• Хід заняття.
  • Конспект відкритого заняття-конкурсу з формування звуковимови та навчання грамоті для дітей-логопатов




    Дата конвертації28.09.2017
    Розмір5.48 Kb.
    ТипГрамота. Навчання грамоті. Звуки і букви

    Олена Володева
    Конспект відкритого заняття-конкурсу з формування звуковимови та навчання грамоті для дітей-логопатов

    Мета: виховання правильної вимови, знайомство з буквою Ч.

    Завдання.

    Корекційно-освітні: звукослоговой аналіз слів зі збігом приголосних, закріплення вживання зменшувально-пестливих суфіксів.

    Корекційно-розвивальні: розвивати зв'язне мовлення, фонематичні сприйняття, вміння формулювати відповіді на питання.

    Корекційно-виховні: виховання самоконтролю, бажання активно працювати на занятті.

    Обладнання: два ватману, фломастери, магнітні дошки, мітли, фішки, іграшка Чебурашка, літери А, У, І, кубики з буквами, плакат зі словами, Чародій, Баба-Яга ,, Су-Джок.

    Хід заняття.

    Команди займають відповідні місця. Звучить музика.

    : Доброго дня, хлопці! Привіт, шановні дорослі.

    Природа прокинулася,

    Все радістю дихає.

    Стають дні все довший і довший.

    І сонце гуляє по небу все вище.

    І віє теплом віджилих полів.

    Подивися на вікно -

    Світлом залито воно!

    Все від сонця мружаться,

    Адже весна на вулиці!

    - Хлопці, про який час року я прочитала вірш? Сьогодні ми з вами зібралися в цьому залі, щоб повеселитися і розважитися. А, в змаганнях беруть участь 2 команди: «Лучик» і «Джерельце». А стежити за виконанням завдань буде наше справедливе журі. Як тільки виконайте правильно завдання, будете отримувати фішки. Тож почнемо?

    Конкурс «Намалюй Чебурашку».

    Виходить чарівник і східні красуні (у своїй промові Чародій виділяє звук «Ч»).

    - Здрастуйте, люди добрі! Що це тут шумно так? О! ніяк весна прийшла? А я тільки що прокинувся з сонцем гарячим, а якщо сонце світить яскравіше, літо буде спекотніше.

    А я не один, зі мною мої східні красуні. Знаєте, я взагалі люблю все слова зі звуком «Ч». А ви намалювали мого улюбленого героя - Чебурашку.

    : Ой, а хто ви такий?

    Чарівник: Я-чарівник.

    : Хлопці, який звук ви частіше чули в словах чародія: спекотніше, чай, чарівник, Чебурашка.

    Чарівник: Хлопці, а хочете я розповім вам казку про те, як буква «Ч» посварилася з буквами «Я-Ю».

    Одного разу літери «А» і «У» покликали грати в хованки букву «Ч». Вони зважили і випала шукати букві «Ч». Решта побігли ховатися. Сидять букви в потайних місцях, чекають, коли їх шукати будуть. Ось буква «Ч» вже все обійшла, вже знайшла «А», «У», а «Я» і «Ю» »все ніяк не знайде. Шукала, шукала, з ніг збилася, до вечора проіскав і ось, втомлена, ображена, вирішила піти додому. Проходить буква «Ч» повз сусіднього будиночка, бачить «Ю» і «Я» як ні в чому не бувало сидять, сміються, чай п'ють з цукерками. Образилася «Ч» і з тих пір дружба нарізно - ніколи вони не варті разом.

    - подумаєш, образилася. - сказали «Я» і «Ю». все одно без нас їй нікуди не дітися. А як же тоді слова «чашка», «чудо», «чай».

    - а ось і обійдуся! - сказала «Ч». Мені літери «А», «У» допоможуть

    З тих пір «ЧА», «ЧУ» пишеться тільки з «А-У»

    Вибігає Баба-Яга.

    Чарівник: у, Карга прилетіла.

    Баба-Яга: у мене класне помело. На ньому літаю, як АЛЕ. Мені все одно, який поверх, я покажу вам пілотаж. А я - Ягуся, та я красунями, волосся довгий, розум короткий. Хто сказав, що я -Карга?

    Чарівник: що ти, що ти?

    Баба-Яга: немає, я бабуся Яга. Вітаю! Чарівник, а ти звідки взявся?

    Чарівник: Я з казки.

    Баба-Яга: А ось кошів мені нову мітлу подарував! Давайте пограємо в гру.

    Гра «Естафета з мітлою».

    Гра «Заміни букву« Ш »на« Ч ». Зграя, пішак, тушка, Шарка, калічу, миші, шашка, мошка, дошка, кішка, пашка, палаш.

    Гра «Назви ласкаво».

    Дача-даченька

    Вовк

    Внук-

    Бик -

    Крюк -

    знак -

    Бок -

    бак -

    Гра з кубиками. Дочка, чашка (склади слово вірно).

    Підсумок заняття.

    Хлопці, який звук і буква до нас сьогодні приходили в гості? І з якими буквами подружилася буква «Ч»?

    Молодці, хлопці!

    А зараз наше журі підіб'ють підсумки, яка з команд виграла.

    Конспект открытого занятия-конкурса по формированию звукопроизношения и обучения грамоте для детей-логопатов



    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект відкритого заняття-конкурсу з формування звуковимови та навчання грамоті для дітей-логопатов