• Хід заняття
  • Прикріплені файли
  • Конспект НСД з розвитку пізнавальних здібностей в мовної діяльності для дітей другої молодшої групи.




    Скачати 10.42 Kb.
    Дата конвертації22.04.2019
    Розмір10.42 Kb.
    ТипТемочка

    ОЛЬГА Окорокова
    Конспект НСД з розвитку пізнавальних здібностей в мовної діяльності «Подорож в осінній ліс»

    Муніципальне дошкільний навчальний заклад

    дитячий / сад с. Звонарёвка Марксівський район Саратовська область

    конспект

    Інтегрованої безперервної освітньої діяльності

    з розвитку пізнавальних здібностей в

    мовної діяльності

    для дітей другої молодшої групи.

    Тема: «Подорож в осінній ліс»

    Склала і провела

    Вихователь Окорокова О. В.

    2017 р

    НСД «Осінні дерева».

    Інтегрувальні освітні області:

    «Соціально-комунікативний розвиток»,

    «Художній розвиток»,

    «Пізнавальний розвиток»,

    «Мовний розвиток»,

    «Фізичний розвиток».

    Мета: Закріпити уявлення дітей про осінь, її ознаках.

    завдання:

    1. Розширювати знання дітей про осінь, як пори року.

    2. Сприяти розвитку творчих та пізнавальних здібностей.

    3. Закріплювати знання квітів: жовтий, червоний, зелений.

    4. Розвивати моторику артикуляційного апарату, дрібну моторику рук.

    5. Виховувати любов і дбайливе ставлення до природи.

    6. Розвивати інтонаційну виразність мови, активізувати і збагачувати словник.

    Засоби: картина осіннього лісу, листя з кольорового паперу (червоні, жовті, зелені, лист клена, горобини та берези, шматочки поролону, гуаш, стаканчики з водою, аркуш паперу з силуетом дерева, серветки.

    Способи роботи з дітьми: бесіда, спостереження, художнє слово, Сюрпризний момент, дидактична гра «З якого дерева листочок», дихальна гімнастика «здуємо листочки», пальчикова гра «Осіннє листя», індивідуальна робота, малювання в нетрадиційній техніці.

    Попередня робота: читання і розучування віршів про осінь, спостереження за осінніми явищами на прогулянках, проведення дидактичних гра, дихальної гімнастики, пальчикових ігор, розгляд ілюстрацій за темами: «Осінь», «Дерева».

    Хід заняття:

    Організаційний момент.

    Вихователь: Вранці встали малюки,

    У дитячий садок все прийшли.

    Ми вам раді як завжди.

    Гості тут у нас з ранку,

    Привітайтеся друзі!

    Вихователь: Хлопці, подивіться, скільки у нас гостей, давайте з ними привітаємося і подаруємо всім посмішку.

    - Хлопці послухайте вірш ...

    Якщо на деревах листя пожовкло.

    Якщо в край далекий птахи відлетіли,

    Якщо небо похмуре, якщо дощик ллється,

    Це час року восени зветься.

    - Про який пори року йдеться у вірші?

    Діти: Осінь.

    Вихователь: Правильно, і сьогодні ми з вами поговоримо про прекрасну пору року - осінь.

    - Хлопці, подивіться, хто це прийшов до нас в гості? (під музику входить лисичка)

    Діти: Лисичка.

    ЛИСИЧКА: Доброго дня, хлопці!

    Діти: Здравствуй!

    Вихователь: Хлопці, подивіться уважно на Лисичку і скажіть, яка вона?

    Діти: Руда, у неї є довгий, пухнастий хвіст.

    Вихователь: А де живе лисичка?

    Діти: У лісі.

    Лисичка: Хлопці, а ви любите осінь? За що? (Діти відповідають: «Восени красиво. Багато листів. Ними можна пошуршать, пограти»). А грати ви любите? Давайте з вами пограємо в гру «Так - ні» і ще раз згадаємо, що відбувається восени в природі.

    Дидактична гра «Так-ні». Лисичка задає питання, а діти відповідають:

    Восени цвітуть квіти? Так!

    Хмаринки сонце закривають? Так!

    Холодний вітер прилітає? Так!

    І комашки прилітають? Ні!

    Звірі норки закривають? Так!

    Урожай все збирають? Так!

    Часто - часто ллють дощі? Так!

    Сонце світить дуже жарко? Ні!

    Можна дітям зіграти? Ні!

    Ну а що ж треба робити,

    Куртки, шапки вдягати? Так!

    Лисичка. Все вірно відповіли! Молодці!

    Лисичка: Хлопці, я дуже поспішаю, мені пора повертатися в осінній ліс. Пора мені різнокольорових листочків набрати, щоб прикрасити мій будинок. А як мій будинок називається?

    Діти: Нора.

    Лисичка: Правильно. Молодці!

    Вихователь: Лисичка, ми тобі допоможемо. Візьми нас з собою в осінній ліс.

    Вихователь: Хлопці, ви готові відправитися в подорож?

    Діти: Чи готові.

    Физкультминутка «За рівної доріжці».Діти будуються в колону. Мова з рухом.

