• Хід заняття.
  • Конспект підсумкового нетрадиційного заняття по ФЕМП на тему: «В пошуках хмар». Старша група.




    Скачати 10.12 Kb.
    Дата конвертації01.06.2018
    Розмір10.12 Kb.
    ТипТемочка

    Наталя Черних
    Конспект підсумкового нетрадиційного заняття по ФЕМП «У пошуках хмар» в старшій групі

    Конспект підсумкового нетрадиційного заняття по ФЕМП на тему:

    «У пошуках хмар».

    Старша група.

    Вихователь: Черних Н. Р.

    Мета заняття: 1. Розвивати уміння дітей з'єднувати по точкам.

    2. Розвивати у дітей кмітливість, уміння вирішувати завдання на кмітливість.

    3. Закріплювати у дітей прямий і зворотний рахунок в межах 10.

    4. Закріпити назви геометричних фігур.

    5. Виховувати інтерес до математики, розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення.

    Програмні завдання:

    1. Тренувати дітей у співвідношенні кількості предметів з цифрою, порівнювати предмети; закріплювати прямий і зворотний рахунок в межах 10; систематизувати знання про геометричні фігури.

    2. Активізувати і збагачувати словниковий запас.

    3. Розвивати у дітей зорову і слухову пам'ять; словесно - логічне мислення; вміння міркувати і робити відповідні висновки.

    4. Закріплювати вміння складати картинку з декількох частин в ціле за зразком.

    5. Закріпити знання про частини доби.

    6. Виховувати у дітей на занятті самостійність, впевненість в собі, вміння розуміти навчальне завдання і точно виконувати її.

    7. Виховувати ставлення один до одного через взаємовиручку і доброзичливі відносини.

    Роздатковий матеріал: листочки із завданням, ручки, рахункові палички.

    Демонстраційний матеріал: доріжки з зірками, конверт з листом, зображення ракети, темна тканина, повітряні кульки.

    Обладнання: інтерактивна дошка, коробка, магнітофон, телефон, планшет.

    Хід заняття.

    Етапи заняття Діяльність педагога Діяльність вихованця

    1. Організаційний момент.

    Мета: розвивати у дітей увагу, мислення, зорову пам'ять, інтерес.

    Фіз. хвилинка «Здрастуй, небо блакитне». Привіт, діти! Сьогодні у нас незвичайне заняття, до нас прийшли гості. Давайте привітаємося.

    Але за правилами етикету, діти з дорослими вітаються стоячи, давайте встанемо і привітаємося правильно.

    А зараз я пропоную привітатися з усім світом, повторюйте за мною.

    Здрастуй, небо блакитне!

    Здрастуй, сонце золоте!

    Здрастуй, вільний вітерець!

    Здрастуй, маленький дубок!

    Ми живемо в одному краю!

    Всіх я вас вітаю! (Діти сидячи на стільчиках хором вітаються, потім стоячи).

    (Діти виконують рухи)

    2. Введення в тему.

    Мета: Зацікавити дітей, викликати радісний настрій.

    - Які ви молодці, закидаєте я розповім вам про те, що чекає нас сьогодні! Я пропоную повторити .... (лунає телефонний дзвінок, вихователь бере трубку).

    Вітаю! Так, добре, я зрозуміла. Спасибі до побачення!

    Хлопці, у мене для вас новина. Зараз дзвонили вчені і повідомили, що з космосу надходять сигнали SOS. Що це за сигнали? Правильно, це сигнали лиха і вони просять нашої допомоги.

    Допоможемо розібратися, що ж все - таки трапилося (Діти сідають на стільчики)

    - Це напевно сигнали лиха.

    - Звичайно допоможемо.

    - Давайте!

    - Так, врятуємо.

    Діти викладають ракету з стільчиків.

    3. Основна частина.

    Мета: 1. Виховувати ставлення один до одного через взаємовиручку і доброзичливі відносини.

    2. Закріплювати прямий рахунок в межах 10

    3. Розвивати у дітей кмітливість, уміння вирішувати завдання на сообра-зітельно.

    4. Розвивати у дітей зорову і слухову пам'ять; словесно - логічне мислення; вміння міркувати і робити відповідні висновки.

    5. Закріпити знання про частини доби.

    6. Закріплювати вміння складати картинку з декількох частин в ціле за зразком.

    Сьогодні на нашу адресу надійшов лист, давайте прочитаємо його, цей лист від Лунтика.

    І ось, що він пише: «Здрастуй, діти! Сьогодні, коли я прокинувся і виглянув у вікно, я побачив, як космічні лиходії несуть у великому мішку хмари, які вони викрали на землі. Я тут же написав Вам листа, тому що чув, що ви дуже розумні і сміливі діти. Відправляйтеся в шлях, тільки пам'ятайте. Що вас чекають випробування і складні завдання. Я знаю, що у вас все вийде. Бажаю удачі".

    Ну що? Врятуємо хмари. Я пропоную полетіти на ракеті і зараз ми її зробимо.

    Ракета готова.

    Нам в віконце зірки світять, настав польоту годину

    Ми з хлопцями в ракеті на Місяць летимо зараз.

    Ось тепер ми готові до подорожі, пристебніть ремені. До старту залишилося 10 секунд, починаємо вважати, хто ж нам допоможе.

    А тепер всі разом. 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10. Старт!

    Ми вийшли на Орбіту, отстегніте ремені. А тепер сідайте зручніше і щоб нам не нудьгувати поки летимо, давайте пограємо в гру «Так чи ні!».

