• Хід заняття
  • Конспект ООД з навчання грамоті «Ми граємо в школу»




    Дата конвертації19.11.2018
    Розмір8.28 Kb.
    ТипГрамота. Навчання грамоті. Звуки і букви

    Анна Попова
    Конспект ООД з навчання грамоті «Ми граємо в школу»

    Організована освітня діяльність з навчання грамоті в підготовчій до школи групі по темі «Ми граємо в школу»

    Мета: Закріпити знання, вміння і навички, сформовані у дітей на заняттях з навчання грамоті.

    завдання:

    освітні:

    Тренувати дітей в умінні виконувати звуковий аналіз слів, ділити слова на склади;

    Уточнювати поняття «звук» і «літера»;

    Продовжувати вчити дітей складати речення із заданим словом, аналізувати їх, робити графічний запис до них c використанням правил написання;

    Закріпити вміння працювати в зошиті і біля дошки;

    Розвиваючі:

    Розвивати мова, увага, мислення.

    Розвивати зорове сприйняття, фонематичний слух.

    виховні:

    Виховувати вміння слухати товаришів, не перебивати один одного.

    Формувати навички співпраці, самостійність, ініціативність.

    Інтеграція освітніх областей: «Мовний розвиток», «Фізичний розвиток», «Пізнавальний розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток».

    Форма діяльності: спільна діяльність вихователя і дітей.

    Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавальна, продуктивна;

    Методичні прийоми:

    Словесний (питання, пояснення).

    Наочний (картинки, показ артикуляції).

    Ігровий (Д / ігри «Де знаходиться звук» «Пастушки,« Ехо »,« Слова розсипалися »).

    Практичний (вправи)

    Попередня робота: ігри на закріплення вміння дітей визначати наявність заданого звуку в слові і на розподіл слів на склади.

    Матеріал до заняття: предметні картинки до схем для звукового аналізу слова; картинки для гри «Пастушок» - ділення слів на склади; зошити; червоний і синій олівець; слоговая таблиця, гра: «Слова розсипалися»

    Хід заняття:

    1. Організаційний момент (діти в колі)

    - Називаємо своє ім'я, визначаємо перший звук, називаємо будь-яке слово на цей звук.

    2. На дошці схеми (звуковий аналіз слова) і картинки

    - Підберіть картинки до схем (викликаю дітей)

    3. «Де знаходиться звук»

    - Назвіть будь-яких тварин:

    Звук (К) - на початку слова (КОЗА, КОРОВА, КІШКА, КЕНГУРУ)

    Звук (К) - в середині слова (СОБАКА, БЕЛКА)

    Звук (К) - в кінці слова (Їжачок, ЩЕНОК, БИК, КРОЛИК, ВОВК)

    Пальчикова гімнастика «Буренушка».

    Дай молока, Буренушка, Показують, як доять корову.

    Хоч крапельку - на денці.

    Чекають мене котяткі. Роблять «мордочки» з пальчиків.

    Малі хлопці.

    Дай їм вершків ложечку, загинати по одному пальчику

    на

    Сиру трошечки, руках, починаючи з мізинців, на

    кожне

    Масла, простоквашка, назва молочного продукту.

    Молока для кашки. Знову «доять».

    Всім дає здоров'я

    Молоко коров'яче.

    4. Читання складів і складання слів на тему «Домашні тварини»

    КО БА ЗА

    ЛО РВ ША

    СО ДІ ВА

    КА КІ СА

    Корова - Собака -Коза - Коні - Ваза

    5. - Яке слово зайве? (ВАЗА)

    Проводимо звукобуквенний аналіз слова

    - Чим відрізняється звук від букви?

    - На які групи діляться звуки?

    - Як ми позначаємо голосний звук

    - Ск. Звук, букв в слові ВАЗА?

    - Назвіть голосні і приголосні звуки?

    Запишіть звуковий аналіз слова «ВАЗА».

    - Скільки складів у слові ВАЗА?

    - Змініть слово ВАЗА так, щоб воно складалося з трьох складів.

    - Запишіть складовий аналіз слова. (Дитина записує схему біля дошки)

    Физминутку: «Будемо стрибати і скакати»

    Раз два три чотири п'ять!

    Будемо стрибати і скакати! (стрибки на місці)

    Нахилився правий бік (нахили тулуба вправо - вліво)

    Один два три.

