Конспект освітньої діяльності «Моя сім'я»




Дата конвертації23.05.2017
Розмір9.72 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Лідія Авілова
Конспект освітньої діяльності «Моя сім'я»

Вік дітей /

спрямованість групи Діти 5 -6 років / група загальнорозвиваючу спрямованості

Форма проведення ОД

Гра - телестудія.

Вік дітей / спрямованість групи

Діти 5 -6 років / група загальнорозвиваючу спрямованості

Пріоритетні освітні області

«Соціально-комунікативний розвиток», «Мовленнєвий розвиток»

мета

___

програмні завдання

Збагачення уявлень про сім'ю, сімейних і родинних відносинах.

___

Соціально-комунікативний розвиток:

розширювати уявлення дітей про сім'ю як про людей, які живуть разом, уточнити поняття «сім'я», «родичі»;

формувати елементарні уявлення про родинні зв'язки в сім'ї;

закріплювати вміння розуміти і пояснювати сенс російських прислів'їв про сім'ю, розвивати зв'язне мовлення, пізнавальний інтерес, логічне мислення;

розвиток комунікативних умінь, формування комунікативних якостей мовлення, необхідних для успішного розвитку процесу спілкування;

Мовленнєвий розвиток:

продовжувати розвивати навички зв'язного мовлення, закріплювати вміння складати короткий описовий розповідь про членів своєї сім'ї, збагачувати словниковий запас дітей (прикметниками, вживати в мові імена та по батькові рідних;

розвивати вміння будувати речення, висловлювати свої думки, описувати свої дії;

виховні

сприяти вихованню інтересу до діяльності, вміння працювати в групі, самостійність,

працьовитість, створити доброзичливу творчу атмосферу

Види дитячої діяльності

Комунікативна (бесіда, діалог, складання розповіді);

Рухова: (ігрові вправи, рухлива гра);

Продуктивна (виготовлення і прикраса «сердечок»)

Форми організації дитячої діяльності

Спільна діяльність дорослого і дітей, самостійна діяльність дітей, індивідуальна діяльність, подгрупповие робота, робота в парах.

ресурси:

Фотовиставка «Моя сім'я», клейонки, серветки, клей, квіточки, сердечка (різних розмірів, мікрофон, магнітофон, м'яч, модулі фігур позначення членів сім'ї з картону, «сердечка - бейджики» на кожну дитину

Очікувані результати

сформовано:

- уявлення про те, що є родичі - це тітки, дядьки, двоюрідні сестри, що велика сім'я, де 3 дітей і більше і її називають багатодітній;

- вміння розрізняти родинні зв'язки;

- розуміння того, що погані вчинки засмучують близьких людей;

- усвідомлене ставлення до своїх рідних, бажання піклуватися про них;

- почуття гордості за свою сім'ю.

етапи

Діяльність педагога Діяльність дитини Плановані результати

I.

організаційний етап

-взаємне вітання, організація уваги.

Зібралися всі діти в коло

Я твій друг і ти мій друг

Міцно за руки візьмемося

І один одному посміхнемось!

Діти вітаються, стають в коло, промовляють слова, вітають один одного.

Володіють діалогічної формою мови відповідно до граматичних і синтаксичними нормами рідної мови,

- позитивна

мотивація один до одного

II. Мотиваційно - орієнтовний етап

Дзвінок-запрошення: «Здрастуйте! Це дитячий садок «Золотий півник? Це з телестудії. Ми хочемо запросити вас в нашу телестудію для участі в програмі «Моя сім'я»

-Діти, ми отримали запрошення на телепередачу «Моя сім'я». Ви згодні бути її учасниками? Подумайте, що ми можемо розповісти про свою сім'ю. Це відповідальна справа. Чи готові?

Домовляються, визначають хто і що буде робити. (розповіді про свою родину, прислів'я, приказки)

Планують самостійно завдання діяльності.

III, Пошуковий етап

Давайте згадаємо, хто працює на телестудії (Є провідний, гості та учасники програми) Сьогодні ви учасники програми «Моя сім'я», а я ведуча.

Пропонує пройти на телестудію. Одягає дітям «сердечка-бейджики».

Учасники телепередачі готові?

Відеокамера знімає. Почали!

Добрий день, шановні телеглядачі! Починаємо нашу передачу «Моя сім'я», і я, її ведуча Лідія Федорівна, вітаю вас. Сьогодні в нашій студії гості програми і учасники хлопці старшої групи «Теремок». Вони розкажуть про свою родину, про своїх близьких і дорогих людей.

Пропонує загадати загадки про

своїх рідних.

