• Хід освітньої діяльності.
  • Прикріплені файли
  • Конспект ОД по закріпленню сенсорних еталонів «Допоможемо Колобку повернутися додому». Рахунок в межах 4. Геометричні фігури




    Скачати 13.47 Kb.
    Дата конвертації15.07.2018
    Розмір13.47 Kb.
    ТипТемочка

    Маргарита Смоляк
    Конспект ОД по закріпленню сенсорних еталонів «Допоможемо Колобку повернутися додому». Рахунок в межах 4. Геометричні фігури

    Муніципальне казенне дошкільний навчальний заклад

    дитячий садок № 40 «Усмішка» м Светлоград

    Конспект освітньої діяльності по пізнавальному розвитку «Допоможемо колобку повернутися додому»

    Вікова група: середня (4-5 років)

    Виконав: вихователь МКДОУ ДС № 40 «Посмішка» Смоляк М. А. 14.11.2017 р

    Форма спільної діяльності: інтегрована ООД

    Форма організації: групова, індивідуальна

    Інтеграція освітніх областей: «Пізнавальний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток», «Фізичний розвиток», «Художньо-естетичний розвиток».

    Види дитячої діяльності: ігрова, продуктивна, комунікативна, пізнавально - дослідницька.

    Мета: закріпити знання про сенсорні еталони (колір, геометричні фігури, форма).

    Програмне зміст.

    завдання:

    освітні:

    - тренувати дітей у впізнавання і називання геометричних фігур за двома ознаками - колір і форма; в рахунку в межах 4-х;

    - закріпити вміння дітей розбивати групи предметів за кольором, формою;

    Розвиваючі:

    - розвивати розумові операції аналіз і порівняння, увагу, мова, слуховий аналізатор.

    виховні:

    - виховувати шанобливе ставлення до дорослих і однолітків (вміння не перебивати мовця дорослого і відповідального товариша, доброзичливо ставитися один до одного, бажання допомагати один одному, доставити дітям радість і задоволення від ігор розвиваючої спрямованості.

    Плановані результати: має елементарне уявлення про геометричні фігури; рахунку до 4; орієнтується в просторі; зосереджено діє протягом 4-5 хвилин; з інтересом бере участь в іграх розвиваючої спрямованості.

    Організація РППС ООД:

    - мультимедійний проектор, ігри-презентації;

    - геометричні фігури: коло, квадрат, трикутник, прямокутник;

    - квитки, складені з геометричних фігур (за кількістю дітей);

    - картинка з зображенням паровозика без коліс (за кількістю дітей);

    - зображення геометричних фігур;

    - прямокутні картонки з нашитими на них гудзиками (від 1 до 4 за кількістю дітей);

    - картинка з зображенням сукні з латкою (за кількістю дітей);

    - різнокольорові крапельки і контури стаканчиків (за кількістю дітей);

    - різнокольорові тарілочки (за кількістю дітей) з насінням гороху і кукурудзи);

    - різнокольорові хусточки, кошики, прищіпки.

    Словникова робота:

    - закріпити назви казок «Колобок», «Вовк і Лисиця», Теремок »;

    - закріпити в мові дітей слова: «червоний», «синій», «зелений», «жовтий», «касир», «паровоз».

    Завдання з урахуванням індивідуальних особливостей вихованців:

    звернути увагу на сором'язливість Уляни при відповіді на питання

    звернути увагу на нерішучість Тетяни під час ООД

    звернути увагу на поведінку Ольги під час ООД

    Хід освітньої діяльності.

    I. Організаційний момент:

    Вихователь: ви любите казки?

    Діти: так, любимо.

    Вихователь: а які казки ви знаєте?

    Діти перераховують казки (Теремок, Колобок, Лиса и заяц, Вовк і козенята)

    II. Створення ігрової ситуації.

    Вихователь: сьогодні до нас в дитячий сад прийшов лист від Бабусі і Дідуся, від них втік Колобок, просять у вас допомоги: знайти Колобка і повернути його додому. Ви хочете допомогти Бабусі і Дідуся?

    Діти: так.

    Вихователь: щоб допомогти Колобку, вам доведеться подолати багато труднощів, Упораємося?

    Діти: впораємося.

    Вихователь: нам потрібно відправитися в казку, хлопці, на чому можна відправитися в казку?

