• Хід заняття
  • Конспект з художньої творчості з використанням нетрадиційної техніки (малювання манною крупою) в старшій лог




    Дата конвертації21.08.2018
    Розмір4.77 Kb.
    ТипТемочка

    Четверикова Ніна Леонідівна
    Конспект заняття з художньої творчості з використанням техніки малювання манною крупою «Професії на будівництві»

    Конспект ООД з художньої творчості з

    використанням нетрадиційної техніки

    (Малювання манною крупою) в старшій логопедичній групі.

    Тема: «Професії на будівництві»

    Мета: познайомити з нетрадиційною технікою малювання за допомогою манної крупи.

    завдання:

    виховні:

    - виховувати інтерес до образотворчого мистецтва, бажання пізнавати нове;

    -виховувати самостійність і цілеспрямованість в роботі, вміння доводити розпочату справу до кінця.

    освітні:

    -знайомство дітей з нетрадиційною технікою малювання за допомогою манної крупи;

    - продовжувати вчити дітей працювати з фарбами;

    -закріпити знання дітей про професії на будівництві

    Розвиваючі:

    - розвивати творчу уяву, мислення.

    Матеріал: Альбомний лист з готовим малюнком формату А4, підставки, ганчірочки, баночки з водою, гуаш, пензлики, клей, манна крупа.

    Попередня робота:

    -проведення бесід, будівельних ігор;

    -рассматріваніе ілюстрацій;

    -Читання творів.

    Хід заняття:

    Хлопці, сьогодні до нас прийшли гості. Давайте ми привітаємося з нашими гостями і всім, що нас оточує:

    Здрастуй небо!

    Здрастуй Земля!

    Здравствуйте мои друзья!

    Хлопці відгадайте загадку:

    Серед хмар, на висоті,

    Ми дружно будуємо новий будинок,

    Щоб в теплі і красі

    Щасливо жили люди в ньому (будівельники).

    Вихователь: правильно, будівельники. А хто такі будівельники?

    Діти: будівельники - це люди, які будують будинки.

    Вихователь: будівельники це загальне слово для людей багатьох професій, які працюють де (на будівництві). А про які будівельних професіях ви дізналися на цього тижня?

    Діти: муляр, маляр, кранівник, штукатурщик, маляр, покрівельник, скляр, зварювальник, електрик.

    Вихователь: що роблять люди цих професій? (відповіді дітей)

    Щоб побудувати справжній будинок, має потрудитися багато майстрів.

    Сьогодні ми з вами будемо незвичайними художниками-малярами. Перш ніж зафарбувати картинку фарбами, ми станемо штукатурщікі - нанесемо на наш малюнок манну крупу.

    Але колись потрібно підготувати пальчики до роботи.

    Пальчикова гімнастика «Новий дім»:

    Тук-тук-тук, тук-тук-тук! вдаряють, чергуючи, кулачком про кулачок,

    Молоток бери, мій друг!

    Ми побудуємо новий будинок. долонями зображують «стіни» будинку,

    Є віконце в тім домі. пальцями зображують «вікна»,

    Є ще одне вище з'єднують долоні «дахом»,

    Є труба вгорі на даху. мізинець відставляють убік - «труба»

    Будинок готовий, кличемо гостей:

    «Приходьте швидше!» Роблять жест рукою.

    Приступаємо до роботи.

    На шаблон пензлем завдамо шар клею. Поки клей не висох, насипаємо зверху густий шар манної крупи рівномірним шаром. Після цього,

    потрібно дати просохнути картині.

    Поки наша картина підсихає, ми з вами трохи розімнемося.

    Физкультминутка «Будуємо дім»

    Раз два три чотири п'ять. Діти виконують стрибки на місці.

    Будемо будувати і грати.

    Будинок великий, високий будуємо. Встають на носочки і тягнуться руками вгору.

    Вікна ставимо, дах кроєм. Показати руками вікно, кришу-

    зімкнути руки над головою

    Ось який гарний будинок! Вказівним жестом витягають руки вперед.

    Будуть жити хлопці в ньому. Присідають.

    Висохлий лист потрібно легко струсити, щоб не приклеєні крупинки обсипалися. Тепер лист готовий до фарбування. Фарбуємо гуашшю.

    Які хлопці ви молодці. У вас все вийшло.

    А тепер давайте закриємо очі і уявімо, як ваші мами посміхаються вам і міцно вас обіймають, як тепло, приємно і спокійно (під музику релакс).

    Мета: релаксація - зняття емоційної напруги.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект з художньої творчості з використанням нетрадиційної техніки (малювання манною крупою) в старшій лог