    Нахилився лівий бік.

    Один два три.

    А зараз піднімемо ручки (руки вгору)

    І дотягнемося до хмаринки.

    Сядемо на доріжку, (присіли на підлогу)

    Розімніть ми ніжки.

    Зігнемо праву ніжку (згинання ноги в коліні)

    Один два три.

    Зігнемо ліву ніжку.

    Один два три.

    Ноги високо підняли (підняли ноги вгору)

    І трошки потримали.

    Головою похитали. (рух головою)

    І все дружно разом встали (встали)

    6. Гра «Пастушки»

    На дошці картинки з тваринами.

    - Зараз ви перетворитеся на пастушків і розставити тварин по загонам.

    - У перший загін ви поставите тварин, в назві яких один склад.

    - У другому загоні повинні виявитися тварини, в назвах яких два склади.

    -І в третьому загоні повинні стояти тварини, в назвах яких по три склади.

    (перевіряємо)

    7. За першими літерами складаємо слово:

    - З кожного слова візьміть тільки перший звук. Яке слово вийшло?

    Ножик, Ослик, Слон (ніс)

    Хмара, Сосна, Кавун. (оса)

    Майка, Равлик, Хомяк, Лелека (муха)

    8. «Знайдіть слово в слово»

    Дудочки (вудка, дочка, ХУДОБА, КРОТ, ШУТКА.

    9. Гра «ВІДЛУННЯ» (закриваю листочком губи, вимовляю сама, потім дитина)

    ША - СА - ША наша Маша хороша (Каміла)

    ШИ - си - ШИ наші вушка хороші (Ваня)

    Си - ШИ - си у оси, вуса, вуса. (Юра)

    ІШ - ІС - ИШ біжи сюди малюк (Соня)

    АШ - ОС -АШ у нас великий курінь (Ілля)

    Физминутку «Взимку»

    Як цікаво нам взимку! (показують великим пальцем вгору)

    На санках їдемо ми юрбою, (імітують катання на санках)

    Потім в сніжки ми пограємо, (імітують ліплення і кидання сніжок)

    Всі дружно лижі одягаємо, ( «одягають» лижі, «беруть» палиці, «їдуть»)

    Потім все встали на ковзани, (зображують катання на ковзанах)

    Взимку веселі деньки! (показують великим пальцем вгору)

    10. Пропозиції.

    - Складіть слова з букв Е - К - Л - А - Б (Білка) (дві дитини)

    - Скласти пропозиції про білку

    - два слова

    - три слова

    - чотири слова (розбираємо останнє речення)

    - Скільки слів в цьому реченні?

    - Назвіть 1сл, 2сл, 3СЛ, 4 сл.

    - Яке це пропозиція - довге і чи короткий?

    Намалюємо схему цієї пропозиції (дитина біля дошки)

    - Як пишеться перше слово в реченні?

    - Що ставиться в кінці речення?

    - Які ще знаки можна ставити в кінці речення?

    11. Гра «Чарівна ланцюжок»

    Замініть першу букву в слові ЛУК. Щоб вийшло нове слово.

    ЛУК - ЖУК - СУЯ - СОК - КОК

    12. Гра «Слова розсипалися»

    Діти розгадують, розставляючи букви по місцях

    КІЖЁ (Їжачок, Бажана. (ЖАБА) Бира (РИБА, ДАОВ. (ВОДА) ТВАК. (КАЧКА)

    Підсумок заняття:

    Молодці, ви впоралися з усіма завданнями. Якщо вам було цікаво на занятті, підійміть картинку - сонечко. Якщо ви відчували труднощі при виконанні якого - то завдання, підніміть картинку - хмаринка.

    Список літератури:

    1. Варенцова Н. С «Навчання дошкільнят грамоті», Видавництво «МОЗАЇКА - СИНТЕЗ», Москва 2011р;

    2. Воліна В. В. «Свято Букваря» - М.: АСТ - ПРЕСС, Москва 1995р. ;

    3. Управітелева Л. В. «Навчання грамоті в дитячому саду» Ярославль: Академія розвитку, 2007.

    4. Орієнтовна загальноосвітня програма дошкільної освіти «Від народження до школи» під редакцією Н. Є. Веракси, Т. С. Комарової, М. А. Васильєвої. Відповідає ФГОС. - М., Мозаїка-Синтез, 2014.