    (Відповіді дітей)

    Вихователь: я пропоную вам відправитися в казку на поїзді. Спочатку треба придбати квиток в квитковій касі.

    (Діти підходять до столу, на якому розкладені картки з різними геометричними фігурами)

    Вихователь: хто працює в касі?

    Діти: касир.

    Вихователь: касиром у нас буде Вероніка, вона перша підняла руку, і правильно відповіла, а ви, хлопці вставайте в чергу і, отримавши квиток, складений з геометричних фігур, уважно розгляньте його і знайдіть своє місце у вагоні з картинкою, складеної з тих же геометричних фігур, що у вас на квитку. Займайте свої місця в вагонах.

    (Діти беруть по одному квитку і шукають місця за столами, на яких лежать картки з картинками, складеними з їх набору геометричних фігур, що і на картках дітей,

    наприклад:

    Вихователь: якщо ви не можете знайти потрібне місце, попросіть допомоги у товаришів.

    Вихователь: Вероніка, перевір будь ласка, все правильно зайняли місця в поїзді.

    III. Основна частина.

    Вихователь: ми сіли в поїзд і вирушаємо в ліс.

    Увага дітей звернути на екран з поїздом без коліс.

    1. Дидактична гра «Підбери колеса до поїзда»

    Вихователь: (слайд № 3-5) хлопці, подивіться на наш паровоз і скажіть, чи зможемо ми відправитися на ньому в путь? (немає).

    Вихователь: як ви думаєте, чому? (У поїзда немає коліс.)

    Вихователь: подивіться, у мене є геометричні фігури.

    Вихователь: як ви думаєте, яку геометричну фігуру потрібно вибрати для того, щоб зробити колеса для паровоза? Чому? (З кіл, тому що у них немає кутів і їх можна катати).

    Вихователь: молодці! Вибираємо з коробочки кола, перевіряємо, чи дійсно коло покотиться, проведемо пальчиком по колу:

    (Біжить палець по колу, звідки пішов, туди і повернувся).

    Вихователь: ну що ж, давайте відремонтуємо наш паровоз і вирушимо в дорогу.

    (Діти ставлять колеса до поїзда на своїх картинках).

    Вихователь: ну що ж, ми відремонтували наш паровоз і вирушаємо в дорогу.

    2. Дидактична гра «Рахунок пальчиками»

    Вихователь: щоб в дорозі нам не було нудно і час пролетів непомітно, давайте пограємо, порахуємо пальчиками, треба визначити кількість ґудзиків на картці.

    (У дітей на столах лежать прямокутні картонки з нашитими на них гудзиками (від 1 до 4). Картонки покладені в чохли. Діти беруть в руки картонки і на дотик визначають, скільки гудзиків нашито. При перевірці чохол знімають, і дитина вважає гудзики).

    Вихователь: молодці, хлопці! Ось і ми приїхали з вами в дрімучий ліс. Давайте вийдемо з поїзда і пройдемо на лісову галявинку.

    Вихователь: ооо, як красиво в лісі. Давайте, подихаємо свіжим повітрям (Дихальна гімнастика: вдих через ніс, видих через рот)

    3. Дидактична гра: «Подлбері латочку» (Слайд № 6-7)

    Вихователь: подивіться, діти, хто це йде до нас? (Лисиця)

    Вихователь: давайте запитаємо у неї, не бачила вона Колобка?

    Діти запитують у Лисиці, чи не бачила вона Колобка.

    Вихователь: (за лисицю) Я вам покажу, куди покотився Колобок, якщо ви допоможете мені полагодити моє плаття. Ось подивіться (показує на дірку) яка на ньому дірка.

    Вихователь: як шкода, а ми допоможемо лисички?

    Діти: так

    Вихователь: тоді підходимо все до столу і підбираємо потрібну латочку до сукні лисички.

    Вихователь: молодці, хлопці! Лисичка вас всіх дякує.

    Вихователь: (за лисицю) спасибі, йдіть далі ось по цій стежці і пошукайте його у ведмедя.

    Вихователь і діти: до побачення, лисиця.

    Діти йдуть по стежці і підходять до екрану.

    Слайд № 8-12

    Вихователь (за ведмедя): ви навіщо забрели в цей дрімучий ліс?

    Діти: ми прийшли показати колобку дорогу додому, він заблукав.

