• Хід заходу
  • Конспект сценарію спільного заходу дітей, педагогів та батьків з розвитку екологічного виховання в старшій групі




    Скачати 12.12 Kb.
    Дата конвертації02.12.2018
    Розмір12.12 Kb.
    ТипТемочка

    Олена Слободчикова
    Конспект сценарію спільного заходу дітей, педагогів та батьків з розвитку екологічного виховання в старшій групі

    Форма проведення: гра-подорож.

    Цілі: обговорити з батьками проблему формування екологічної культури дитини; сприяти підвищенню ролі сім'ї у вихованні у дітей любові до природи, формування правил екологічно грамотного взаємодії з навколишнім середовищем; уявити батькам досягнуті успіхи в розвитку екологічного виховання дітей.

    Учасники: батьки, педагоги, діти.

    План проведення:

    1. Круглий стіл на тему зборів.

    2. Гра-подорож «Ми йдемо в похід».

    3. Підбиття підсумків зборів. Прийняття рішення.

    епіграф:

    В гармонії з природою і з собою

    На світлі щоб жили малюки,

    Виховуйте у дітей, бережіть,

    Зберігайте екологію душі! (Н. Луконина.)

    Хід заходу:

    Підготовчий етап

    1. Оформити запрошення батькам на збори у вигляді екологічного плаката або індивідуальних запрошень, виконаних дітьми в вигляді аплікації з природного матеріалу.

    2. Організувати і провести конкурс дитячих малюнків і виробів з природних матеріалів.

    3. Провести конкурс за участю батьків «Квітка в подарунок» (поповнення куточка природи кімнатними рослинами).

    4. Оформити фотогазету «Друзі природи» або «Мій домашній улюбленець». Використовуються сімейні фотографії.

    5. Оформити виставку книг, журналів, дидактичних ігор на тему «Любити, цінувати й охороняти».

    6. Записати фонограму «Звуки природи».

    Організаційний етап.

    Оформлена виставка дитячих книг, ілюстрацій, дидактичних ігор про природу. Звучить фонограма «Звуки природи». Батьки розглядають виставки, беруть участь у визначенні кращого дитячого малюнка і вироби з природного матеріалу.

    Етап проведення зборів.

    1. Вступне слово.

    Ведучий. Людина стала людиною, коли почув шепіт листя, пісню коника, дзюрчання весняного струмочка, дзвін срібних дзвіночків, спів птахів в бездонному літньому небі, завивання хуртовини, ласкавий плескіт води і урочисту тишу ночі - почув і, затамувавши подих, слухає сотні і тисячі років цю чудову музику життя.

    Сьогодні ми на батьківських зборах поговоримо про це красивому, безмежному і живому світі природи, а найголовніше - разом подумаємо про те, як можна в дитячому саду і в родині виховувати у дітей почуття любові до цього світу, як охороняти Землю - наш великий будинок, в якому ми живемо.

    2. Колективне обговорення питань.

    Ведучий. Висловіть, будь ласка, свою точку зору з наступних питань:

    - Чи любить ваша дитина природу? В чому це проявляється?

    - Як ви думаєте, чому одні діти люблять природу, оберігають тварин, а інші - ні?

    - Чи часто ви буваєте з дитиною на природі? Як проходять такі прогулянки?

    - Чи був у вашої дитини хороший вчинок по відношенню до природи? Який?

    - Чи доводилося вам разом з вашою дитиною садити дерева, заготовлювати корм для зимуючих птахів, годувати їх?

    - Що найбільше, на вашу думку, допомагає вихованню співчуття, доброго ставлення до всього живого?

    3. Гра-подорож.

    Цілі: Виховання любові до природи; привернення уваги дітей та їх батьків до проблеми охорони навколишнього середовища; формування досвіду взаємодії дитини з природою, формування екологічної культури; розвиток навички правильно оцінювати свої вчинки оточуючих з точки зору екології.

    Ведучий. Літо - це час захоплюючих походів. А ви хотіли б відправитися в похід по рідному краю? Я запрошую дітей і батьків відправитися в ліс. Перед вами план нашої екологічної стежки. Подорожуючи по ній, ми будемо говорити не тільки про красу природи, її жителів, але поговоримо і про дбайливе ставлення до Землі.

