• Хід ЗАНЯТТЯ.
  • Конспект по художньо-естетичному розвитку (малювання) «Підводний світ»




    Дата конвертації30.04.2019
    Розмір4.55 Kb.
    ТипТемочка

    Наталія Сидоренко
    Конспект заняття з малювання «Підводний світ» в середній групі

    Малювання в середній групі

    «Підводний світ»

    Мета: Закріплювати вміння дітей використовувати в роботі пальчиковую живопис, малювання долонею, продовжувати вчити змішуванню фарб для отримання нових відтінків. Розвивати творчу самостійність. Підтримувати інтерес до малювання і задоволення від роботи.

    Матеріал: Гуаш, розведена до рідкого стану, в плоских тарілочках, тоновані блакитним кольором аркуші паперу, таз з водою, серветки, кисті.

    Устаткування. Аудіо записи - «Шум моря», голос Золотої рибки, відео - запис «Мешканці коралового рифу» з каналу National Geographic, іграшка золота рибка, скринька.

    Попередня робота: Знайомство з пальчикової живописом, малювання «Казкова птах», «Різнокольорові рибки»; Гра на піску «Хто сховався в долоньці», розгляд ілюстрацій «Морські мешканці»

    Хід ЗАНЯТТЯ.

    У групі звучить аудіо запис «Шум моря». Діти входять в групу.

    Вихователь: Хлопці прислухайтеся, як ви думаєте, що це за звуки?

    Діти: Це звуки моря, плескіт хвилі.

    Вихователь: А раз ми з вами чуємо звуки природи, напевно, до нас в гості хто - то прийшов. Огляньте уважно групу, може ви, помітите гостя.

    Діти оглядають групу і у акваріума знаходять Золоту рибку і чарівна скринька.

    Вихователь: Хлопці, ви дізналися гостю?

    Діти: Здрастуй, Золота Рибка!

    Звучить аудіо запис з голосом рибки: Доброго дня, дорогі друзі! Я припливла до вас з глибин мого синього моря! У моєму царстві багато різних мешканців - рибки, морські коники, смішні медузи ...

    Всі вони дуже люблять пустувати, грати в догонялки і хованки. Хочете потрапити до мене в гості, і помилуватися красою підводного світу?

    Діти: Так!

    Голосом рибки: Відкривши чарівна скринька, знайдете ви, шлях в моє царство.

    Вихователь відкриває скриню, і діти дістають диск.

    Вихователь: Ну що ж, нам треба поспішати в кінозал.

    Перегляд відео. (4,5 хв)

    Вихователь: Що вам сподобалося, запам'яталося?

    Відповіді дітей.

    Вихователь: Хлопці, давайте навчимо друзів Золотої рибки грати в гру «Море хвилюється раз.»?

    Проводиться гра.

    Голосом рибки: Спасибо ребята, за це я вам подарую по шматочку моря, загляньте в скриньку!

    Діти із скриньки дістають листи блакитного паперу і дякують.

    Вихователь: Спасибі, тобі рибка, але море без його мешканців, виглядає зовсім нудним. Хлопці, як же виправить картину?

    Діти: Можна намалювати рибок, водорості, медуз і восьминогів.

    Вихователь: Ну що ж, скоріше за справу, а то Золотій рибці треба повертатися назад в морське царство.

    Діти сідають за столи.

    Вихователь: Хлопці, а чому наша фарба розлилася по тарілочках?

    Діти: Що б нам було зручніше малювати долоньками.

    Вихователь: Кого можна намалювати всієї долонькою? Кулачком? (вивішую зразки) Що можна намалювати пальчиками? Ребром долоні? (частковий показ діти і вихователь.)

    Закрийте очі, вслухайтеся в шум моря ...

    Уявіть вашу картину.

    Хто побачив, свою картину приступайте до малювання. Не забувайте, пензлик вам тільки допомагає, а малюють сьогодні долоньки.

    Самостійна робота дітей проходить по запис «Шум моря». Під час малювання спонукаю дітей до змішування кольорів. З деякими дітьми індивідуально обговорюємо композицію малюнка.

    Виставка робіт. Закінчивши роботу, діти викладають малюнки по краю килима.

    Голос рибки. Ах, какая красота, мої друзі на ваших малюнках вийшли дуже веселими.

    Вихователь: Молодці хлопці! Покажіть мімікою обличчя, чи сподобалися вам свої роботи? А роботи друзів?

    Голос рибки. Я сподіваюся, що ми ще раз з вами зустрінемося, а в нагороду за малюнки, отримаєте від мене і третій подарунок! Загляньте в скриньку!

    Діти отримують в нагороду цукерки «морські камінці».