    Вихователь: (за ведмедя) хлопці, я вам покажу, куди покотився Колобок, але допоможіть мені зібрати крапельки

    4. Дидактична гра «Збери крапельки»

    Для цієї гри треба вирізати з картону різнокольорові крапельки і контури стаканчиків.

    Ігрове завдання: дитині пропонується зібрати крапельки в стаканчик такого ж кольору

    Вихователь: діти, підходите до столу, виберіть сподобався стаканчик, і зберіть в нього для Медведя крапельки такого ж кольору.

    Вихователь: (за ведмедя) хлопці, спасибі за допомогу, Колобок покотився по стежині до Вовка.

    Вихователь: ну що ж, ходімо далі.

    Слайд № 13-14

    Вихователь: подивіться, хто нам йде на зустріч?

    Діти: Вовк

    Вихователь: (за Вовка): ви навіщо забрели в цей дрімучий ліс?

    Діти: ми прийшли показати колобку дорогу додому, він заблукав.

    Вихователь: (за вовка): хлопці, я бачив Колобка і покажу вам, куди він покотився, але допоможіть мені розібрати насіння на купки.

    Вихователь: допоможемо?

    Діти: Так

    5. Дидактична гра «Попелюшка»

    Вихователь: допоможемо Вовкові?

    Діти: Так

    Вихователь: проходите за столи, сідайте, перед кожним з вас в білій тарілочці насіння (горох, кукурудза). Вам слід розібрати насіння на різні тарілочки, на жовту кукурудзу, на зелену горох.

    Вихователь: молодці, впоралися.

    Вихователь: (за вовка): спасибі, вам хлопці. Ідіть далі по стежці і побачите Колобка.

    Слайд15-16.

    Вихователь: ходімо швидше стежкою, і відшукаємо Колобка.

    Вихователь: дивіться, Заєць нам на зустріч йде

    Вихователь: (за Зайця): ви навіщо забрели в цей дрімучий ліс?

    Діти: ми прийшли показати колобку дорогу додому, він заблукав.

    Вихователь (за Зайця): хлопці, я покажу вам за якою стежкою покотився Колобок, але ви допоможіть мені розвісити випрані хусточки.

    6. Дидактична гра «Повісимо хустки на мотузку».

    Вихователь: їх повісити потрібно спритно, на мотузку для білизни, підібрати за кольором прищіпку до кожного хустинки.

    Діти розвішують хусточки на пріщепніцу. У кожного своя кошик і прищіпки.

    Слайд № 17-18.

    Вихователь: (за Зайця): Дякую, вам хлопці. Он по тій стежці покотився Колобок.

    Вихователь: дивіться, хлопці, колобок котиться нам на зустріч (слайд № 19). Колобок здрастуй. Хлопці, поясніть колобку, чому не можна одному гуляти в лісі.

    Діти пояснюють Колобку по черзі, чому не можна одному ходити гуляти в ліс.

    Рефлексія.

    Вихователь: зраділи бабуся і дідусь.

    Ну, ось і закінчилася наша прогулянка по лісовій галявині. Нам пора повертатися в дитячий сад.

    Вихователь: Вам сподобалося допомагати лісовим мешканцям? (відповіді дітей)

    Вихователь: А кому ми допомагали в лісі?

    Вихователь: Прохання якого лісового жителя для вас була найважчою?

    Вихователь: До якого лісовому жителю ви б ще раз відправилися в гості?

    Вихователь: давайте скажемо всім до побачення і вирушимо назад в дитячий сад.

    Вихователь: дідусь і бабуся приготували для вас частування - яблучка з їхнього саду. Слайд № 20.

    Вихователь: а швидше повернутися в дитячий сад вам допоможуть чарівні слова. Закрийте очі і повторюйте за мною:

    Раз два три чотири п'ять

    Ми повернулися в дитячий сад.

    Діти повторюють слова

    Вихователь: відкривайте очі, ось ми і знову в своїй групі, вимиємо руки і будемо пригощатися яблуками.

    Прикріплені файли:

    prezentacija-od_vjv00.ppt | 5373 Кб | Завантажено: 6


    Скачати 13.47 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект ОД по закріпленню сенсорних еталонів «Допоможемо Колобку повернутися додому». Рахунок в межах 4. Геометричні фігури

    Скачати 13.47 Kb.