• Хід заняття
  • Конспект ООД з художньої творчості з використанням нетрадиційної техніки малювання. Тема: «Квіти для бджілок»




    Дата конвертації14.02.2020
    Розмір7.93 Kb.
    ТипТемочка

    Олена Піменова
    Конспект ООД з малювання «Квіти для бджілок» з використанням нетрадиційної техніки в середній групі

    Мета: Розвиток у дошкільнят художньої творчості та активізації творчого потенціалу через нетрадиційні техніки малювання.

    завдання:

    освітні:

    - вчити малювати, використовуючи техніку малювання відбиток пластикової виделкою;

    - вчити домальовувати деталі (стебло, листя) ватною паличкою і травичку пластикової виделкою, тим самим завершуючи естетичну картину.

    Розвиваючі:

    - розвивати творчі здібності у дітей середнього дошкільного віку;

    - розвивати увагу і акуратність, естетичний смак;

    - спонукати дітей передавати в малюнку красу навколишньої природи.

    виховні:

    - виховувати у дітей естетичне сприйняття дійсності, естетичне ставлення до явищ навколишнього світу;

    - виховувати стійкий інтерес до образотворчої діяльності.

    Матеріал й устаткування: аркуші паперу, гуаш, одноразові пластикові вилки, ватяні палички, серветки, квітка тюльпана, іграшка бджілка, паперові бджілки, клей ПВА.

    Хід заняття:

    Ранковий коло.

    -Я тримаю в долоньках сонце І дарую його друзям. Посміхніться - це просто, Лучик сонця - це вам!

    Вихователь: - Діти настав прекрасний час року весна. Вся природа оживає від довгого сну. Вихователь: - Що навесні відбувається з природою? (відповіді дітей) Вихователь: - Правильно, хлопці, навесні сонце ласкаво сміється, дзвінко біжать струмки, замети тануть. Всі радіють сонечку. Все оживає, тане сніг, світить сонце, прилітають птахи, з'являються перші квіти. Вихователь: - А які квіти розпускаються першими? (Відповіді дітей). Вихователь: - Послухайте загадку, і дайте відповідь, про що в ній йдеться.

    Їх в Голландії знайдете,

    Там скрізь вони в пошані.

    Немов яскраві стакани,

    У скверах там цвітуть тюльпани

    Вихователь вносить квітка тюльпана

    Вихователь: - Подивіться, який гарний тюльпан! - Ой, послухайте, хтось дзижчить. Хто це? (читаю загадку).

    -Модніца крилата, Сукня смугасте! Зростанням хоч і маленька, Вкусить, буде погано! (Бджілка).

    (Показую бджілку) Вихователь: - Здрастуй бджілка! - Хлопці, бджілка дізналася, що у нас в групі з'явився перший квітка - тюльпан. Вона рано прокинулася, а квіти ще не розквітли ніде. Бджілці так хочеться спробувати свіжий нектар, ось вона до нас і прилетіла, але прилетіла вона до нас не одна, а зі своїми подружками-бджілками.

    (Вихователь вносить бджілок)

    Вихователь: - Діти, бджілок багато, а квітка один.

    -Що робити? Адже бджолам, так потрібен квітковий нектар!

    Відповіді дітей. (Ми можемо намалювати багато тюльпанів)

    Вихователь: Але перш ніж почати малювати, давайте згадаємо, як же квіти виглядають і з чого потрібно починати їх малювати! Розглядаємо тюльпан. Вихователь: - Подивіться уважно, з чого складається тюльпан? (стебло, листя, квітка). Стебло довгий, тонкий; листя довгі, широкі знизу і завужені догори; квіти яскраві, красиві; пелюстки круглої форми. Вихователь: - Ми будемо малювати з вами тюльпани. Це чудовий весняний квітка. На багатьох вулицях і площах навесні розцвітають різні квіти. Але тюльпани звертають на себе особливу увагу. Їх горді головки стійко утримуються на холоді і на вітрі. Тюльпан - символ добра, миру і любові. Вихователь: - Тільки подивіться, діти, чому ж ми будемо малювати? Гуаш у нас є, а кисті немає ... може, спробуємо намалювати квітку виделкою? (Діти погоджуються).

