Конспект ООД з малювання у другій молодшій групі на тему «Світить сонечко»




Скачати 10.18 Kb.
Дата конвертації12.02.2019
Розмір10.18 Kb.
ТипТемочка

Наталія Гавриленко
Конспект ООД з малювання у другій молодшій групі «Світить сонечко»

Конспект організованої освітньої діяльності з малювання

в другій молодшій групі

"Світить сонечко"

Мета: створити у дітей позитивний емоційний настрій, викликати інтерес до зображення сонечка.

завдання:

1. Освітні: Сприяти формуванню вміння передавати в малюнку колірною плямою образ сонця, поєднувати круглу форму з прямими лініями, розташовувати малюнок в середині листа. Закріплювати вміння правильно тримати пензлик, знімати зайву краплю фарби об край баночки.

2. Розвиваючі: Сприяти розвитку почуття форми і кольору. Створити умови для розвитку у дітей здатності помічати прекрасне у навколишньому нас життя.

3. Виховні: Сприяти вихованню акуратності, формуванню інтересу до російського фольклору та позитивного ставлення до малювання.

Матеріали та обладнання: м'яка іграшка Сонечко, картинки до казки, мольберт, аркуші паперу блакитного кольору, кисті, баночки з жовтою гуашшю, серветки, сувеніри (жовті курчата з помпонами, музичний центр, аудіозапис І. Крутий "Ніжність".

Хід заняття:

1. Організаційна частина.

Діти заходять в групу, вітаються.

Вихователь: Хлопці, скажіть у вас гарний настрій?

Діти: Так!

Вихователь: Тоді посміхніться мені, гостям, один одному.

Хлопці, я вам хочу загадати загадку, слухайте уважно.

Воно весь світ обігріває.

І втоми не знає.

Посміхається в віконце,

А звуть його все .... (Сонце).

Вихователь: Правильно, сонце (показати м'яку іграшку сонце).

Воно прийшло до нас сьогодні в гості. Ось воно, яке гарне.

Сонечко прокидається раніше за всіх. Не дарма кажуть: сонце встане, так і ранок настане. Вмивається воно з хмаринки і піднімається високо в небо, щоб робити добрі справи. А які добрі справи робить сонечко?

Діти: Воно світить. Воно гріє.

Вихователь: Так, хлопці, сонечко землю висвітлює і всіх нас зігріває своїми промінчиками. Тому в народі кажуть: сонце, як рідна матінка, ніколи не образить.

-А скажіть, яке наше сонечко?

Діти: Жовте, яскраве, веселе, добре, ясне, привітне, дбайливе, променисте.

Вихователь: Хлопці, а хочете послухати казку про сонечко? Тоді сідайте зручніше і слухайте, а я розповім вам казку про ясний сонечку .... (Звучить тиха музика. Казка супроводжується показом ілюстрацій.)

Настав час світанку. Сонечко прокинулося, але вставати йому ще не хотілося. Воно ніжилося в білому пухнастому хмарці, як у м'якій пуховій перині і мріяло.

А мріяло воно. Ну, хіба мало про що могло мріяти Сонечко! Наприклад, перетворитися б у велику красиву метелика, щоб все навколо захоплювалися, або ж можна перетворитися в м'яч! Так, в великий жовтий м'яч, який скаче і скаче. І всім весело. Навколо сміх, веселощі.

-Кукареку! - проспівав Петушок. - Сонечко, прокидайся!

- Уже прокинулося, - відповіло Сонечко, визирнувши з-за хмарки. - Так, на чому це я зупинився? - продовжувало мріяти Сонечко, розчісуючи свої промінчики.

-Може бути, перетворитися у великий жовтий квітка, який своїм яскравим кольором притягує до себе бджіл і метеликів. Вони літають навколо квітки і захоплюються: - Ви тільки подивіться, яка краса! Який насичений жовтий колір! - Це колір меду! - дзижчать бджоли. - Це колір візерунка на наших крильцях! - вигукують різнокольорові метелики.

А можна перетворитися в золоту рибку, що плаває в прозорій, як кришталь, воді. Пливеш собі і пливеш, а навколо. А навколо вже стали збиратися дрібна рибка, зелені жабенята, пуголовки.

Раптом Сонечко почуло, що його хтось кличе:

Солнишко- вёдришко,

Вугільної в віконечко!

Сонечко, наряд!

Червоне, здайся!

Повторити разом з дітьми останні два рядки.

- Хто мене кликав? - запитало Сонечко.

- Ми, - почуло воно у відповідь і побачило безліч шукає відповіді очей. Сонечко чекали всі! І квіточки на галявині, і рибки в струмку, і дітки в саду, тримаючи в руках величезні барвисті м'ячі.

-Ах, як добре, що я все-таки сонце! - подумало Сонечко. - Адже мене все так люблять і чекають.

Вихователь: Хлопці, а ви любите сонечко?

Діти: Так.

Вихователь: А за що ви любите сонечко?

Відповіді дітей.

Вихователь: А яка фігура захована в нашому сонечку?

Діти: коло.

Вихователь: Давайте з вами спробуємо зробити сонечко.

Малорухлива гра «Велике і маленьке сонце»

Візьміться за руки. Ось яке велике сонечко у нас!