    За рівної доріжці,

    За рівної доріжці (діти йдуть кроком)

    У лісок крокують ніжки-раз, два, раз, два.

    За камінцях, по камінцях,

    За камінцях, по камінцях, (стрибають на двох ногах, злегка просуваючись вперед)

    В яму - бух. (сідають навпочіпки)

    Вилізли з ями. (діти піднімаються).

    За рівної доріжці,

    За рівної доріжці (діти йдуть кроком)

    Крокують наші ніжки - раз, два, раз, два.

    Основна частина.

    Вихователь: Хлопці, ми з вами прийшли в осінній ліс. (На підлозі розкладені кольорові листочки).Посмотріте, як багато на землі листочків, як ніби все покрито красивим, яскравим килимом. А якого вони кольору? (Відповіді дітей.) У нас є і червоні, і зелені, і жовті листя.

    Вихователь: Як шарудять, шелестять осіннє листя? (Діти зображують звук: «ш-ш-ш». Артикуляційна гімнастика.)

    Вихователь: Давайте пограємо з опалим листочками.

    - Покладіть на долоню листочок і спробуйте його здути. (Хлопці виконують дихальну гімнастику «здуємо листочки» 2-3 рази)

    Лисичка. Хлопці, а я теж приготувала для вас гру. У мене є 3 кошики: червона, жовта і зелена. Допоможіть мені розкласти листочки в кошики по квітам.

    Проводиться дидактична гра «Різнобарвні листочки». (Діти під музику беруть листочки і розкладають їх по кошиках).

    Лисичка: Молодці, хлопці! Я візьму ці листочки і прикрашу ними свій будиночок.

    Вихователь: Давайте зараз з вами уявимо, що ми осінні листочки, які грають з вітром. Пограємо?

    Физкультминутка «Осінні листочки». Діти запрошують пограти лисичку в гру. (Діти супроводжують вірш відповідними рухами.)

    Ми листочки осінні.

    На гілочках сиділи,

    Дмухнув вітер - полетіли.

    Полетіли, полетіли і на землю сіли.

    Вітер знову набіг і листочки все підняв,

    Повертали їх, покрутив і на землю опустив.

    Вихователь: Хлопці, а як називається пора, коли багато-багато листя падає на землю?

    Діти: листопад.

    Вихователь: Діти, скажіть, а листя у всіх дерев однакові?

    Діти: У всіх дерев різні листочки.

    Вихователь: Давайте згадаємо, на якому дереві, які листочки ростуть.

    Дидактична гра «З якого дерева листок». (Назвати листя, зображені на картинці. Дітям пропонуються кленові, березові і горобинова листя)

    Вихователь: Молодці, хлопці!

    Лисичка: А зараз мені пора до себе в нірку. До побачення, хлопці.

    Діти: До побачення, лисичка.

    Вихователь: Хлопці, ми з вами помандрували по осінньому лісі. Помилувалися яскравими барвами осені. Але поки ми з вами грали, листочки зовсім облетіли з дерев. Як сумно стало в лісі! А я придумала, давайте ми намалюємо листя на дереві. Для цього нам треба повернутися додому.

    Физкультминутка.

    (Діти будуються в колону і повторюючи слова, повертаються на свої місця.)

    Разом по лісу йдемо

    Чи не поспішаємо, не пасемо задніх

    Дружно, весело йдемо,

    Скоро в садок ми прийдемо. (звичайна ходьба.)

    Вихователь: Ось ми і прийшли. Тепер ми з допомогою фарб будемо творити чудеса. Але спочатку підготуємо наші пальчики.

    Пальчикова гра «Осіннє листя».

    Вийшли пальчики гуляти, (крокуємо пальчиками по столу)

    Стали листя збирати, (стискаємо кулачки)

    Червоний листочок,

    Жовтий листочок,

    Будемо їх зараз вважати (ляскаємо в долоні)

    Скільки листочків зібрали

    Раз два три чотири п'ять! (загинаємо пальчики)

    Можна з ними пограти (піднімаємо руки вгору, робимо «ліхтарики»)

    Практична частина.

    Вихователь підводить дітей до дошки з силуетом дерева і показує, як за допомогою поролоновою губки і гуаші розфарбувати осінній дерево. Просить показати спочатку жовту фарбу, потім червону і зелену. Вихователь пояснює принцип малювання поролоном.

    Вихователь: умочують поролон в жовтій фарбі, прикладаю до листа і відразу ж прибираю (відриваю, прикладаю - відриваю ...

    Потім теж зробити з червоним і зеленим кольором.

    вихователь допомагає дітям. В кінці діти милуються красивим осіннім деревом.

    Підсумок заняття.

    В кінці заняття вихователь задає питання дітям:

    - Що вам найбільше сьогодні сподобалося на занятті?

    - А де ми були?

    - Хто приходив до нас в гості?

    - Що ми малювали?

    Ви все сьогодні чудово працювали. Молодці!

    Прикріплені файли:

    3-prezintacija_mq82n.pptx | 3250,91 КБ | Завантажено: 5


    Скачати 10.42 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект НСД з розвитку пізнавальних здібностей в мовної діяльності для дітей другої молодшої групи.

    Скачати 10.42 Kb.