Конспект ОД в другій молодшій групі «Повітряні кульки»




Дата конвертації13.05.2017
Розмір8.4 Kb.
ТипПовітряні кулі. Сценарії свят, заняття

Олена Козлова
Конспект ОД в другій молодшій групі «Повітряні кульки»

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад

«Дошкільний навчальний заклад № 15« Ромашка »загально розвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності з фізичного напрямку розвитку дітей»

Красноярського краю р Шарипово

Конспект ОД в другій молодшій групі

«Повітряні кульки»

підготувала

Вихователь Козлова Олена Петрівна

Шарипово 2016р.

Конспект ОД в другій молодшій групі

Козлова Олена Петрівна

Вихователь 1 категорії МБДОУ

«Дошкільний навчальний заклад № 15« Ромашка »

Красноярського краю р Шарипово

Тема: Повітряні кульки.

Мета: Навчання дітей нетрадиційної техніці малювання.

Програмні завдання:

1 Навчальна:

-Вчити комкать папір;

-знайомство з прийомом малювання м'ятою папером;

- Закріпити назва жовтого, білого кольору.

2. Розвиваюча:

-Розвивати творчу індивідуальність.

- Розвивати почуття кольору і форми.

- Розвивати дрібну моторику рук.

- Сприяти розвитку дитячої творчості при самостійній домальовування сюжету.

3. Виховна:

- Виховувати у дітей співчуття до ігрового персонажу, бажання допомогти йому.

- Виховувати інтерес до відбиття своїх вражень в образотворчої діяльності.

-виховувати акуратність при роботі з фарбами.

Техніка: Малювання відбиток м'ятою папером.

Устаткування: Альбомні листи із зображенням повітряної кулі; мольберт, половинки листів для зминання, програвач з мелодією «Від посмішки», гуаш жовтого кольору в мисочках; надуті повітряні кульки на кожну дитину, іграшка ведмедя на повітряній кулі.

Попередня робота: Розгляд повітряної кулі; гри з повітряними кулями.

хід заняття

Вступна частина

Ритуал початку заняття.

Діти заходять в групу і стають в коло.

Вихователь: Хлопці, подивіться, скільки до нас прийшло гостей. Давайте з ними привітаємось.

Діти вітаються з гостями.

Вихователь: Яке у вас сьогодні настрій?

Відповіді дітей: Гарне.

Вихователь: Для того щоб наш настрій стало ще краще, давайте подаруємо наші посмішки один одному. Я сміявся до Колі, а Коля подарує свою посмішку Ані.

Діти дарують свої посмішки один одному.

Звучить музика «Від посмішки».

Вихователь вносить в групу ведмедика прилетів на повітряній кулі.

Вихователь: Який несподіваний сюрприз! Подивіться, хто до нас прилетів в гості?

Відповіді дітей: Мишка.

Вихователь: Здрастуй, Ведмедик. Ми раді тебе бачити!

Вихователь: Хлопці, на чому він прилетів?

Відповіді дітей: На повітряній кульці.

Вихователь: Якого кольору повітряну кульку?

Відповіді дітей: Жовтого.

Вихователь: Якої форми повітряну кульку?

Відповіді дітей: Він круглий.

Вихователь: На що схожий повітряну кульку?

Відповіді дітей: На сонечко.

Вихователь: А які предмети жовтого кольору є у нас в групі?

Відповіді дітей: Бубен, і т. Д.

Вихователь: Мишка, чому ти такий сумний? Що трапилося?

Ведмідь: Вас багато, а я один. Мені дуже хочеться мати друзів!

Вихователь: Не сумуй Миша, у мене є для тебе друзі. Ось вони! (показ) Хлопці подивіться, у Мишка якого кольору кульку?

Відповіді дітей: Жовтого

Вихователь: А у його друзів?

Відповіді дітей: білого

Вихователь: покажіть, який у нього кульку!

