;

- Аудіозапис музики для комплексу аква-аеробіки з гімнастичною палицею (за вибором інструктора).

Попередня робота:

Бесіди в групі «Що таке постава?».

• Оформлення стенду для батьків «Плавання - як основа успішного формування гарної постави».

• Вивчення комплексу гідроаеробікой «Лягушата на ставку» з дітьми.

хід ЗАНЯТТЯ

зміст заняття

підготовча частина

Інструктор з плавання розповідає дітям валеологічних казку «Король хребта».

Інструктор, показуючи картинки і схеми по темі «Хребет» перевіряє знання дітей про будову і властивості, про призначення хребців і міжхребцевих дисків. Діти закріплюють знання і повторюють (виводять) правила для хребта.

Інструктор: У королівстві, яке називалося Організмом, жив король Хребет. Але він був нещасним, тому що жителі, хребці, часто хворіли і вели неправильний спосіб життя. Ось і задумався король, як йому бути і що робити? Як виправити все це?

Хлопці, як ви думаєте, як можна допомогти королю Хребту?

Діти: Треба займатися фізкультурою, плавати, робити зарядку вранці.

Інструктор: Я думаю, що нам треба перетворитися в справжніх чарівників! Адже ми з вами міцні, сильні, здорові, добрі і красиві! А справжні чарівники тільки таким і бувають.

Зараз ми допоможемо не тільки королю, але і своєму хребту теж, тому що ми будемо виконувати фізичні вправи і різні рухи у воді.

У воді:

Вступна частина: Зараз ми разомнёмся - аеробікою займемося! (діти спускаються в воду)

Аеробіка у воді під музику (по показу інструктора).

Комплекс вправ «жабенята на ставку» з гімнастичною палицею.

1. Лягушата поспішають на зарядку (ходьба на місці, не відриваючи шкарпетки від статі, руки з палицею на плечах за головою).

2. Лягушата потягуються (випрямлення рук з палицею з - за голови вгору).

3. Лягушата оглядаються (повороти головою вліво і вправо).

4. «Неваляшка» (нахили в сторони, руки з палицею на плечах за головою).

5. «Силачі» (випрямлення рук вперед палка перед грудьми, повороти убік).

6. «Стрілка» (випрямляючи руки, палиця ковзає по воді).

7. «Насос» (нахили вперед, палиця опускається вниз, долаючи опір води).

8. У полуприседе, випрямлення рук з палицею вперед, долаючи опір води.

9. «Чапля» (почергове піднімання ніг з води, торкаючись коліном палиці).

10. Лягушата танцюють (пряжки з ноги на ногу, руки з палицею на плечах за головою).

11. «Годинки» (ходьба на місці не відриваючи шкарпетки, погойдуючись вліво і вправо, руки з палицею на плечах за головою).

12. «Бульбашки» (присідання з видихом у воду, випрямляючи руки з палицею вгору).

Основна частина.

Розвантаження і корекція хребта.

Ковзання на грудях «стрілою», з поєднанням з видихом у воду - 2 рази.

• Ковзання на грудях «стрілою», з поєднанням з видихом у воду, за погодженням з рухом ніг способом кроль - 2-3 рази.

• Ковзання на спині, за погодженням з рухом ніг способом кроль - 2 рази.

• Відпочинок на воді «Поплавок», «Зірка», «Стріла» - 3-4 рази.

«Я пливу» робота рук, кроль на грудях - 2 рази.

Лежачи на грудях, тримаючись руками за поручень, 10 сек лежимо, 10 сек відпочиваємо - 2 рази.

Плавання «кролем» на грудях (на середині басейну вдих) і спині з повною координацією - по 1 колі.

Заключна частина

Гра «Лягушата і чапля»

Всі діти «жабенята», а ведучий «чапля». На сигнал «чапля» діти присідають з прямою спиною, коліна в сторони, руки перед грудьми. Діти з непрямою спиною зупиняються. Граємо 2-3 рази.

Гра «Зірочка» (хто довше пролежить зірочкою на грудях)

розвантаження хребта

Дитина робить глибокий вдих і затримавши дихання лягає на воду на груди (або спину, тіло лежить на поверхні, руки і ноги розведені в сторони.

Гра за вибором дітей.

• Вільне плавання (з наданням іграшок і предметів за вибором дітей). Індивідуальна робота.

• Вдих і плавний вихід в воду під повільну музику.

Побудова і підведення підсумків.

Вихід з води.

Список використаної літератури

1. Т. І. Осокіна, Е. А. Тимофєєва, Т. Л. Богина «Навчання плаванню в дитячому садку», Москва: «Просвещение» 1991р.

2. А. А. Чеменева, Л. М. Єсіна «Педагогічні умови моделювання фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми старшого дошкільного віку на основі індивідуально-диференційованого підходу», Нижній Новгород, 2004р.

3. Е. Н. Вареник «Фізкультурні заняття для дітей з порушенням опорно-рухового апарату (допоможи своєму хребту)», стор 115, Москва, журнал «Інструктор з фізкультури» №3 / 2015.

4. Л. Шаніна «Плаваніе- фортеця здоров'я», стор 47, Москва «Дошкільне виховання» №6 / 2001 р.