    Подивіться на картинку, ось що у мене вийшло (вихователь показує приклад намальованого квітки, відбиток виделкою і ватною паличкою).

    Вихователь: - Подивіться, як я це робила. Показ і пояснення на дошці.

    Вихователь: - Умочіть вилку в баночку з фарбою, точно так же, як мачає пензлик, прикладіть вилку з фарбою до листу, на ньому залишиться слід, схожий на квітку тюльпана. Можна намалювати таким же способом різнокольорові тюльпани. Для цього візьмемо чисту вилку, мачає її в баночці з іншим кольором і проробляємо ту ж саму роботу.

    Тепер давайте домалюємо стебло і листя тюльпана. Яка нам буде потрібно для цього фарба? (відповіді дітей). Беремо зелену фарбу, маку в неї ватяну паличку і малюємо стебло і листя.

    - Хлопці, а чого - то не вистачає на нашому малюнку? (відповіді дітей). Звичайно весняної травички. Її ми теж намалюємо виделкою. Яким кольором будемо малювати травку? (відповіді дітей). Беремо вилку, опускаємо її в фарбу і малюємо смуги, ось так.

    Викликаю до дошки бажаючих для закріплення прийомів малювання.

    вихователь:

    - Давайте трохи відпочинемо і зробимо фізкультхвилинки.

    Физкультминутка «Квітка»

    Спав квітка і раптом прокинувся, (Тулуб вправо, вліво.)

    Більше спати не захотів, (Тулуб вперед, назад.)

    Ворухнувся, потягнувся, (Руки вгору, потягнутися.)

    Пелюстки розправив вгору. (Руки вгору, вправо, вліво.)

    Сонце вранці лише прокинеться,

    Наша квіточка посміхнеться. (Посміхнутися.)

    - А перед роботою зробимо розминку для наших пальчиків.

    Пальчикова гімнастика «Червоні квіти»

    Наші червоні квіточки (притискаємо лікті один до одного, стуляємо кисті у вигляді човника)

    Розпускають пелюсточки. (потім розкриваються у вигляді чаші, перед обличчям)

    Вітерець трошки дихає, (потім кисті рухаються проти годинникової стрілки і потім за годинниковою стрілкою)

    Пелюстки колише. (кисті рук нахиляються вліво і вправо)

    Наші червоні квіточки (притискаємо лікті один до одного, стуляємо кисті у вигляді човника)

    Закривають пелюсточки, (показати пальчиками, як пелюстки закриваються) Вони тихо засинають, І голівкою кивають.

    Діти сідають на свої місця.

    вихователь:

    Скажіть, хлопці з чого ви почнете малювати тюльпани? (відповіді).

    Вихователь: - Правильно, тюльпан треба починати малювати з квітки. Можете приступати до роботи. Діти малюють тюльпани.

    Вихователь підходить до кожної дитини і якщо виникають труднощі, підказує, направляє.

    Вихователь: - Які чудові малюнки у вас вийшли! Ви все великі молодці!

    - Хлопці, вам сподобалися наші нові «пензлика»? Хотіли б ви ще раз помалювати вилками і ватяними паличками? (Відповіді дітей).

    Вихователь: - Тепер ми знаємо, що вилка - це не тільки столовий прилад, яким їдять, а й незвичайна пензлик для малювання, якої можна створювати такі чудові картини. - Чим ми сьогодні займалися? Чим малювали тюльпани? Для кого малювали тюльпани? Вихователь: - Ви всі постаралися намалювати весняні квіти, ви справжні маленькі художники. Давайте свої малюнки подаруємо бджілок. (Діти приклеюють бджілок на малюнки).




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект ООД з художньої творчості з використанням нетрадиційної техніки малювання. Тема: «Квіти для бджілок»