• Хід заняття
  • Конспект організованої освітньої діяльності в підготовчій групі з розвитку мовлення «Тварини жарких країн»




    Дата конвертації16.01.2019
    Розмір6.1 Kb.
    ТипТемочка

    Ірина Молчанова
    Конспект організованої освітньої діяльності з розвитку мовлення у підготовчій групі «Тварини жарких країн»

    Конспект організованої освітньої діяльності з розвитку мовлення у підготовчій групі

    Тема: Тварини жарких країн.

    цілі:

    1. корекційно освітні:

    -уточніть назви тварин жарких країн і їх дитинчат;

    -Вчити узгоджувати іменники з числівниками;

    -Вчити утворювати назви дитинчат тварин;

    - закріплення правильного звуковимови

    - розвиток словника, усного монологічного мовлення дітей в єдності з збагаченням знаннями і уявленнями про навколишню дійсність;

    2. корекційно розвиваючі:

    - розвиток уваги, пам'яті, мислення;

    3. Корекційно-виховні:

    -прівівать любов до тварин;

    -виховувати вміння слухати вихователя і однолітків.

    Обладнання: предметні картинки із зображенням тварин жарких країн і їх дитинчат.

    Попередня робота: бесіда про тварин жарких країн, розгляд ілюстрацій, м'яч.

    Хід заняття:

    1. Організаційний момент.

    Діти стають в коло. Зараз ми з вами пограємо. Тільки спочатку давайте згадаємо наші правила.

    - стежити за звуками

    - відповідати повним пропозицією

    - не перебивати

    -не викрикувати

    Гра «Сяде той, хто ...»

    2. Загадки. Хлопці, ми опинилися в Африці. Тут живуть різні цікаві тварини. Давайте дізнаємося, хто ж нам тут може зустрітися.

    Він високий і плямистий,

    З довгою-довгою шиєю,

    І живиться він листям -

    Листям дерев.

    (Жираф)

    Цей звір розфарбований помітно

    У чорно-білу смужку.

    Під степовим високим небом

    В Африці пасуться ...

    (Зебри)

    Він сурмить, як паровоз,

    Між очей має хвіст.

    Сірий і величезний він.

    Здогадалися? Це.

    СЛОН

    Вже дуже вигляд у них чудний:

    У тата - локони хвилею,

    А мама ходить стриженої.

    На що вона ображена? (Лев, левиця)

    Товстошкірий і незграбний

    Цей звір, любитель калюж.

    Грім гримить, коли йде

    Большеротий.

    БЕГЕМОТ

    горбатий міст

    На чотирьох стовпчиках варто.

    ВЕРБЛЮД

    Вона в Австралії живе,

    На обід траву жує.

    У неї високий зріст,

    Їй опорою служить хвіст,

    На двох лапках вона скаче,

    Малюка в кишені ховає.

    Хто це? (Кенгуру)

    3. «Підбери ознака»

    - Слон який? (Величезний, могутній, здоровенний, гігантський, сильний, великий, большеухой, довгоносий, спокійний, витривалий, травоїдний)

    - Зебра яка (Чорно-біла, швидка, спритна, красива, гривастих, короткошерста, травоїдна)

    - Бегемот який? (Великий, товстий, коротконогий, малорухливий, ледачий, головатий, травоїдний)

    - Жираф який? (Високий, плямистий, довгоногий, спокійний, довгошиїй, травоїдний)

    - Лев який? (Лев сильний, большегрівий, злий, ледачий, грізний, хижий)

    - Значить слон, зебра, бегемот і жираф - травоїдні тварини жарких країн. Поясніть, що означає травоїдні?

    - А лев - хижа тварина. Що це означає? (Це означає, що лев харчується м'ясом)

    4. Узгодження іменників з числівниками. Дидактична гра «Порахуй». (Діти стають в коло, гра з м'ячем)

    Молодці! А зараз я пропоную вам порахувати наших звірів!

    1 лев - 2 лева - 3 лева - 4 лева - 5 левів

    1 крокодил - 2 крокодила - 3 крокодила - 4 крокодила - 5 крокодилів

    1 жираф - 2 жирафа - 3 жирафа -4 жирафа - 5 жирафів

    1 верблюд - 2 верблюда -3 верблюда - 4 верблюда - 5 верблюдів

    1 зебра - 2 зебри - 3 зебри - 4 зебри - 5 зебр

    1 бегемот - 2 бегемота - 3 бегемота 4 - бегемота - 5 бегемотів

    Физминутку Слон

    У зоопарку ходить слон,

    Вуха, хобот, сірий він. (Нахили голови в сторони.)

    Головою своєї киває, (нахили голови вперед.)

    Ніби в гості запрошує. (Голову прямо.)

    Раз, два, три - вперед нахил,

    Раз, два, три - тепер назад. (Нахили вперед, назад.)

    Головою хитає слон -

    Він зарядку робити радий. (Підборіддя до грудей, потім голову закинути назад.)

    Хоч зарядка коротка,

    Відпочили ми злегка. (Діти сідають.)

    5. Д / і «назви дитинчат»

    Кенгуру - кенгуру

    Жираф - жирафенок

    Слон - слоненя

    Носоріг - носорожек

    Бегемот - бегемотик

    Лев - левеня

    6. «Вгадай за ознакою»

    Я вам буду називати ознаки тварин, які відрізняють його від всіх інших тварин, кидаю м'яч з початком пропозиції, а ви закінчите і повертаєте м'яч. Наприклад: Колеться як дикобраз.

    Тупотить, як ... слон

    Звивається, як ... змія

    Витривалий, як ... верблюд

    Товстий, як ... бегемот

    Повільний, як ... черепаха

    Повторює, як ... папуга

    Кривляється, як ... мавпа

    Кошлатий, як ... лев

    7. Гра «Це хто такий великий». (суфф. ещ, ищ)

    Вихователь: Зараз я вам буду називати назву тварини, а ви мені повинні будете назвати його великим.

    Наприклад: страус - страусіще,

    1 лев - львіще

    2 слон - слоніще

    3 жираф - жірафіще

    4 зебра - зебріще

    5 крокодил - крокоділіще

    6 носоріг - носорожіще

    7 бегемот - бегемотіще

    8 верблюд - верблюдіще

    Підсумок: Дякую всім! Ви Великі молодці!




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект організованої освітньої діяльності в підготовчій групі з розвитку мовлення «Тварини жарких країн»