Конспект ОД в старшій групі по пізнавальному розвитку «Стоп машина! Тихіше хід! »




Дата конвертації16.05.2019
Розмір8.06 Kb.
ТипТемочка

Людмила Дудіна
Конспект ОД по пізнавальному розвитку в старшій групі «Стоп, машина! Тихіше хід! транспорт »

"Стоп машина, тихіше хід".

Мета. Закріпити знання дітей про родове поняття транспорт. Вчити дітей порівнювати різні види транспорту, знаходити відмінності і загальне і за загальними ознаками (місце пересування) класифікувати транспорт на наземний, водний і повітряний.

Наочний матеріал (демонстраційний матеріал).

Картинки із зображенням різних видів транспорту: іграшки - вертоліт, машина, пароплав.

Роздатковий матеріал для гри. Картки з предметними картинками із зображенням різних видів транспорту.

Хід заняття. На стенді перед дітьми наочні картинки із зображенням різних видів транспорту - автобус, тролейбус, різні пароплави, баржі; літак, вертоліт і т. д.

- Хлопці, подивіться на ці картинки, назвіть, що ви бачите. (Пароплав, літак і т. Д.)

- Як можна одним словом назвати літак, теплохід, автобус? (Транспорт.) А що таке транспорт? (Засіб для пересування людей і вантажів.)

- Ви бачите, що на стенді деякі картинки перевернуті, там теж зображені транспортні засоби, а ось які ви дізнаєтеся, якщо відгадаєте мої загадки:

Що за птах:

Пісень не співає,

Гнізда не в'є,

Людей і вантаж везе?

{Літак)

- А як ви здогадалися? (Тому що літак схожий на птаха, він літає, але він гнізда не в'є, а перевозить людей і вантажі.)

В поле сходи лежить,

Будинок по сходах біжить.

{Поїзд)

- Як ви здогадалися?

Дивовижний вагон!

Посудіть самі:

Рейки в повітрі, а він

Тримає їх руками.

{Тролейбус)

При відгадуванні загадок вихователь домагається, щоб діти мотивували свою відгадку, детально пояснювали, чому вони здогадалися, що це саме цей транспортний засіб.

- Мої загадки ви відгадали, а тепер спробуйте самі придумати загадки про транспорт. (Діти придумують свої загадки-описи, вихователь допомагає їм, підказуючи потрібні слова.)

- Хлопці, ви сказали, що транспорт потрібен для перевезення людей і вантажів. Давайте уявимо собі, що ми вирушили в подорож. Ми хочемо з вами відвідати сусіднє місто. На чому можна відправитися подорожувати? Яке транспортний засіб ви оберете? (Поїзд, автобус, легкова машина.) Якщо діти назвуть літак або пароплав, вихователь каже, що наше місто невелике і там немає аеродрому, немає річки і немає моря. Картки з тими транспортними засобами, які діти називають, вихователь відставляє на окрему поличку.

- Подивіться уважно на автобус, машину і потяг. Що в них спільного? (Колеса.) А навіщо їм колеса? (Щоб пересуватися, їхати.) А як пересувається машина, автобус і поїзд? (По землі.)

- Які ще транспортні засоби, які ви бачите на нашому стенді, пересуваються по землі? Поставте їх до тих, які стоять окремо. (Діти ставлять трамвай, тролейбус та ін.)

- Окремо ми з вами поставили транспорт, який пересувається по землі, як би ви його назвали одним словом, який це транспорт? (Якщо діти дадуть відповідь "земляний", то вихователь каже, що правильніше назвати - наземний. Діти повторюють нове слово хором, і кілька відповідей повинні бути індивідуальними.)

- А якщо ми захочемо потрапити в яку-небудь далеку країну, наприклад в Індію. Як нам туди швидше дістатися? На чому? (На літаку.) Давайте поставимо картинку з літаком ось на цю поличку. Як ви думаєте, що можна ще поставити до літака? (Якщо діти не здогадуються поставити вертоліт, інші літаки, вихователь запитує про те, як пересувається літак? (Летить.) Летить як? (По повітрю.)

- Як би ви назвали одним словом транспорт, який пересувається по повітрю? (Повітряний.)

- Правильно. (Вихователь пропонує повторити це слово хором і індивідуально.)

- Подивіться на ті транспортні засоби, які залишилися у нас на стенді. Що у них спільного? (Вони всі пересуваються по воді.) Назвіть їх. (Теплохід, пароплав, катер, баржа.)

- Як би ви назвали одним словом транспорт, який пересувається по воді? (Водний. Діти повторюють нове слово хором і індивідуально.)

- Отже, хлопці, що нового ви сьогодні дізналися про транспорт? (Транспорт буває наземний, водний, повітряний.)

- За якою ознакою ми сьогодні розділили весь транспорт на три групи? (За місцем пересування.)

- А зараз ми з вами пограємо, і я подивлюся, як ви запам'ятали ці види транспорту.

Дидактична гра "Знайди свій будиночок"

- Скажіть, куди прилітають літаки? Де вони приземляються? (На аеродромі.) Ось тут у нас буде аеродром. (Вихователь на стілець ставить іграшковий літак або предметну картинку із зображенням літака.)

- А куди припливають пароплави, щоб пасажири могли зійти на берег? (До пристані.) Ось тут у нас буде пристань. (Вихователь ставить на стілець іграшковий кораблик або човник, або картинку.)

- А наземний транспорт куди вирушає після роботи? (В гараж, депо.) Ось тут у нас буде місце для наземного транспорту - гараж або депо. (Вихователь ставить іграшкову машину.)

- Я кожному з вас будинок одну картинку, на якій буде зображено якесьнебудь транспортний засіб. Ви уважно подивіться на картинку, подумайте, ким ви будете - льотчиком, капітаном або водієм. Всі ви підете на роботу - повезете людей і вантажі. За моїм сигналом, я хлопну в долоні, ви повинні будете закінчити роботу і повернути транспорт туди, де він повинен знаходитися. Ви повинні встати біля того стільця, де знаходиться іграшка з відповідним транспортом. Якщо у вас на зображенні повітряний транспорт, ви куди встанете? (На аеродром, т. Е. До стільчика, де стоїть літак.) А якщо наземний транспорт? (В гараж, т. Е. До стільчика, де стоїть машина.) А водний? (До пристані, т. Е. До стільчика, де стоїть човник.)

Коли діти виконають завдання, вихователь перевіряє, запитує, чому та чи інша дитина встав біля тієї чи іншої іграшки.

Повторюючи гру, вихователь пропонує дітям помінятися картинками, а сам по ходу гри змінює іграшки на стільцях.

Після гри вихователь пропонує дітям сісти на стільці.

- Ви сьогодні дізналися, що транспорт можна розділити на три групи. Які? За якою ознакою?

- Як ви думаєте, людям зручно, що є багато різного транспорту? А навіщо люди придумали різні види транспорту? (Щоб можна було потрапити в різні куточки землі, в різні міста і країни.)

- А чи завжди був такий транспорт? Багато-багато років тому не було машин, і як пересувалися люди? (На конях.) Люди весь час удосконалювали транспорт. А чи будуть вони далі це робити? Чи будуть придумувати щось нове?

- Давайте з вами пофантазуємо. Який би ви придумали транспорт? (Пропозиції дітей.)

- Коли ви будете дорослими, може бути, хтось із вас обере собі професію конструктора транспорту і придумає який-небудь надзвичайно зручний та швидкий вид транспорту. Але для цього ще треба багато-багато дізнатися, вчитися.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект ОД в старшій групі по пізнавальному розвитку «Стоп машина! Тихіше хід! »