    Дитина 1. Наша планета Земля дуже щедра і багата,

    Гори, ліси і поля - будинок наш рідний, хлопці!

    Дитина 2. І, звичайно, тривожно, що, часом, ми безбожно

    Чи не зберігаємо, що маємо, не жаліємо, не шкодуємо.

    Дитина 3. Ні за що не відповідає, ніби зовсім небагато

    Нам на цій планеті жити і правити залишилося.

    Дитина 1. Ми - не гості на планеті, і Земля - ​​наш дім,

    Буде в ньому світло і чисто, якщо ми врятуємо:

    Дитина 2. І прозорі озера, і ялиновий ліс,

    І кольорових полів візерунки, і річковий простір.

    Дитина 3. Давайте будемо берегти планету,

    Іншої такої на світі немає.

    Дитина 1. Розвіємо над нею і хмари, і дим.

    У образу її нікому не дамо.

    Дитина 2. Берегти будемо птахів, комах, звірів,

    Від цього станемо ми тільки добріші!

    Дитина 3. Прикрасимо всю Землю квітами, садами ...

    Всі разом.

    Така планета потрібна нам з вами!

    (Звучить пісня «Милий ліс).

    Ведучий. По-своєму чудовий кожен край,

    І якщо хочеш ти побачити диво,

    По білому світу мандрувати іди. (М. Марік)

    У грі братимуть участь дві туристичні групи, до яких увійдуть і батьки, і діти.

    (Звучить фонограма «Пісенька про веселого туриста».)

    1 етап. «Розминка»

    Завдання 1. Дізнаємося назви команд.

    (У випробуванні беруть участь діти, по 6 чоловік від кожної команди)

    Ведучий. Ось перша несподіванка. Уявіть, що перед вами топке болото, подолати яке можна, тільки стрибаючи з «купини» на «купину» поодинці.

    (На шляху розставлені «купини» - кола з картону або кільця.)

    А на тому боці болота знаходиться засипаний листям джерело, на кожному листочку написана буква. Турист, подолавши болото, повинен взяти один листок, розчищаючи джерело, і повернуться на місце. Коли зберете всі листочки, складіть слово з букв, написаних на листочках. Це слово - назва вашої команди. Отже, почали!

    (Команди виконують завдання.)

    Хлопці, давайте дізнаємося назви ваших команд. ( «Рюкзак», «Компас».)

    У конкурсах за кожну правильну відповідь команди будуть отримувати картки з відповідним числом «км». В кінці гри підведемо підсумок: хто пройде більше «км», та група і буде переможницею.

    Завдання 2. Потрібні речі в поході. (Для дітей і батьків)

    Ведучий. Наступне випробування. Потрібно зібратися в похід. А що б ви взяли з собою? Зараз ми це дізнаємося.

    (Команди по черзі відгадують загадки і отримують за правильну відповідь картку - «1 км».)

    1. Я маленький, та молодецький,

    Варто на мене поглянути,

    І одразу дізнаєшся шлях. (Компас.)

    2. Він в поході всім нам потрібен,

    Він з вогнищами дуже дружний,

    Можна в ньому юшку зварити,

    Чай запашний закип'ятити. (Казанок.)

    3. У дерев'яному будиночку

    Проживають гномики.

    Такі вже добряги -

    Роздають усім вогники. (Сірники.)

    4. Два ременя висять на мені,

    Є кишені на спині.

    Коль в похід йдеш зі мною,

    Я зависни за спиною. (Рюкзак.)

    2 етап.

    Завдання 1. Лісова галявина (Випробування для дітей).

    Ведучий. Хлопці, ми зупинилися на лісовій галявині. Це найкрасивіше місце, де росте багато різних квітів. Спробуйте за описом дізнатися, про яке квітці йдеться.

    (Команди по черзі відгадують загадки.)

    Білим кулькою пухнастим

    Я красуюсь в поле чистому.

    Дмухнув легкий вітерець -

    І залишився стеблинка. (Кульбаба.)