А тепер зробимо сонечко маленьким.

(по команді вихователя діти то наближаються, то віддаляються)

Вихователь: Подивіться, у мене сонечко є, а у вас поки немає. Хочете намалювати своє сонечко?

Діти: - Так!

Вихователь: Тоді, щоб не засмутити сонечко, будемо його малювати акуратно і з любов'ю.

Діти проходять до робочих столів.

2. Основна частина.

Вихователь: Щоб намалювати сонечко, що ми приготували?

(фарбу жовтого кольору, пензлик, папір, серветки)

Вихователь: А скажіть, хлопці, якщо сонечко будемо малювати синім або фіолетовим кольором, як думаєте, воно буде нас гріти?

Діти: немає.

Вихователь: Правильно хлопці, для малювання сонечка можна використовувати тільки жовтий, червоний і помаранчевий колір, ці кольори ми називаємо - теплі кольори, тому, що вони гріють нас, дають нам тепло.

Вихователь: Хлопці, ми вже знаємо, що в сонечку сховалася якась фігура? (коло) Давайте спробуємо в повітрі пальчиком намалювати сонечко (діти малюють пальчиком в повітрі сонечко разом з вихователем).

Вихователь: Малювати сонечко будемо на блакитному лісте- це небо. Розташуємо сонечко в середині листа. Покажіть пальчиком, де середина листа.

-Подивіться, як я буду малювати сонечко. Набираю на пензлик жовту фарбу. Щоб фарба з пензлика не капає, акуратно умочують пензлик про краєчок баночки.

Ось тримаю я пензлик

Посередині палички,

Підношу її до аркуша,

Малювати зараз почну.

(Підношу пензлик до аркуша на великому мольберті.)

Наше сонечко росте,

Наше сонечко встає,

Сонце прокидається,

Діткам посміхається!

Показую прийом малювання кола пензлем і його зафарбовування злитими лініями (зверху - вниз, зліва - направо, всім ворсом пензлика.

Діти починають працювати. Вихователь спостерігає за діями дітей, послідовністю виконання. Якщо в процесі роботи виникають труднощі, вихователь надає допомогу підказкою або, притримуючи руку дитини своєї, направляє його подальше малювання.

Вихователь: Хлопці, ви не знаходите, що сонечко якесь не яскраве? Що ж нам зробити, щоб воно яскравіше засяяло? (Відповіді дітей)

Давайте подаруємо сонечку промінчики! Подивіться, промені у сонця прямі, як наші ручки. У всіх ручки прямі, ну-ка покажіть мені. Давайте зробимо пальчиковую гімнастику.

Пальчикова гімнастика "Дай нам, сонечко, тепла".

Ми долоньки потягнули,

І на сонечко глянули. (Діти потягують руки вгору)

Дай нам, сонечко, тепла,

Щоб силушка була. (Роблять рух пальцями, немов заманюючи до себе.)

Наші пальчики - малятка,

Не хочуть чекати ні хвилини, (Ритмічно згинають і розгинають пальці.)

Не хочуть вже більше чекати

Продовжують малювати.

Вихователь: У нас з вами дві руки, а у сонечка променів багато.

Дивіться, промінчики у сонця всюди: і збоку, і вгорі, і внизу. Вони можуть бути короткими і довгими. Сонечку потрібно багато промінчиків, щоб всіх - всіх обігріти, яскравим світлом висвітлити, вранці розбудити - всіх пташок, тварин, дітлахів. Ось яке добре у нас сонце!

Взявши пензлик, вихователь набирає жовту фарбу, малює довгі і короткі прямі промені на великому мольберті.

Намалювали жовтий коло,

Після промінчики навколо -

Нехай на білому світі

Найяскравіше сонце світить!

Вихователь: У мене вийшло яскраве жовте сонечко, а промені у нього короткі і довгі. А тепер ви подаруєте своєму сонечку промені.

Діти малюють короткі і довгі промені своєму сонечку.

Вихователь: А тепер давайте встанемо з стільчиків і трохи відпочинемо.

Физминутку.

Ось як сонечко встає -

Вище, вище, вище!

До ночі сонечко зайде -

Нижче, нижче, нижче.

3. Заключна частина.

Вихователь: Хлопці, візьміть в руки свої малюнки і підійдіть до мене. Яке сонечко у нас вийшло?

Діти: Яскраве, тепле, чарівне, жовте ...

Вихователь: А скільки у сонечка промінчиків? (багато)

Вихователь: Скажіть, якщо на вулиці буде світити таке сонечко, яке буде у всіх настрій? (Відповіді дітей)

Вихователь: Ось яке чудове, добре сонечко! Подивіться, як світло стало в нашій групі від ваших сонечок. Які дивно красиві і веселі малюнки!

Добре Добре

Сонечко сміється.

І під цим сонечком

Нам весело живеться!

-Хлопці, пам'ятайте, в казці сонечко мріяло під що-небудь перетворитися? Поки ми малювали, воно дійсно перетворилося в сонячних ципляток, і дарує їх вам за те, що ви дуже добре попрацювали.

Вихователь роздає дітям сувеніри.



Скачати 10.18 Kb.