Физминутку

Кулька в небо полетів (піднімаємо руки вгору)

Мишка на нього дивився (стаємо на носочки, дивимося вгору)

Шарик, кулька, покружлявши! (крутиться на місці)

І до мене скоріше повернися! (присідаємо, притискаємо руки до грудей)

Вихователь: Давайте ми зробимо кульки такими ж яскравими і красивими, як у Мишка.

Основна частина

Діти сидять обличчям до вихователя, вихователь сидить біля мольберта. (Мишка посадити за стіл)

Вихователь: Подивіться, як ми будемо малювати кульку. Я беру шматок паперу, мнуть його так, щоб у мене вийшов паперовий грудочку (вихователь супроводжує свої слова діями, маку його в гуаш, а потім прикладаю його до свого повітряної кулі кілька разів, і у мене вийде гарний жовтий кулька. (Показую ще раз ). Якого кольору вийшов мій кульку?

Відповіді дітей: Жовтого.

Запрошую дітей сісти за столи.

(Діти виконують завдання, вихователь допомагає)

Заключна частина

Вихователь: Хлопці, давайте подаруємо Мишкові його друзів. (діти несуть свої роботи і кладуть на стіл до Мишка).

Подивися, Миша, які гарні кульки у нас вийшли. Мишко ходить і хвалить роботи дітей.

Вихователь: Хлопці, а ви хотіли б пограти з кульками? Тоді закрийте очі і повторюйте за мною чарівні слова. Діти кружляючи промовляють слова.

Шарик, Шарик, покрутити

На даний перетворися!

(Вихователь розкидає надуті повітряні кулі по підлозі в групі)

Ігри дітей з повітряними кульками.

Самоаналіз заняття з образотворчої діяльності

Тема: «Повітряні кульки»

Програмні завдання:

1 Навчальні:

-Вчити комкать папір;

-знайомство з прийомом малювання м'ятою папером;

- Закріпити назва жовтого, білого кольору.

2. Розвиваючі:

-Розвивати творчу індивідуальність.

- Розвивати почуття кольору і форми.

- Розвивати дрібну моторику рук.

- Сприяти розвитку дитячої творчості при самостійній домальовування сюжету.

3. Виховні:

- Виховувати у дітей співчуття до ігрового персонажу, бажання допомогти йому.

- Виховувати інтерес до відбиття своїх вражень в образотворчої діяльності.

-виховувати акуратність при роботі з фарбами.

Заняття складалося з трьох частин.

Вступна частина. Направлена ​​на підготовку дітей до виконання основних завдань і включала в себе вправи, які допомагають зосередити увагу дітей. Вправа «Посмішка» сприяло згуртуванню дітей, створення позитивного емоційного фону.

Сюрпризний момент дозволив ввести дітей в сюжет заняття, зв'язати етапи заняття в єдине ціле, створити позитивний емоційний фон. Присутність іграшки допомогло підвищити мотивацію до виконання різних завдань, інтерес до них, виховувати у дітей співчуття до персонажа. Бесіда про повітряній кульці сприяла закріпленню знань про форму і колір предмета.

Однією з форм підвищення працездатності дітей, попередження стомлення є фізкультурна хвилинка. Физкультминутка активізувала діяльності дітей. Час проведення та підбір вправ визначалося характером і змістом заняття.

Основна частина

Направлена ​​на засвоєння знань і умінь, які визначені програмним змістом. Діти познайомилися з прийомом малювання м'ятою папером, проявляли творчу індивідуальність, акуратність при роботі з фарбами, закріпили знання про жовтому і білому кольорах, формі предмета - коло. Малювання сприяло розвитку дитячої творчості, дрібної моторики руки.

Заключна частина. Був проведений аналіз дитячих робіт, який підтримав почуття радості при сприйнятті своєї і спільної роботи. Гра з кульками сприяла зняттю у дітей збудливості, напруги, посилення позитивних емоцій, пов'язаних з утриманням заняття.