Надягають «сердечкі- бейджики» Діти розташовуються в телестудії.

Відповіді дітей.

-діти загадують загадки:

-Ізлучает світло вона, від посмішки ямочка. Нікого дорожче немає, ніж рідна (матуся);

-Угадайте, хто ж це? Пейджер, трубка, краватка, капелюх. Чекаю друзі від вас відповіді. Молодці, звичайно (тато);

-повинен вам зізнатися, Є приятель у мене. Але надійніше у сто крат Мойзащітнік, старший (брат) і т. Д.

Виконувати завдання і закінчувати його в необхідний момент,

самостійно оцінювати правильність виконання.

IV. практичний етап

Гра «Назви пропущене слово»

Пропонує виконати завдання. Зачитує прислів'я, приказки з пропущеними словами.

«При сонечку тепло, при матері (добро) і ін.

-отгадивают, відповідають на питання, роблять висновки,

пояснюють свою відповідь.

Здійснення взаємного контролю.

дидактична гра

«Моя сім'я» (використання модулів)

дидактична гра

«Четвертий зайвий»

Гра-завдання

«А ти мені хто?»

Наступне завдання нашої програми - розповісти про свою сім'ю (використовуючи фігурки-модулі)

А тепер будьте дуже уважні, я буду називати слова, а ви говорите, що це за слово зайве.

-Мама, двірник, сестра. брат. і т. д. Хто з цих людей не є родичем?

Пропонує гру:

Давайте перевіримо, чи знаєте ви хто в родині кому і ким доводиться?

-Я тобі мама, значить ти мені хто? (син дочка)

-Я тобі бабуся-ти мені хто? (онук онучка)

-Я тобі сестра - ти мені хто? брат (сестра) і т. д.

Я тобі тітка, а ти мені хто?

(племінник)

Розповіді дітей про свою сім'ю.

Робота з модулями. Вибираючи фігурки (тато, мама, бабуся, дідусь, брат, сестра і т. Д., Встановлюють кількість людей в сім'ї.

Діти називають зайві слова.

Діти стають в коло, ловлять м'яч, відповідають і кидають м'яч ведучому.

Сформовано уявлення про те, що є родичі - це тітки, дядьки, двоюрідні сестри, що велика сім'я, це де 3 дітей і більше.

Розвиток логічного мислення.

Уміння розрізняти родинні зв'язки.

рухлива гра

«Радісно-сумно»

аплікація

«Прикрась сердечко»

Хлопці, вам подобаються ігри та завдання на телепередачі «Моя сім'я»? Пропоную вам гру «Радісно-сумно». Будьте дуже уважні! Я називаю вчинок, якщо він хороший - то ви стрибайте і хлопайте в долоні, якщо поганий - то крокуєте на місці, опустивши голову вниз.

(Ви допомогли мамі помити посуд,

На прогулянці забруднили куртку,

Прибрали за собою іграшки,

Забули погодувати свого кошеня і т. Д.)

В нашій телестудії є майстерня. Хочете порадувати своїх рідних, зробити подарунок своїми руками? Тоді увійдемо в майстерню. Я пропоную вам прикрасити сердечко-листівку квітами і подарувати її людині,

якого ви любите.

Діти виконують відповідні рухи.

Діти виконують аплікацію.

Розповідають, кому подарують сердечко і чому? Діляться своїми враженнями.

Розуміння того, що погані вчинки засмучують наших близьких.

Уміння творчо виконувати завдання з художньої творчості і закінчувати його в необхідний тимчасовий момент, самостійно оцінювати

правильність виконання завдання.

III. Рефлексія, заключна частина

- Час нашої передачі підійшло до кінця. Я дякую всім хлопцям за участь в телепередачі, сподіваюся на нові зустрічі.

Пропонує дітям стати в коло:

- Як називалася телепередача, в якій ми брали участь? Ми гідно впоралися з роллю учасників телепередачі? Чому?

Хотів би ти ще взяти участь в цій передачі? З ким? Як люди повинні жити в сім'ї?

Учасником який телепередачі ви хотіли б стати ще? Діти прощаються.

відповіді дітей

(тому що ми відповідали на питання, розповіли про свою сім'ю).

відповіді дітей

Уміння будувати речення, висловлювати свої думки, описувати свої дії.

Усвідомлене ставлення до своїх рідних, бажання піклуватися про них, почуття гордості за свою сім'ю.

Використана література:

«Белгородоведеніе» - парціальна програма для дошкільних освітніх організацій / Т. М. Стручаева, Н. Д. Єпанчінцева, і ін. - Білгород: ТОВ «Епіцентр», 2015. - 16 с.