    Дівчата - невеличкі,

    А серце золоте,

    Пухнасті вії

    Сяють білизною,

    На вітрі гойдаються,

    Всім посміхаються. (Ромашка.)

    Те фіолетовий, то блакитний,

    Він на узліссі зустрівся з тобою.

    Дзвінкою назвою він наділений,

    Але ніколи ми не чули дзвін. (Дзвіночок.)

    Який квіточку маленький, знаємо ми з тобою -

    Чи не біленький, що не аленький, а блідо-блакитний.

    У струмочка лісового видніється чуть-чуть,

    Його назва згадай і після не забудь. (Незабудка.)

    Завдання 2. Лікарня доктора Айболита. (Для батьків)

    Для вас, шановні батьки, загадки про лікарські рослини. Відгадайте їх назви, для чого беруть ці рослини в лікувальних цілях (вартість відповіді - 2 км).

    1. Ти рослина не чіпай - пече боляче, як вогонь. (Кропива. Відваром миють голову, а також вона зупиняє кров.)

    2. Тонкий стебло у доріжки,

    На кінці його сережки.

    На землі лежать листочки -

    Маленькі лопушки. (Подорожник. Лікує ранки, порізи.)

    3. Біла корзинка, золоте денце. (Ромашка. Використовується для полоскання горла при ангіні.)

    4. Назвіть трав'янисті рослини або чагарники, якими можна вилікуватися від застуди. (Брусниця і журавлина - при високій температурі, ангіні; чорна смородина і ромашка - при захворюванні горла; морошка - засіб від кашлю та ін.)

    Завдання 3. Лісова кухня (Для батьків і дітей)

    Ведучий. Питання команді «Компас».

    1. Назвіть рослини, які в лісі чи на лузі можна їсти відразу без кулінарної обробки. (Щавель.)

    2. Як спекти в поході рибу, якщо немає посуду? (Насадити рибу на дерев'яні або металеві прути і помістити над вугіллям, що горить багаття.)

    Молодці! А тепер питання команді «Рюкзак».

    1. Назвіть, з яких рослин в поході в поході можна приготувати міцний, ароматний чай? (Іван-чай, листя брусниці.)

    2. Які способи зазвичай використовують туристи для того, щоб приготувати печену картоплю з рум'яною, хрусткою скоринкою? (Вимиті і висушені бульби закопують в палаючу золу.)

    Завдання 4. Лісовий компас (Для батьків)

    Ведучий. Цей конкурс для справжніх туристів, які не бояться заблукати в лісі і завжди знають, як знайти дорогу додому (роздає кожній команді по 2 малюнки). Вам потрібно пояснити, як можна в лісі визначити, де північ, а де південь, за допомогою підказки на картинках.

    1. Малюнок «Хвойні дерева». (На північній стороні дерев гілок менше, ніж на південній.)

    2. Малюнок «Лісові ягоди». (Найдовше зеленуватою, недостиглої буває та сторона ягоди, яка повернута на північ.)

    3. Малюнок «Пні». (На пнях дерев кільця більш широкою частиною звернені на південь.)

    4. Малюнок «Камені». (На каменях з північного боку виростає мох.)

    3 етап. Підведення підсумків.

    Ведучий. Земля - ​​наш великий будинок, в якому ми всі живемо. А господар в цьому будинку - людина. І цей господар повинен бути добрим і дбайливим. Кожна команда витримала всі випробування. А тепер порахуйте, скільки «км» подолала ваша команда.

    (Хлопцям команди-переможниці вручаються медалі «Колишньому туристу», а другий команді вручаються медалі «початківцю туристу». Батьки отримують пам'ятки «Правила поведінки в лісі»).

    Можливе рішення батьківських зборів

    Вважати виховання у дітей любові до природи надзвичайно важливим напрямом спільної діяльності педагогів і батьків.

    2. Провести спільно з дітьми операцію «Чистий двір» і «Посади дерево».

    3. Батькам разом з дітьми зробити годівниці для птахів.



    Скачати 12.12 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект сценарію спільного заходу дітей, педагогів та батьків з розвитку екологічного виховання в старшій групі

    Скачати 12.12 Kb.