Конспект заняття «Нехай добро завжди перемагає!»




Дата конвертації14.08.2018
Розмір6.57 Kb.
ТипТемочка

Кіра Поляруш
Конспект заняття «Нехай добро завжди перемагає»

Конспект заняття в старшій групі

«Нехай добро завжди перемагає!»

Інтеграція областей: соціально комунікативне, мовленнєвий розвиток.

Мета: Поглиблювати уявлення дітей про доброту, як невід'ємне якості людини.

завдання:

1. Формувати уявлення дітей про добро і зло.

2. Удосконалювати вміння аналізувати вчинки, реальні життєві ситуації.

2. Спонукати до осмислення людських цінностей.

3. Заохочувати дітей робити добрі вчинки.

4. Розвивати зв'язне мовлення, увагу, пам'ять.

5. Виховувати любов до навколишнього світу, почуття жалю і милосердя, щедрість, доброту, віру в те, що добро завжди перемагає зло.

Попередня робота: Читання дітям розповіді В. Осєєва «Вежливое слово», Л. Васильєва «Азбука ввічливості», розглядання альбому «Етикет для малюків», складання дітьми оповідань з особистого досвіду, читання віршів, читання прислів'їв про доброту, дружбу.

Матеріал: електронного листа від Феї, клубок жовтих ниток. Запис музики, ноутбук, презентація, картинки «Хороші і погані вчинки», жовті і чорні кола з картону, коробочки для піску, стеки, кінетичний пісок.

Хід заняття:

вихователь:

Придумано кимось, просто і мудро

При зустрічі вітатися: «Доброго ранку!»

- Доброго ранку! Сонцю і птахам,

-Доброго ранку! усміхненим особам!

І кожен стає, добрим, довірливим

Нехай доброго ранку, триває до вечора!

Бесіда про доброту.

- що таке доброта?

-її можна помацати руками, купити в магазині?

- доброта може бути великою або маленькою, солодкої, кольоровий?

- а де можна побачити доброту? (У вчинках, діях, в очах)

Доброта - це посмішка, доброта - це здоров'я, доброта-це здоровий дитячий сміх і ласкаве слово, що зігріває нашу душу.

Сприймали. : До нас на електронну пошту прийшов лист. Хлопці, а давайте ми його разом прочитаємо.

Сіли на стільчики.

В одному казковому місті жили (хто хлопці)

Діти: гномики.

Вихователь: Як ви думаєте, якими вони були?

Діти: веселі, добрі жителі.

Вихователь: Але раптом з'явився (хто)

Діти: Злий чарівник.

Вихователь: І що він зробив?

Діти: зачароване жителів міста.

Вихователь: Якими стали добрі жителі? Що з ними сталося?

Діти: Вони стали злими, грубими, сумними, неввічливими і т. Д.

Вихователь: Фея Добра просить допомогти вас, хлопці. Ви хочете допомогти?

Відповіді дітей.

Вихователь: Щоб допомогти жителям міста, нам треба виконати завдання. А виконати завдання нам допоможе чарівний клубочок. Ви готові?

Відповіді дітей.

Вихователь: Тоді вставайте один за одним і в путь! Звучить музика, діти йдуть за вихователем.

Вихователь: А ось і перше завдання. «Закінчи речення».

Я почну читати, а ви хором, дружно повинні доповнити їх:

- Стане навіть крижана брила від слова теплого

Діти: Дякую!

- Він зеленіє старий пень, коли почує

Діти: Добрий день!

- Якщо більше їсти не в силах, скажімо мамі ми

Діти: Дякую!

- Хлопчик ввічливий і розвинений каже, зустрічаючись

Діти: Доброго дня!

- Коли лають нас за витівки, говоримо ми

Діти: Прости, будь ласка!

- І в Росії, і в Німеччині на прощання, кажуть

Діти: До побачення!

Вихователь: Ми впоралися з цим завданням. Тепер рухаємося далі. Куди клубочок поведе. (Намотую клубочок і ось, подивіться).

Вихователь: «Уроки доброти»! Подивіться. Хлопці, на столах картки жовтого і чорного кольору, картинки з різними ситуаціями. А тепер слухайте наступне завдання. На зображенні зображено хороші і погані вчинки. Ви подумайте, якщо ви вважаєте, що хороший вчинок - підійміть картки жовтого кольору, якщо поганий - чорного. Діти розглядають, називають добрі і погані вчинки. (Під час показу картинок, уточнювати у дітей, чому дитина підняла картку даного кольору, попросити пояснити свій вибір).

Вихователь: Наша подорож триває.

Ось ще одне завдання. «Я почну, а ти закінчи»

-Доброго вмирають, так справи їх (не пропадають).

-Добрий людина прийде ... (немов світло принесе).

-Доброго братство (краще багатства).

-За недобрим підеш (на біду набредёшь).

- Добре слово лікує, а (зле калічить)

- Чи не одяг прикрашає людину, а (його добрі справи).

- За добрі справи (добром платять).

- Світ не без добрих людей).

Вихователь: Настав час відпочити. Физминутку. П / і «Витівники».

Вихователь: Тепер давайте встанемо один за одним і підемо далі за клубочком.

Ось таке завдання:

-Хлопці, а ви казки знаєте?

- які герої бувають в казках?

Вихователь: Хлопці, давайте згадаємо добрих і злих героїв казок. (Діти називають героя. Вихователь ставить запитання: який цей герой добрий чи злий? Чому ти так вважаєш)

Вихователь: Молодці і з цим завданням впоралися. Пора йти далі.

Ось і кінець клубочка. І ще одне завдання.

Розкажіть прислів'я про дружбу.

Скажи мені хто твій друг, і я скажу, хто ти.

Старий друг краще нових двох.

Для дружби немає відстані.

Птах сильна крилами, а людина дружбою.

Друга шукай, а знайдеш - бережи.

Друга на гроші не купиш.

Дружба що скло: зламаєш - не починаєш.

Не май 100 рублів, а май 100 друзів.

Постійно одного шукай, а коли знайдеш, то бережи.

Всі за одного, один за всіх.

Друг сперечається, а ворог підтакує.

А у вас є друзі?

Хлопці, а ви хочете порадувати своїх друзів?

Тоді я пропоную вам зробити своїми руками подарунки для своїх друзів. Ось з такого чарівного піску.

Діти під спокійну музику з кінетичного піску роблять подарунок для свого друга.

Вихователь: Які гарні подарунки у вас вийшли! Подаруйте їх своїм друзям.

Вихователь: Хлопці, ось ми і виконали всі завдання. Давайте подивимося на жителів міста, чи змогли ми їм допомогти? Якими вони стали?

Відповіді дітей.

Вихователь: Вам сподобалося робити добрі справи?

Відповіді дітей.

Вихователь: Фея Доброти дякує вам за допомогу і хоче, щоб ви завжди були такими чуйними, а ваші серця наповняться добром.