    У порожньому стакані є горішки?

    Сніг йде влітку?

    Суп їдять виделкою?

    Кішка боїться мишку?

    Листя жовтіє восени?

    Морква буває синя?

    Ворона це птах?

    Яблука дозрівають навесні?

    У машини 4 колеса?

    Зошит схожа на прямокутник?

    Берлога ведмедя на гілці?

    Молодці, хлопці! Ну, ось ми і прилетіли. Виходьте з ракети і підходите до мене. Бачите, перед нами дві доріжки з зірок? Одну з них зробив Лунтик, а іншу космічні лиходії, щоб збити нас зі шляху. Давайте вирішимо, яку з них зробив Лунтик, а яку лиходії?

    -д: кольорову зробив Лунтик, а з чорними зірками лиходії.

    (Діти проходять по обраної доріжці).

    -Чому ви так думаєте? Ой, подивіться тут для нас завдання «Закінчи речення». Ось і перше завдання. Я буду читати вам початок пропозиції, а ви повинні закінчити, тільки слухайте уважно. Ви готові? Почнемо!

    Спимо вночі, а робимо зарядку ...

    Снідаємо вранці, а вечеряємо ....

    Місяць видно вночі, а спимо ....

    Вечеряємо ввечері, а спимо ...

    Прокидаємося вранці, а спати лягаємо ...

    Молодці, справилися із завданням. Йдемо далі.

    Хлопці, подивіться, ось і ще одне завдання «Збери картинку». Викрадачі хмар думають, що ми не впораємося з їх новим завданням, але вони помиляються. З чого потрібно зібрати робота? А зараз давайте по - черзі складемо робота, називаючи фігуру.

    Молодці, все впоралися з цим завданням. (Діти уважно слухають).

    Физкультминутка.

    Один два три чотири п'ять,

    У космос ми летимо знову.

    Відривати від Землі, долітає до Місяця.

    На орбіті повис,

    І знову додому поспішаємо. (Діти виконують рухи).

    Практичний етап.

    7. Розвивати уміння дітей з'єднувати по точкам.

    8. Систематизувати знання про геометричні фігури.

    9. Виховувати у дітей на занятті самостійність, впевненість в собі, вміння розуміти навчальне завдання і точно виконувати її.

    А тепер наша доріжка веде до столів. Давайте сядемо і подивимося наше наступне завдання.

    Перед вами лежать листочки. На листочках зображені цифри, точки, квадрат і смужка. Що ж нам з ними робити?

    -д: Напевно з'єднати.

    (Діти виконують роботу).

    Так, правильно хлопці! Потрібно з'єднати їх про порядку від 1 до 9 і подивитися, що ж вийде.

    А зараз подивіться, на мою ракету, схожа на вашу? Давайте подивимося. Які геометричні фігури у вашій ракеті?

    Який фігури у вас немає в порівнянні з моєю ракетою?

    Скільки вийшло у вас трикутників?

    Квадратів?

    Прямокутників?

    А які фігури з'явилися?

    Скільки їх?

    А зараз, послухайте загадки. А щоб вам легше було їх розгадати, візьміть рахункові палички. Вони вам допоможуть.

    Одного разу Лунтик запросив в гості своїх друзів: дядечка Шнюков, дядю Корнія, Мілу і Кузю. Скільки друзів запросив Лунтик в гості?

    Молодці, на небі було 10 хмар. Викрадач забрав відразу п'ять хмар. Скільки хмар залишилося на небі?

    А потім він повернувся і забрав ще три хмари. Скільки залишилося хмар після цього?

    Молодці, хлопці! І з цим завданням ви впоралися. Я думаю, що нам пора рухатися далі.

    (на коробці напис: «Тільки самі дружні діти зможуть відкрити коробку, в якій заховані в хмари»).

    Ми з вами дружні? Я пропоную показати чарівної коробці, які ми дружні. Давайте встанемо навколо неї.

    Ми за руки візьмемося, один одному посміхнемося.

    Ми не будемо сваритися, будемо ми дружити.

    Ручками своїми всіх друзів любити. (Звучить чарівна музика, коробка відкривається. З неї вилітають блакитні кульки.

    Давайте порахуємо, скільки хмар?

    Правильно 10. Ми з вами впоралися із завданням, і тепер ми можемо летіти додому.

    Діти рухаються далі і опиняються біля коробки накритою темної тканиною.

    - Так звичайно.

    (Діти виконують рухи).

    Заключний етап.

    10. Закріплювати зворотний рахунок в межах 10. Давайте візьмемо наші хмари і підемо назад в ракету.

    Що ми робили, щоб злетіти?

    А зараз треба порахувати в порядку убування.

    Отже, Юля порахуй від 10.

    А тепер всі разом: 10,9, 8,7,6,5,4,3,2,1 Старт!

    А ось і наші гості. Давайте розповімо, що ми робили?

    -д: (діти сідають в ракету) Вважали до 10.

    - індивідуального рахунок.

    - Хоровий рахунок.

    - Рятували хмари, вважали.

    На жаль нам пора прощатися. Що люди говорять, коли прощаються? Давайте встанемо і попрощаємося з нашими гостями.

    Дякую за увагу, наше заняття закінчено.

    - До побачення.



    Скачати 10.12 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект підсумкового нетрадиційного заняття по ФЕМП на тему: «В пошуках хмар». Старша група.

    Скачати 10.12 Kb.